Jurorzy zaszkodzą Tulii na Eurowizji 2019? Michał Szpak i Gromee komentują. Sami nie mają najlepszych wspomnień [WIDEO]

Michał Szpak, Gromee, Eurowizja 2019

Michał Szpak, Gromee, Eurowizja 2019

Michał Szpak i Gromee ocenili szanse Tulii na Eurowizji 2019 w głosowaniu jurorów, którzy w przeszłości nisko oceniali polskie piosenki. Czy w tym roku dojdzie do przełomu?

Chociaż Eurowizja 2019 oficjalnie rozpocznie się 14 maja, to uczestnicy konkursu mają już za sobą pierwsze występy, za które otrzymali punkty. Podczas próby generalnej popisy artystów oceniali jurorzy z 20 krajów. Wynik głosowania komisji, w których zasiadli głównie muzycy i osoby związane z branżą muzyczną, zostanie zsumowany z dzisiejszymi notami od widzów. Taki system obowiązuje od 2013 roku i póki co polscy artyści jeszcze na nim nie skorzystali.

Najbardziej pokrzywdzony przez jurorów był Michał Szpak (przedostatnie miejsce w finale i 3. miejsce u widzów). Piosenkarz w rozmowie z naszą reporterką otwarcie przyznał, że jego zdaniem eksperci głosują nie tyle na piosenkę i umiejętności wokalne artystów, co na powiązania geopolityczne:

Oceny jury są połową tego wszystkiego, co możemy zdobyć. To oni po części decydują o tym, jak to będzie wyglądało na końcu. To są różnice, które nie wynikają tylko i wyłącznie z miłości do muzyki, te oceny jury. Myślę, że to jest też dość mocno powiązana kwestia polityczna.

Głosy jurorów zaważyły o losach Gromee’ego, który przez zbyt niskie oceny nie awansował do finału, choć u widzów znalazł się w pierwszej 10. Czy jego zdaniem podobny los podzieli Tulia?

Mam nadzieję, że się ułoży tak, że publiczność i jury doceni utwór. Tutaj trzeba go ocenić, to naprawdę jest kawał pięknego utworu, pięknej kompozycji i mam nadzieję, że jury to doceni. Może się wszystko przytrafić, mogą być jakieś potknięcia, natomiast nie dopuszczam takiej myśli i bardzo bym tego chciał. Naprawdę bym chciał, żeby jury, które to wcześniej już ogląda, doceniło i dało jak najlepsze oceny.

Z relacji obecnych w Tel Awiwie fanów wiemy, że Tulia podczas swojej próby generalnej wypadła bardzo dobrze. Czy pozytywny występ przełoży się na wysokie noty u jury? O tym przekonamy się dopiero w niedzielę, gdy producenci Eurowizji upublicznią szczegółowe wyniki głosowania.

Zobacz: Eurowizja 2019: Roksana Węgiel zepchnięta na margines! Konkurs jeszcze się nie zaczął, a jest już pierwszy skandal!

Zobacz: Polska na Eurowizji: Które miejsce zajmowali nasi reprezentanci i kto wypadł najlepiej oprócz Edyty Górniak?

Zobacz: Eurowizja 2019: Druga próba Polski. Tak Tulia wystąpi w półfinale! “Brawa w centrum prasowym” [WIDEO]


Tulia bez makijażu

Tulia bez makijażu

Eurowizja 2019: Występ Tulii na drugiej próbie
Tulia na scenie w trakcie drugiej próby technicznej – końcówka występu, fot. Aleksandra Wąsek/eurowizja.org

Tulia na scenie w trakcie drugiej próby technicznej – końcówka występu, fot. Aleksandra Wąsek/eurowizja.org

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×