Kasia Szklarczyk o zaburzeniach odżywiania. Zwyciężczyni „Top Model” karierę przypłaciła chorobą: „Mam rozstrojony organizm”. Z czym się zmaga na co dzień?

Kasia Szklarczyk

Kasia Szklarczyk

Kasia Szklarczyk miała poważne zaburzenia odżywiania. Reporterce Jastrząb Post opowiedziała, co się działo, gdy postanowiła walczyć z dodatkowymi kilogramami. Jej organizm mocno to odczuł.

Kasia Szklarczyk zyskała popularność dzięki udziałowi w programie Top Model. Gdy pojawiła się na castingach do 7. edycji, zachwyciła nie tylko jury, ale także widzów. Przez kolejne etapy przechodziła bez większych problemów i świetnie radziła sobie z postawionymi przed nią zadaniami. Udało jej się dojść do ścisłego finału, gdzie była bezkonkurencyjna. Decyzją widzów wygrała program i od tej pory na dobre jest związana ze światem mody.

Zwycięstwo dało jej przepustkę do kariery, a na brak pracy zdecydowanie nie może narzekać. Regularnie bierze udział w kampaniach reklamowych i pojawia się na pokazach mody. Jest twarzą wielu znanych marek, a swoim wizerunkiem promuje między innymi bieliznę czy biżuterię. Przed naszą kamerą zwierzyła się jednak ze sporych problemów zdrowotnych.

Kasia Szklarczyk o zaburzeniach odżywiania

Kasia Szklarczyk swój sukces w świecie mody okupiła sporym wysiłkiem, a w konsekwencji problemami zdrowotnymi. W rozmowie z reporterką Jastrząb Post przyznała, że czuła presję ze strony otoczenia i chciała być coraz szczuplejsza. Nie gubiła jednak kilogramów w rozsądny sposób, co doprowadziło ją do hormonalnej huśtawki:

Wiele lat temu jak byłam jeszcze nastolatką już czułam tą presję ze strony świata mody, żeby być jak najszczuplejszą, a wtedy jeszcze byłam nastolatką, więc zbyt rozsądnie nie myślałam. Stosowałam różnego typu głodówki, diety cud , które tak naprawdę rozregulowały mój organizm i moje hormony i teraz muszę walczyć z tym, żeby te hormony były w normie.

Jak teraz w swoim ciele czuje się Kasia?

Teraz czuję się świetnie. Jestem na lekach hormonalnych przez to, że mam rozstrojony organizm. Wyszło mi też hashimoto, także w końcu dowiedziałam się, co mi jest, od świetnego lekarza dostałam odpowiednie leki i teraz odżywiając się tak, jak wcześniej nagle waga sama zaczęła mi lecieć w dół. Tak więc wszystko sobie unormowałam.

Czy modelka musiała zrezygnować z jakiś potraw?

Z żadnych.  Na co dzień odżywiam się zdrowo, ale jak przyjdzie mi ochota na czekoladę, fast-foody, to jem wszystko.

Jak podoba wam się figura Kasi?


Kasia Szklarczyk w bikini na Majorce

Kasia Szklarczyk w bikini na Majorce

Kasia Szklarczyk komentuje swoją

Kasia Szklarczyk komentuje swoją "ciążę"

Katarzyna Szklarczyk – Giambattista Valli x H&M

Katarzyna Szklarczyk – Giambattista Valli x H&M

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×