Magda Gessler zabrała głos w sprawie otwierających się restauracji. Nie zostawiła na rządzących suchej nitki

Magda Gessler

Magda Gessler

Magda Gessler postanowiła oficjalnie przed kamerami wypowiedzieć się na temat otwierania restauracji przez zbuntowanych właścicieli. Nie zostawiła suchej nitki na rządzących. Co powiedziała?

Kryzys związany z pandemią koronawirusa dał się we znaki gospodarce w całym kraju. Jedną z branż, które ucierpiały najbardziej, zdecydowanie jest gastronomia. Już podczas wiosennej kwarantanny rząd podjął decyzję o zamknięciu restauracji. Latem, na krótką chwilę podupadające lokale znowu mogły przyjmować gości. Wraz z nadejściem kolejnej fali zachorowań, czyli jesienią, rządzący wydali nowe obostrzenia dotyczące lokali gastronomicznych. Od kilku miesięcy mogą one sprzedawać swoje wyroby jedynie na wynos.

Takie rozwiązanie w dużej mierze nie pokrywa kosztów, jakie każdego dnia ponoszą restauratorzy. Zyski, które generują, nie są w stanie pokryć opłat za czynsz, bieżące rachunki, oraz pensji zatrudnionych pracowników, nie mówiąc już o utrzymaniu własnych rodzin. W zeszłym tygodniu wielu właścicieli lokali gastronomicznych podjęło decyzję, o tym, że otworzy swoje biznesy pomimo rządowych zakazów. Jedną z restauracji, które działają w czasie pandemii, jest Schronisko Smaków, sygnowane nazwiskiem Magdy Gessler.

Magda Gessler o sytuacji w polskiej gastronomii

Wielu restauratorów w naszym kraju postanowiło się zbuntować i wznowić działalność swoich biznesów. Na Podhalu zawiązał się nieformalny ruch Góralskie Veto, pod którego szyldem zbuntowani właściciele lokali gastronomicznych nawołują do ich otwierania, nie patrząc na rządowe obostrzenia.

Magda Gessler, mimo że słynne Schronisko Smaków znajdujące się w Bukowinie Tatrzańskiej jest już otwarte, nie popiera takich działań. Restauratorka nie ma zamiaru otwierać lokali, których jest właścicielką, dopóki rząd nie wyda na to zgody.

Moja postawa i opinia dotyczy moich restauracji. Każdy z Was niech działa według własnego sumienia i własnej sytuacji życiowej.

Gwiazda postanowiła wypowiedzieć się na temat otwierania restauracji przez innych właścicieli i wykazała swoje zrozumienie dla całej sytuacji. Nie pochwaliła też rządowych decyzji i braku wsparcia dla branży. Na jej profilu pojawiła się wypowiedź dla stacji TVN24:

Obecna sytuacja jest tak dramatyczna dla restauratorów, tak niewyjaśniona, tak nieklarowna i tak osierocona przez państwo, że ja absolutnie rozumiem, że ludzie muszą coś zrobić, żeby rząd zaczął myśleć o ludziach.

Pod nagraniem, które udostępniła Magda Gessler, natychmiast wywiązała się dyskusja na temat, tego co dzieje się w gastronomii. Obserwatorzy gwiazdy, popierają jej słowa.

  • Brawo pani Magdo, rząd leci sobie w kulki.
  • Dobrze, że nasza królowa restauratorów wzięła głos w tej sprawie.
  • Chcialabym,żeby nasz rząd tez był tego zdania.
  • Święte słowa Pani Magdo, państwo nie myśli o restauracjach i ich właścicielach.

Chociaż gwiazda sama nie zdecydowała się na otwarcie swoich lokali, to całym sercem wspiera innych restauratorów.


Magda Gessler wypowiedź dla TVN 24

Magda Gessler wypowiedź dla TVN 24

Magda Gessler w Dzień Dobry TVN

Magda Gessler w Dzień Dobry TVN

Magda Gessler w Dzień Dobry TVN

Magda Gessler w Dzień Dobry TVN

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×