Ewa Wachowicz jest na granicy wytrzymałości. Gwiazda ostro o zamkniętych restauracjach [WIDEO]

Ewa Wachowicz o restauracji w czasie pandemii

Ewa Wachowicz o restauracji w czasie pandemii

Ewa Wachowicz jest nie tylko piękną kobietą, ale także miłośniczką kuchni. Gwiazda od lat prowadzi swój własny program kulinarny oraz jedną z najpopularniejszych restauracji w Krakowie. W rozmowie z reporterką Jastrząb Post odniosła się do kryzysu w branży i zamkniętych restauracji. Mocne słowa miss.

Pandemia koronawirusa cały czas daje się we znaki. Kolejne obostrzenia spowodowały wielki kryzys gospodarczy. Są jednak branże, które ucierpiały szczególnie mocno. Wiosną w miejscu stanął cały show-biznes oraz wydarzenia kulturalne. Jednak to gastronomia i organizatorzy imprez ucierpieli najbardziej. Restauracje są zamknięte już od kilku miesięcy, a co za tym idzie, mogą sprzedawać jedzenie tylko i wyłącznie na wynos. Niestety zyski z takiej działalności nie zawsze mogą pokryć koszty utrzymania lokalu i pensji pracowników. Od kilku miesięcy restauratorzy walczą o przetrwanie.

Ewa Wachowicz o kryzysie w gastronomii: „Jesteśmy na granicy wytrzymałości”

Ewa Wachowicz od lat prowadzi swój program kulinarny Ewa gotuje, jest również właścicielką krakowskiej restauracji Zalipianki, serwującej kuchnię polską. Gwiazda również boryka się z kryzysem, jaki przyniosła pandemia i rządowe obostrzenia.

Kilka dni temu właściciele lokali gastronomicznych pomimo zakazów zaczęli masowo otwierać swoje lokale w obawie przed bankructwem. Wachowicz po gali Miss Polski 2020, podczas której była jurorką, w rozmowie z reporterką Jastrząb Post odniosła się do trudnej sytuacji restauratorów i zdradziła, jak ratuje swój lokal w tym ciężkim czasie.

Restauracja jest ciągle zamknięta. Takie są wytyczne naszego rządu. Jest to niezwykle trudny czas dla restauratorów, bo restauracja jest nieczynna ponad pół roku. Żeby utrzymać załogę, to jest naprawdę nadludzki wysiłek. Z moimi wspólnikami jesteśmy w stanie to zrobić tylko z jednego powodu, ponieważ mamy inne źródła utrzymania. Ale jesteśmy na granicy wytrzymałości.

Zalipianki – restauracja Ewy Wachowicz

Zalipianki – restauracja Ewy Wachowicz

Ewa całym sercem wspiera innych restauratorów:

Ja myślę, że wielu restauratorów, którzy utrzymują się tylko z restauracji, musi je otworzyć, bo inaczej zbankrutują. Wspieram wszystkich, którzy w tej chwili podejmują te bardzo trudne decyzje, bo tak naprawdę muszą dbać o swoje rodziny. Ja bym chciała, żeby to wszystko już się skończyło. Myślę, że każdy myśli o takim normalnym czasie, abyśmy mogli się spotkać, zjeść i przede wszystkim celebrować życie.

W podobnym tonie na antenie TVN24 wypowiedziała się Magda Gessler. Komentarz gwiazdy TVN przeczytasz tutaj.


Ewa Wachowicz nauczyła Jeana Reno jak lepić polskie pierogi na Boże Narodzenie

Ewa Wachowicz nauczyła Jeana Reno jak lepić polskie pierogi na Boże Narodzenie

Ewa Wachowicz

Ewa Wachowicz

Ewa Wachowicz – tłusty czwartek

Ewa Wachowicz – tłusty czwartek

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×