Grażyna Wolszczak o stawkach aktorów w czasie pandemii. Sytuacja jest bardzo trudna [WIDEO]

Grażyna Wolszczak

Grażyna Wolszczak

Grażyna Wolszczak o wynagrodzeniu dla aktorów w czasie pandemii. Gwiazda ubolewa nad ciężką sytuacją, w jakiej znalazła się branża artystyczna.

Branża artystyczna mocno ucierpiała w czasie pandemii koronawirusa. Odwołano masowe imprezy, koncerty i spektakle. Teatry musiały zawiesić działalność na kilka miesięcy. Otwarto je ponownie dopiero w czwartym etapie odmrażania gospodarki. Taki bieg zdarzeń spowodował, że najbardziej rozchwytywani artyści zostali bez pracy. O problemach z domowym budżetem publicznie wypowiedziała się Katarzyna Skrzynecka.

Grażyna Wolszczak o zarobkach aktorów w czasie pandemii

Chociaż życie powoli wraca na właściwe tory, to teatry wciąż notują ogromne straty. W konsekwencji może to oznaczać obcięcie pensji dla aktorów. O szczegółach opowiedziała nam Grażyna Wolszczak, która od 1 lipca oficjalnie przejmie siedzibę teatru IMKA.

Aktorka nie ukrywa, że jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie, to od września będzie musiała przekazać swoim podopiecznym nie najlepsze wieści.

Wiem, że producenci teatralni na pewno rozważają taką możliwość. I ja też, ponieważ jestem producentem, nad tym się zastanawiam. Liczę na to, że do września ta sytuacja unormuje się na tyle, że nie będę musiała przeprowadzać trudnych rozmów z moimi aktorami. No, ale może nastąpić taki moment, że nie będzie wyjścia.

Mamy nadzieję, że sytuacja szybko się unormuje. Trzymamy kciuki za branżę teatralną i sceniczną.


Grażyna Wolszczak - Gwiazdy promują Ameryka Express 2020

Grażyna Wolszczak - Gwiazdy promują Ameryka Express 2020

Grażyna Wolszczak - Róże Gali 2019

Grażyna Wolszczak - Róże Gali 2019

Grażyna Wolszczak – PANI, gala 30-lecia magazynu

Grażyna Wolszczak – PANI, gala 30-lecia magazynu

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×