NewsyCórka Paula Walkera otworzyła się ws. aborcji. Słowa o tym, jak czuje się po zabiegu, doprowadzą konserwatystów do szewskiej pasji

Córka Paula Walkera otworzyła się ws. aborcji. Słowa o tym, jak czuje się po zabiegu, doprowadzą konserwatystów do szewskiej pasji

Paul Walker, Meadow Walker
Paul Walker, Meadow Walker
27.06.2022 14:00, aktualizacja: 27.06.2022 16:48

Opanowany przez konserwatystów Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych przed kilkoma dniami unieważnił orzeczenie w sprawie Roe przeciwko Wade. Orzeczenie wymuszało na każdym ze stanów to, aby szanowało prawo kobiet do wczesnej aborcji. Odtąd każdy ze stanów będzie mógł prowadzić zupełnie autonomiczną polityką, jeśli chodzi o ograniczanie lub liberalizowanie dostępu do zabiegu. Nic dziwnego, że taki obrót sytuacji sprowokował masowe protesty zwolenników Partii Demokratycznej, feministek i ruchu pro-choice.

Na ich łamach coraz więcej Amerykanek publicznie przyznaje się do poddania zabiegowi aborcji, co ma pokazać, że aborcja nie jest tematem tabu. Na śmiałe wyznanie zdobyła się m.in. córka zmarłego kilka lat temu aktora, Paula Walkera – 23-letnia Meadow Walker, która w ubiegłym roku sformalizowała związek z Louisem Thornton-Allanem.

Córka Paula Walkera o aborcji. Co powiedziała?

Modelka wyjaśniła, że zabiegowi poddała się dwa lata temu.

Mamy do czynienia z ogromnym wydarzeniem w historii – z głęboką niesprawiedliwością wobec kobiet w całych Stanach Zjednoczonych. Trudno zliczyć, ile z nich zmagało się z podjęciem decyzji o aborcji. Ja również borykałam się z tym wyborem, ale w 2020 roku, kiedy to świat walił się w czasie pandemii i wtedy zdecydowałam się na aborcję – napisała w obszernym oświadczeniu, opublikowanym za pośrednictwem social mediów.

Dodała, że zabieg przebiegł w prawidłowy sposób, a personel medyczny bardzo ją wspierał. Dzięki jego pomocy – jak sama przyznała – czuje się "szczęśliwą i zdrową osobą". W dalszej części oświadczenia w mocny sposób uderzyła w konserwatystów, którzy podjęli decyzje o tym, aby odebrać prawo do aborcji kobietom w bardziej prawicowych stanach.

W świecie, który notorycznie marginalizuje kobiety, to największa napaść na nie. Zakazywanie aborcji nie zapobiega aborcjom – zapobiega bezpiecznym aborcjom – zwieńczyła wypowiedź.

Joe Biden potępił ograniczenie prawa do aborcji

Głos Meadow nie jest odosobniony. W stanowczy sposób wypowiedział się również prezydent Joe Biden. Przypomnijmy, że z uwagi na federacyjny system USA, prezydent ma ograniczone możliwości, jeśli chodzi o narzucanie prawa poszczególnym częściom kraju.

Konserwatywna większość Sądu Najwyższego pokazała, jaka jest radykalna i jak bardzo jest oderwana od większości tego kraju i uczyniła Stany Zjednoczone wyjątkiem wśród państw rozwiniętych – wygrzmiał.

Jednocześnie zaapelował, aby ludzie protestowali w pokojowy sposób:

Wzywam wszystkich – niezależnie od tego, jak głęboko porusza ich ta decyzja - by wszystkie protesty były pokojowe. (...) Żadnego zastraszania. Przemoc nigdy nie jest akceptowalna, a groźby i zastraszanie to nie jest korzystanie z wolności słowa.

A wy jakie macie zdanie w temacie dostępu do aborcji?

Meadow Walker
Meadow Walker
Meadow Walker z mężem
Meadow Walker z mężem
Meadow Walker
Meadow Walker
Meadow Walker
Meadow Walker
Meadow Walker na premierze
Meadow Walker na premierze
Mandatory Credit: Photo by Rob Latour/Shutterstock (12116237l)  Meadow Walker  'Fast & Furious 9' film premiere, Arrivals, Los Angeles, California, USA - 18 Jun 2021
Mandatory Credit: Photo by Rob Latour/Shutterstock (12116237l) Meadow Walker 'Fast & Furious 9' film premiere, Arrivals, Los Angeles, California, USA - 18 Jun 2021
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także