Szukaj

Restauracja Magdy Gessler wznowiła działalność mimo obostrzeń. Gwiazda wydała oświadczenie

Magda Gessler otwiera restaurację

Magda Gessler otwiera restaurację

Restauracja Schronisko Smaków Magdy Gessler ogłosiła, że otwiera swoje podwoje dla klientów, mimo zakazu spowodowanego restrykcjami, wynikającymi z działań, mających na celu zahamowanie pandemii. Jak motywują swoje działanie menadżerowie lokalu? Pojawiło się też oficjalne oświadczenie restauratorki.

Magda Gessler jest właścicielką kilku lokali gastronomicznych na terenie naszego kraju. Mimo ugruntowanej pozycji na rynku także i ją dotknęły restrykcje wprowadzone przez rząd w celu zahamowania pandemii. Wielu przedsiębiorców jest na skraju bankructwa i zaczynają buntować się, szukając ratunku dla swoich biznesów i ludzi, którzy dla nich pracują.

Zdesperowani właściciele coraz częściej zapowiadają, że otworzą swoje biznesy niezależnie od rozporządzeń. Taki właśnie komunikat, o wznowieniu działalności lokalu pojawił się na Facebooku Schroniska Smaków Magda Gessler.

Schronisko Smaków Magda Gessler otwiera się dla klientów

Trudno przypuszczać, że management restauracji podjął decyzję, nie konsultując jej wcześniej z Magdą Gessler, dlatego należy domniemywać, że komunikat, który pojawił się na stronie lokalu, pojawił się za jej aprobatą.

Ogłoszenie podaje datę wznowienia działalności, a także argumenty, dlaczego decyzja została podjęta. Od jura restauracja znów będzie czynna.

OTWIERAMY RESTAURACJĘ – ZAPRASZAMY W SOBOTĘ 16.01 OD GODZINY 12 DO SCHRONISKA SMAKÓW W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ.
Długo debatowaliśmy, ale postanowione… #OTWIERAMY! Nie możemy patrzeć, jak na naszych oczach umiera wszystko, co kochamy. Kolejne obostrzenia rujnują gospodarstwa zarówno mieszkańców Podhala, jak i całej Polski. Niedługo po prostu nie będzie czego ratować! Dołączamy do Veta i jako jedna z największych restauracji na Podhalu dajemy sygnał pozostałym do zrobienia tego samego!
ℹ Będziemy przestrzegać wszelkich zasad bezpieczeństwa i reguł sanitarnych.
Zapraszamy w sobotę od godziny 12:00. #otwieraMY #działaMY #wspieraMY. Czynne codziennie od 12 do 22.

‼️‼️ OTWIERAMY RESTAURACJĘ – ZAPRASZAMY W SOBOTĘ 16.01 OD GODZINY 12 DO SCHRONISKA SMAKÓW W BUKOWINIE TATRZAŃSKIEJ…

Posted by Schronisko Smaków Magda Gessler on Friday, January 15, 2021

W komunikacie restauracji mowa o vecie – chodzi o tzw. Góralskie Veto. To nieformalna inicjatywa podhalańskich przedsiębiorców. Wielu z nich zamierza otworzyć swoje działalności po 17 stycznia, bez względu na dalsze obostrzenia. Inicjatywa zrzeszyła do tej pory kilkuset właścicieli kwater, schronisk, restauracji i gestorów wyciągów narciarskich.

Organizatorzy akcji zapewniają, że przedsiębiorcy przygotowują się do obywatelskiego nieposłuszeństwa. W tym celu rozmawiają z prawnikami, szukają rozwiązań, dzięki którym w sporze będą mogli wykazać, że mają rację, przyjmując klientów. Jak dalej potoczy się sprawa? Wielu fanów trzyma kciuki za Magdę i pochwala jej postawę. Nie brakuje też osób, które nie są przekonane do jej decyzji.

Oświadczenie Magdy Gessler ws. otwarcia restauracji mimo obostrzeń

Do całej afery odniosła się Magda Gessler. Gwiazda jest przeciwna działaniom wbrew ustaleniom rządu:

Ja jako Magda Gessler dowiedziałam się o tej decyzji od mojego męża z Toronto. Nikt mnie nie pytał o moją opinię w temacie otwierania restauracji. Nie zgadzam się z postanowieniem Łukasza Zadylaka, franczyzobiorcy Schroniska Smaków prowadzonego przez spółkę Tatry Wysokie. Jest to jeszcze jedna jego samowola. Wszystkie decyzje biznesowe należą do Pana Zadylaka i to on za nie odpowiada. To jest duża restauracja, ma ponad 300 miejsc siedzących, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne ja się pod tym nie podpisuję! Ta opinia dotyczy moich restauracji i tych które są oznaczone moim nazwiskiem!!! Każdy restaurator jest właścicielem swoich koncepcji na restauracje i na życie. Każdy niech działa według własnego sumienia i potrzeb – czytamy w komunikacie restauratorki.

Magda wyjaśniła, dlaczego nie popiera pomysłu wznowienia działalności mimo zakazu:

Od wielu miesięcy, prawie już od roku, zmagamy się z naszymi dramatami po zamknięciu lub ograniczeniu funkcjonowania naszych restauracji. Często są to biznesy, pasje, całe nasze życie i oszczędności włożone w ich rozwój. To setki tysięcy osób zatrudnionych przez nas, setki tysięcy rodzin i często dramatów, w tym także tych finansowych. To my karmiliśmy naszych gości, a teraz często to my nie mamy co włożyć do garnka w naszych własnych domach. Jestem z Wami myślami i całym sercem w tych trudnych dla nas czasach.

Gessler jest przerażona tym, co dzieje się na świecie z powodu pandemii koronawirusa:

Pytacie się mnie, jakie jest moje zdanie na temat buntu i otwierania restauracji w pandemii? I tu z bólem serca muszę stwierdzić, że otwarcie dużych miejsc np. takich na kilkaset gości jest w tych czasach hulającego wirusa bardzo nieodpowiedzialne. Jest wielkim zagrożeniem dla naszego wspólnego zdrowia i życia. Ciężko mi to mówić rozumiejąc nasze problemy, z którymi się na co dzień borykamy. Ale widzę też dramaty ludzi chorujących i umierających na COVID-19.

Magda jasno odcięła się od decyzji Schroniska smaków, zaznaczając, że restauracje, które są jej własnością, np. Zielnik, Słodki Słony, U Fukiera, Biała Gęś nie wznowią działalności, dopóki rząd nie wyrazi na to zgody:

Moja postawa i opinia dotyczy moich restauracji. Każdy z Was niech działa według własnego sumienia i własnej sytuacji życiowej.

Tym sposobem poznaliśmy stanowisko restauratorki.


Restauracja Magdy Gessler otwiera się dla klientów

Restauracja Magdy Gessler otwiera się dla klientów

Magda Gessler wyszła ze studia DDTVN

Magda Gessler wyszła ze studia DDTVN

Magda Gessler w Dzień Dobry TVN

Magda Gessler w Dzień Dobry TVN

Dodaj komentarz

  • Gość Dj Janiu pisze:

    Ci dobrodzieje, co siedzą w rządzie i sejmie, niech zamkną swoją działalność, bo po co tam siedzą, jak nic nie robią , a My nic z ich nieróbstwa nie Mamy i niech nie pobierają Naszych pieniędzy, Jest ich 250 posłów, a nie może tylu być na sali sejmowej

  • Gość pisze:

    Maja racje na co maja czekac na manne z nieba?

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×