NewsyEwa Błaszczyk zdradza nowe fakty o stanie zdrowia córki. "Przebudzenie w kategorii cudu". Będzie walczyć

Ewa Błaszczyk zdradza nowe fakty o stanie zdrowia córki. "Przebudzenie w kategorii cudu". Będzie walczyć

Ewa Błaszczyk
Ewa Błaszczyk
26.07.2023 19:00

Córka Ewy Błaszczyk, Ola, jako dziecko zakrztusiła się tabletką. Pozornie niewinne zdarzenie miało bardzo poważne konsekwencje. Niemal 30-letnia dziś kobieta jest od 23 lat w śpiączce. Jej mama walczy o jej wybudzenie i przewodzi działaniami fundacji Akogo?

Ewa Błaszczyk walczy o córkę

Rok 2000 nie był łaskawy dla Ewy Błaszczyk. Najpierw z powodu tętniaka aorty zmarł jej mąż, Jacek Janczarski, a następnie los znów dołożył jej zmartwień. Jej sześcioletnia córka zakrztusiła się tabletką. Obrzęk mózgu, a w konsekwencji śpiączka farmakologiczna, w której kobieta jest do dziś, zmieniły na zawsze nie tylko jej życie, ale także życie jej matki i siostry bliźniaczki.

Ewa Błaszczyk nie poddała się. Walczyła i walczy o córkę, jej zdrowie, życie i wybudzenie. Założyła fundację Akogo? i przyczyniła się do budowy kliniki Budzik, gdzie pogrążone w śpiączce osoby mają wykwalifikowaną opiekę i mogą wracać do zdrowia.

Stan córki Ewy Błaszczyk

Ola znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej od 23 lat. To bardzo długi czas i, jak przyznaje jej mama, czas działa zdecydowanie na jej niekorzyść.

To skomplikowany proces, który wymaga pomocy sztabu ludzi. Co jakiś czas przechodzimy przez diagnozy porównawcze, dzięki czemu dowiadujemy się, czy mamy do czynienia z postępem, czy zanikiem. U Oli możemy mówić o drobnych postępach, lecz musimy pamiętać, że mijają właśnie dwadzieścia trzy lata od zdarzenia. Czas sprawia, że przebudzenie po takim czasie od strony medycznej, rozpatrywane są raczej w kategorii cudu - przyznała w rozmowie z Na żywo.

Aktorka stara się jednak nie poddawać i wciąż szuka nowych sposobów na leczenie i rehabilitację nie tylko Oli, ale także wszystkich osób, które znajdują się w podobnym stanie.

Ola trwa i czeka, a ja wciąż obserwuję, co dzieje się na świecie. Do niektórych rozwiązań podchodzę sceptycznie, ale staram się być na bieżąco ze wszystkimi możliwościami, jak się pojawiają. Dla naszego zespołu genetyka i komórka macierzysta są światełkiem w tunelu.

Ewa Błaszczyk przyznaje, że nawet podczas wizyt służbowych w różnych miastach, gdy podróżuje ze spektaklami, stara się maksymalnie wykorzystać czas i spotkać jeszcze ze specjalistami.

Ewa Błaszczyk - Orły 2020, nominacje
Ewa Błaszczyk - Orły 2020, nominacje
Ewa Błaszczyk - pokaz ciężarnych i kalendarza
Ewa Błaszczyk - pokaz ciężarnych i kalendarza
Przełom w stanie zdrowia córki Ewy Błaszczyk
Przełom w stanie zdrowia córki Ewy Błaszczyk
Ewa Błaszczyk
Ewa Błaszczyk
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także