NewsyJoanna Jabłczyńska odrzuciła rolę w "Wiedźminie". Wszystko przez kuriozalne oczekiwania produkcji

Joanna Jabłczyńska odrzuciła rolę w "Wiedźminie". Wszystko przez kuriozalne oczekiwania produkcji

Joanna Jabłczyńska fot. East News
Joanna Jabłczyńska fot. East News
26.09.2023 18:43, aktualizacja: 27.09.2023 14:26

Joanna Jabłczyńska to znana polska aktorka telewizyjna i filmowa. Swoją karierę artystyczną rozpoczęła w 1993 roku. Od tamtej pory mogliśmy oglądać ją w wielu produkcjach, nie tylko filmowych. W młodości Jabłczyńska prowadziła programy dla młodzieży, a później oddała się rolom w serialach. W rozmowie z Żurnalistą poruszyła wątek Wiedźmina. Dlaczego w nim nie zagrała? Powodem były kuriozalne wymagania produkcji.

Dlaczego Joanna Jabłczyńska nie zagrała w Wiedźminie?

Początkowo Joanna Jabłczyńska zgodziła się na rolę w filmie Wiedźmin. Produkcja trafiła na wielkie ekrany w 2001 r. Joasia miała wcielić się w rolę młodej Yennyfer, była nawet na próbnych zdjęciach. Młoda aktorka miała wówczas 15 lat i marzyła o tym, by zagrać u boku Grażyny Wolszczak i Michała Żebrowskiego.

Miałam już wszystkie próby, uczyli mnie jeździć konno, sprawdzali, jak będę z soczewkami brązowymi wyglądała. No bo Grażyna Wolszczak, wiadomo, ma ciemne oczy. Po prostu ja już tam byłam. Boże, Michał Żebrowski, no w ogóle… Inni by dali się za to pokroić. Dopłacę, oby tylko mnie tam wpuścili - wyznała. 

Aktorka była zdecydowana na podpisanie umowy. Finalnie nic z tego nie wyszło. Dlaczego? Gdy niepełnoletnia Jabłczyńska otrzymała wstępny scenariusz, ten od razu został zweryfikowany przez jej rodziców. Produkcja oczekiwała, że Jabłczyńska zagra w scenie gwałtu u będzie musiała wystąpić półnaga. To przesądziło o decyzji o rezygnacji z roli.

 Moi rodzice powiedzieli wtedy, że nawet nie chcą wiedzieć, które pół i że dziękujemy — wyznała Joanna.

To nie pierwsza rola, którą odrzuciła Joanna Jabłczyńska

W swojej karierze miała też inne sytuacje, kiedy nie przyjęła pracy. Kilka lat temu jedno z biur podróży zaproponowało, aby Joanna została twarzą ich marki. Mogła zarobić krocie.

Miałam być ambasadorką biura, zaproponowano mi nie tylko super wyjazdy, ale jakieś turbo wynagrodzenie. To mnie zaniepokoiło, bo kwota była zupełnie nieadekwatna do mojej pracy. O kilka zer było za dużo. Tak się tego wystraszyłam, że powiedziałam nie - wyznała.

Czy jej decyzja była słuszna? Biuro podróży wkrótce po tym ogłosiło upadłość, a turyści nie mieli jak wrócić do swoich domów.

Pewnie gdybym została twarzą biura, to mi by się oberwało. Jabłczyńska byłaby winna. A z drugiej strony miałabym ogromne wyrzuty sumienia, że ci ludzie utknęli gdzieś daleko, a ja mam na koncie kupę kasy - dodała.

Co o tym myślicie?

PHOTO: VIPHOTO/EAST NEWS  WARSZAWA 05.09.2023  Party Fashion Night 2023  N/Z: JOANNA JABLCZYNSKA
PHOTO: VIPHOTO/EAST NEWS WARSZAWA 05.09.2023 Party Fashion Night 2023 N/Z: JOANNA JABLCZYNSKA
14.09.2023 Warszawa Event marki YSL Beauty z okazji premiery zapachu MYSLF 
fot Artur Zawadzki/REPORTER
N/z: Joanna Jablczynska
14.09.2023 Warszawa Event marki YSL Beauty z okazji premiery zapachu MYSLF fot Artur Zawadzki/REPORTER N/z: Joanna Jablczynska
fot. Michal Wozniak/East News
14.09.2023
Warszawa, Joanna Jablczynska przed studiem DDTVN.
fot. Michal Wozniak/East News 14.09.2023 Warszawa, Joanna Jablczynska przed studiem DDTVN.
19.07.2023 Warszawa Kinogram Premiera filmu Barbie
fot Artur Zawadzki/REPORTER
N/z: Joanna Jablczynska
19.07.2023 Warszawa Kinogram Premiera filmu Barbie fot Artur Zawadzki/REPORTER N/z: Joanna Jablczynska
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także