Robert Janowski o powrocie musicalu „Metro” ze starą obsadą. Zdradził nam, czy w nim wystąpi. Co z Edytą Górniak?

Robert Janowski o powrocie musicalu Metro

Robert Janowski o powrocie musicalu Metro

Robert Janowski rozpoczynał karierę w musicalu Metro. Od jakiegoś czasu spekuluje się o powrocie sztuki. Czy mężczyzna zamierza wrócić na deski teatru?

Robert Janowski przez 21 lat był prowadzącym Jaka to melodia? – jednego z najdłużej emitowanych programów w Polsce. Ostatni odcinek z jego udziałem wyemitowany został 10 czerwca 2018 roku. Jego odejście było wielkim zaskoczeniem dla widzów teleturnieju. Jego miejsce zajął Norbi, a później Rafał Brzozowski.

60-latek ma doświadczenie z muzyką. Jest absolwentem szkoły muzycznej I stopnia w klasie fortepianu. Mimo że ukończył studia weterynaryjne, ciągnęło go do korzeni. W latach 80. był wokalistką kilku zespołów – w tym rockowych. Następnie jego kariera przeniosła się do teatru. Współpracował przy tworzeniu musicali oraz brał udział w przedstawieniach piosenek Jacquesa Brela w Teatrze Buffo w Warszawie. Był związany również m.in. z teatrami: Komedia, Roma, Dramatycznym czy Ateneum.

W 1994 roku rozpoczął pracę w TVP. Został prowadzącym porannego programu Kawa czy herbata?, a później Pytanie na śniadanie. Jest czterokrotnym laureatem prestiżowej Telekamery. W miniony piątek wygrał 15. edycję Twoja Twarz Brzmi Znajomo.

Robert Janowski o powrocie do musicalu Metro

Janowski, zanim stawiał pierwsze kroki w telewizji, występował w teatrze. Przez 8 lat grał w musicalu Metro Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy, co przyniosło mu ogólnopolski rozgłos. Ze spektaklem wystąpił nawet na Broadwayu. W ostatnim czasie pojawiły się plotki o wznowieniu musicalu. Reporterka Jastrząb Post zapytała muzyka, czy to prawda:

Chętnie się dowiem. Nie słyszałem nic.

Odpowiedział również na pytanie dotyczące jego powrotu do obsady:

Raczej nie dołączyłbym do obsady. Ja już grałem w tym musicalu wiele lat, i grałem konkretną rolę. I już ją zagrałem. Byłem Janem z metra i już nie będę. Bo się nie da.

Poza informacjami jakoby musical miał powrócić, pojawiły się doniesienia, że do sztuki dołączy Edyta Górniak. Co na ten temat myśli Robert Janowski?

Nie wiem. To nie do mnie pytanie.

Chcielibyście zobaczyć w musicalu ponownie Roberta Janowskiego?

Obsada pierwszej odsłony musicalu Metro:


Robert Janowski

Robert Janowski

Robert Janowski - Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Robert Janowski - Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Robert Janowski wystąpi w Twoja Twarz Brzmi Znajomo 15

Robert Janowski wystąpi w Twoja Twarz Brzmi Znajomo 15

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×