NewsyElon Musk ze zgodą na testy na LUDZIACH! Miliarder w znaczący sposób chce wpłynąć na losy ludzkości

Elon Musk ze zgodą na testy na LUDZIACH! Miliarder w znaczący sposób chce wpłynąć na losy ludzkości

Elon Musk ma zgodę na testy na ludziach
Elon Musk ma zgodę na testy na ludziach
Elwira Szczepańska
26.05.2023 17:20

Elon Musk to przedsiębiorca i miliarder znany we wszystkich zakątkach świata. Jest współzałożycielem i właścicielem takich marek jak: Paypal, SpaceX, Tesla, Neuralink i Boring Company. Obecnie zajmuje stanowisko dyrektora generalnego i technicznego w SpaceX oraz głównego architekta w Tesla Motors.

Od kilku lat wraz z Jeffem Bezosem rywalizują o miano najbogatszego człowieka na świecie. Panowie nie ustają w kolejnych pomysłach na zarobienie jeszcze większych pieniędzy, a ich kreatywność nie ma granic. Elon nie raz już udowodnił, że ma głowę do interesów, ale też nie unika kontrowersji.

Właśnie ogłoszono, że jego firma dostała zgodę na testy na ludziach. O co chodzi?

Elon Musk będzie robił testy na ludziach. O co chodzi?

Firma Elona Muska Neuralink uzyskała zgodę amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) na rozpoczęcie wszczepiania ludziom chipów mózgowych. To była trudna procedura, ale się udało. Gdyby testy się powiodły, mogłoby to doprowadzić do przełomu w leczeniu ludzi między innymi ze ślepotą i dotkniętych paraliżem.

Z radością informujemy, że otrzymaliśmy zgodę FDA na rozpoczęcie naszego pierwszego badania klinicznego na ludziach! Stanowi to ważny krok, który w przyszłości - dzięki naszej technologii - może doprowadzić do tego, że pomożemy wielu osobom - podała firma Neuralink.

Ogłoszono także, że rekrutacja do badania klinicznego jeszcze się nie rozpoczęła.

Neuralink chce w trakcie testów wszczepiać ochotnikom mikrochipy. Eksperyment jeśli się powiedzie, będzie oznaczał przełom dla osób zmagających się ze schorzeniami, takimi jak paraliż i ślepota oraz umożliwić niektórym osobom z niepełnosprawnościami korzystanie z komputerów i technologii mobilnej.

Wiadomo, że firma Elona Muska miała problemy z uzyskaniem zgody na testy. Agencja ds. Żywności i Leków najpierw odrzuciła wniosek dotyczący przeprowadzenie testów na ludziach z powodu obaw, że przewody mogą się poruszać albo chip może się przegrzać.

Co wy sądzicie na temat tego typu eksperymentów?

January 26, 2017 Beverly Hills, Ca.
Maye Musk and Elon Musk  at 2017 Vanity Fair Oscar Party hosted by Graydon Carter at the Wallis Annenberg Center for the Performing Arts
©  AFF-USA.COM
January 26, 2017 Beverly Hills, Ca. Maye Musk and Elon Musk at 2017 Vanity Fair Oscar Party hosted by Graydon Carter at the Wallis Annenberg Center for the Performing Arts © AFF-USA.COM
Elon Musk
Elon Musk
Elon Musk z synem. Skrin z YT
Elon Musk z synem. Skrin z YT
Elon Musk
Elon Musk
Elon Musk został ojcem
Elon Musk został ojcem
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także