Crawly odgraża się sądem i powołuje na wolność słowa. Słowa ekspertki sprowadzą go do parteru
Deportowany z Polski influencer Crawly planuje pozew przeciwko polskim władzom. Twierdzi, że jego wolność słowa została naruszona. Ekspertka skomentowała.
02.12.2024 17:17
Kontrowersyjny influencer Crawly, znany z prowokacyjnych działań, został deportowany z Polski po serii skandalicznych incydentów. Wśród nich znalazło się niszczenie samochodów na warszawskim parkingu. Teraz twierdzi, że jego deportacja to atak na wolność słowa i zapowiada pozew przeciwko polskim władzom.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Crawly grozi sądem po deportacji
Crawly, obecnie przebywający na Ukrainie, opublikował oświadczenie w mediach społecznościowych, w którym oskarża polskie władze o próbę kontrolowania internetu. Twierdzi, że od czasów PRL-u wolność słowa w Polsce nie była tak zagrożona.
Wszelkie oskarżenia ze strony polskich władz, że rzekomo realizuję "misję destabilizacji sytuacji w kraju", a także oskarżenia, że niby jestem rosyjskim szpiegiem, zostaną zaapelowane przeze mnie i moich prawników w sądzie, gdyż są one oszczerstwem, pomówieniem i nie mają żadnych podstaw - grzmi.
Ekspertka o wybrykach Crawly'ego: "Zagrożenie dla porządku publicznego"
Adwokatka Katarzyna Bórawska w rozmowie z Plejadą skomentowała, że decyzja o deportacji Crawly'ego była uzasadniona. Władze uznały jego działalność za poważne zagrożenie dla porządku publicznego.
Władze Polski zdecydowały o deportacji Crawly'ego na podstawie uznania jego działalności za poważne zagrożenie dla porządku publicznego. Uznaje się, że "zagrożenie dla porządku publicznego" jest to sytuacja, gdy czyjaś działalność bądź aktywność nie tylko narusza prawo, ale także stanowi rzeczywiste i dostatecznie poważne zagrożenie, które godzi w jeden z podstawowych interesów społeczeństwa. Bez wątpienia działalność patostreamera stanowiła zagrożenie dla porządku publicznego w Polsce - przekazała.
Bórawska dodaje, że patostreamy Crawly'ego mogą być uznane za nieobyczajny wybryk, co jest wykroczeniem zagrożonym karą aresztu lub grzywny:
Przypadek Crawly'ego ilustruje jak patostreaming, który w założeniu miał być formą rozrywki, może przekształcić się w poważne zagrożenie społeczne, prowadząc do poważnych konsekwencji prawnych i osobistych, które wymagają podjęcie przez państwo i jego organy odpowiedniej reakcji.