NewsyCzy ciężko chora księżna Kate pojawi się na Wimbledonie? Są pierwsze nieoficjalne wiadomości

Czy ciężko chora księżna Kate pojawi się na Wimbledonie? Są pierwsze nieoficjalne wiadomości

Czy księżna Kate wręczy trofea zwycięzcom Wimbledonu?
Czy księżna Kate wręczy trofea zwycięzcom Wimbledonu?
Źródło zdjęć: © Getty Images | 2023 Tim Clayton

01.07.2024 07:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy księżna Kate pojawi się na Wimbledonie? Są pierwsze nieoficjalne wiadomości. Tegoroczny turniej budzi wiele emocji, a obecność księżnej Kate, znanej ze swojego zamiłowania do tenisa, jest jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów.

Księżna Kate od lat pojawia się na brytyjskim turnieju tenisowym - Wimbledonie. Jej obecność nie tylko podkreśla rangę wydarzenia, ale także wprowadza królewski blask na korty All England Lawn Tennis Club. W tym roku pojawiły się jednak niepewności co do jej udziału, głównie z powodu problemów zdrowotnych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Księżna Kate od lat dba o przywiązanie do tradycji

Księżna Kate od wielu lat jest symbolem przywiązania do tradycji, związanej z wielkoszlemowym turniejem tenisa - Wimbledonem. Rolę tę wyznaczyła jej osobiście królowa Elżbieta II. Czy w tym roku księżna Kate po raz kolejny wręczy trofeum zwycięzcom Wimbledonu? Słynny turniej tenisowy rozpoczyna się już dziś - 1 lipca.

Nie jest tajemnicą, że księżna Kate pełni rolę ambasadorki klubu tenisowego All England Lawn Tennis Club, a jej obecność na ceremonii wręczania nagród stała się nieodłącznym elementem Wimbledonu. Królowa Elżbieta II patronowała temu wydarzeniu od 1952 roku, czyli od momentu, gdy objęła tron.

Kate Middleton, oprócz swoich królewskich obowiązków, jest również wielką miłośniczką tenisa. Od lat zasiada w loży królewskiej, często w towarzystwie księcia Williama oraz ich dzieci. Jej obecność dodaje wydarzeniu wyjątkowego uroku i prestiżu.

Czy księżna Kate wręczy nagrody zwycięzcom Wimbledonu?

Czy w tym roku księżna Kate, która zmaga się z chorobą nowotworową, pojawi się na Wimbledonie? Pojawiają się różne spekulacje na ten temat, a głos w tej sprawie zabrała brytyjska tenisistka Debbie Jevans. Wyraziła ona nadzieję, że księżna weźmie udział w wydarzeniu.

Mamy nadzieję, że księżna Walii będzie mogła wręczyć trofea jako patronka klubu, ale jej zdrowie i powrót do zdrowia są priorytetem - powiedziała przewodnicząca All England Lawn Tennis Club.
Księżna Kate pojawia się na trybunach w towarzystwie rodziny
Księżna Kate pojawia się na trybunach w towarzystwie rodziny© Getty Images | 2023 Tim Clayton

Odnosząc się do plotek na temat tego, kto będzie wręczał trofea finalistom 13 i 14 lipca, Jevans przyznała, że nie podjęto jeszcze żadnych decyzji.

Nie wiem, kto inny mógłby je wręczać. Pozostajemy otwarci - dodała.

Pałac Kensington odmówił komentarza w tej sprawie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także