ExclusiveKatarzyna Kulczyk - kim jest wydawca polskiej edycji Vogue'a?

Katarzyna Kulczyk - kim jest wydawca polskiej edycji Vogue'a?

Katarzyna Kulczyk - wydawca Vogue Polska
Katarzyna Kulczyk - wydawca Vogue Polska
Elwira Szczepańska
20.06.2017 10:34, aktualizacja: 22.06.2017 23:32

Condé Montrose Nasta, który w 1905 roku nabył prawa wydawnicze do wydawanego od 1892 roku Vogue'a nie spodziewał się zapewne, że inwestycja w przeznaczony dla wyższych sfer magazyn po 112 latach okaże się być takim sukcesem. Należący do Condé Nast International Vogue wydawany jest w 21 krajach - za sprawą współpracy pomiędzy potężnym koncernem, a firmą Visteria należącą do Katarzyny Kulczyk, Polska zostanie 22 krajem, w którym ukaże się to legendarne czasopismo o modzie.

Kim jednak jest Katarzyna Kulczyk? Jastrząb Post dotarło do ekskluzywnych, potwierdzonych informacji na temat polskiego wydawcy Vogue'a.

Katarzyna Kulczyk - kim jest wydawca Vogue Polska?

Piękna, stylowa, elegancka kobieta. Tak najlepiej podsumować Katarzynę, choć nawet te określenia nie oddają naprawdę tego, jaka jest. Ze swoją figurą, nogami do samego nieba i niebagatelną urodą Kulczyk mogłaby zawojować świat mody - i zapewne zawojuje. Nie z wybiegu, a zza biurka, bo to właśnie ją wybrano na wydawcę Vogue Polska.

O Katarzynie zrobiło się głośno, gdy w czerwcu 2010 roku wzięła ślub z Sebastianem Kulczykiem, najbogatszym Polakiem, synem Jana Kulczyka. Nie jest to jednak powód, dla którego wybrano ją do piastowania tego niezwykle prestiżowego stanowiska - Kulczyk ceniona jest za swoją kreatywność, unikalne spojrzenie na rynek i umiejętność długofalowego planowania. Cytowana w komunikacie Condé Nast Karina Dobrotvorskaya, Prezes Condé Nast New Markets tak podsumowała wybór wydawcy na polskim rynku:

Cieszymy się, że będziemy współpracować właśnie z Katarzyną Kulczyk. Bardzo wierzymy w wizję, kreatywność i entuzjazm jej i jej zespołu - wyjawiła Karina

Sama Katarzyna przyznaje, że bycie wydawcą tak prestiżowego magazynu jest niebywałym wyzwaniem, ale podchodzi do niego z entuzjazmem:

To niezwykłe wyzwanie tworzyć polską edycję najbardziej prestiżowego miesięcznika o modzie na świecie. W Polsce dynamicznie rośnie grono świadomych i wymagających czytelników, i dla takich właśnie ma być nasz Vogue – w końcu 125 lat tradycji zobowiązuje - zdradziła właścicielka firmy Visteria.

Vogue Polska - kiedy pojawi się na rynku?

U boku Kulczyk  w roli redaktora naczelnego pojawi się Filip Niedenthal, do niedawna redaktor naczelny polskiego Esquire. Małgorzata Bela, nasza supermodelka, będzie współpracowała z Filipem i obejmie patronat nad koncepcją i realizacją sesji, artykułami i wywiadami, oraz będzie odpowiedzialna za kontakty z branżą.

Kiedy pojawi się pierwszy numer? Na to pytanie Katarzyna odpowiada enigmatycznie...

Najbliższe miesiące to budowa zespołu redakcyjnego, międzynarodowej grupy współpracowników, oraz przygotowanie pierwszego numeru

...ale udało nam się dowiedzieć, że Vogue Polska trafi do sprzedaży w pierwszej połowie 2018 roku! 

Katarzyna Kulczyk - wydawca Vogue Polska
Katarzyna Kulczyk - wydawca Vogue Polska
Małgorzata Bela, Filip Niedenthal, Katarzyna Kulczyk - redakcja Vogue Polska
Małgorzata Bela, Filip Niedenthal, Katarzyna Kulczyk - redakcja Vogue Polska
  • Katarzyna Kulczyk i Sebastian Kulczyk
  • Katarzyna Kulczyk i Sebastian Kulczyk
  • Katarzyna Danysz nową partnerką Sebastiana Kulczyka
  • Żona Sebastiana Kulczyk Katarzyna Kulczyk spaceruje po Warszawie
  • Katarzyna Kulczyk - wydawca Vogue Polska
  • Małgorzata Bela, Filip Niedenthal, Katarzyna Kulczyk - redakcja Vogue Polska
  • Katarzyna Kulczyk, Grażyna Kulczyk
  • Żona Sebastiana Kulczyk Katarzyna Kulczyk spaceruje po Warszawie
  • Sebastian Kulczyk i Katarzyna Jordan
Fot. AKPA
[1/9] Katarzyna Kulczyk i Sebastian Kulczyk
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także