Vogue – polska edycja – tylko u nas potwierdzone informacje! Wiemy kto jest wydawcą, redaktorem naczelnym i kiedy pojawi się pierwszy numer!

Vogue Polska - kiedy pierwszy numer?

Vogue Polska - kiedy pierwszy numer?

Vogue Polska. Kto jest wydawcą, redaktorem naczelnym?

Od kilku dni w mediach pojawiają się informacje na temat polskiej edycji Vogue. Pierwsze doniesienia mówiły o tym, że prawa do wydawania na polskim rynku biblii mody wykupił najbogatszy Polak Sebastian Kulczyk.

JastrząbPost dotarł do sprawdzonych informacji na temat wydawcy oraz głównego składu redakcji. I jak się okazuje to nie Sebastian, tylko jego żona Katarzyna Kulczyk została właścicielką licencji na wydawanie tego najbardziej prestiżowego tytułu modowego na świecie. 

Legendarny magazyn Vogue wreszcie po polsku? Prawa wydawnicze wykupił najbogatszy Polak [AKTUALIZACJA]

Połowicznie potwierdziły się plotki o roli Małgorzaty Beli – polska supermodelka nie została redaktor naczelną, będzie jednak jako zastępca, współpracowała z Filipem Niedenthalem, który objął stanowisko redaktora naczelnego.

Filip Niedenthal jest absolwentem prestiżowego London College of Fashion, gdzie studiował na wydziale dziennikarstwa modowego. Karierę dziennikarską rozpoczął w Polsce od pracy w dwutygodniku VIVA! Współpracował także z miesięcznikiem Twój Styl.  Do niedawna redaktor naczelny polskiej edycji Esquire, wcześniej był szefem działu mody w magazynie Harper’s Bazaar i redaktorem naczelnym miesięcznika Podróże.

Zainteresowanie wzbudza również wydawca najbardziej luksusowego magazynu na świecie – Katarzyna KulczykCondé Nast International uznało, że to właśnie Katarzyna i należąca do niej firma, Visteria, będą najlepszym gwarantem jakości magazynu na polskim rynku. Jak udało nam się dowiedzieć Condé Nast International postawiło na nią z uwagi na unikalną koncepcję i długofalową strategię wydawniczą.

Bardzo wierzymy w wizję, kreatywność i entuzjazm jej i jej zespołu – zapewniła Karina Dobrotvorskaya, Prezes Condé Nast New Markets. 

Jak udało nam się ustalić, najbliższe miesiące to budowa zespołu redakcyjnego, międzynarodowej grupy współpracowników, oraz przygotowanie pierwszego numeru Vogue.

Vogue Polska – kiedy pojawi się pierwszy numer?

Vogue to najważniejsze pismo modowe na świecie. Luksusowy, niezwykle prestiżowy magazyn powstał 125 lat temu – pierwszy numer ukazał się 17 grudnia 1892 roku – i przez lata pracował na swoją renomę. O pojawieniu się na łamach marzy każda modelka i każda gwiazda, nie ma bowiem w prasie modowej większego wyróżnienia niż okładka tego magazynu. Katarzyna Kulczyk sprawiła, że również w Polsce wreszcie po latach oczekiwań na ten tytuł, wielbicielki mody i świetnego dziennikarstwa będą miały swoją edycję. Niestety, jak udało nam się ustalić, będą musiały poczekać jeszcze kilka miesięcy: pierwszy numer Vogue Polska pojawi się na rynku na początku 2018 roku.

Małgorzata Bela redaktor naczelną Vogue? Dorota Wróblewska komentuje

Małgorzata Bela, Filip Niedenthal, Katarzyna Kulczyk - redakcja Vogue Polska

Małgorzata Bela, Filip Niedenthal, Katarzyna Kulczyk – redakcja Vogue Polska

Katarzyna Kulczyk - wydawca Vogue Polska

Katarzyna Kulczyk – wydawca Vogue Polska


Małgorzata Bela, Filip Niedenthal, Katarzyna Kulczyk - redakcja Vogue Polska

Małgorzata Bela, Filip Niedenthal, Katarzyna Kulczyk - redakcja Vogue Polska

Katarzyna Kulczyk - wydawca Vogue Polska

Katarzyna Kulczyk - wydawca Vogue Polska

Paris Jackson na okładce Vogue Australia

Paris Jackson na okładce Vogue Australia

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×