NewsyProkop odważnie do córki Agaty Mróz: "Piszą, że gdyby nie ty, to mama wciąż by żyła". Wzruszająca odpowiedź 13-latki

Prokop odważnie do córki Agaty Mróz: "Piszą, że gdyby nie ty, to mama wciąż by żyła". Wzruszająca odpowiedź 13‑latki

Córka Agaty Mróz w Dzień Dobry TVN
Córka Agaty Mróz w Dzień Dobry TVN
Krystyna Miśkiewicz

12.04.2021 15:30, aktual.: 13.04.2021 18:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Agata Mróz zmarła 13 lat temu. Polska siatkarka przegrała walkę z białaczką. Miała zaledwie 26 lat, a jej śmierć i heroiczna walka o zdrowie wstrząsnęły fanami w całej Polsce. Mimo że zmagała się z chorobą, udało jej się donosić ciążę i urodzić upragnioną córeczkę. Zmarła zaledwie dwa miesiące po narodzinach dziewczynki, a jej mąż, Jacek Olszewski, został sam z niemowlakiem.

Wzruszającą historią wielkiej miłości i narodzin Liliany żyła kilkanaście lat temu cała Polska. Małżonkowie o ciąży dowiedzieli się, gdy sportsmenka była już bardzo chora i czekała na przeszczep szpiku. Ciąża była więc prawdziwym cudem.

Do dzisiaj wielu fanów sportu nie może pogodzić się z tym, że Agata przegrała walkę z chorobą, chociaż było w niej tyle chęci życia. Mąż siatkarki doskonale poradził sobie w roli samotnego ojca i wspaniale wychował córkę.

 Już miałam wyznaczony termin operacji – 22 listopada. Pojechałam wcześniej na kwalifikację do Katowic po to, tylko żeby powiedzieć: „Niestety, muszę to przesunąć, bo jestem w ciąży”. Komisja lekarska zamarła. Nikt nie był na to przygotowany – powiedziała wtedy siatkarka.

Córka i mąż Agaty Mróz w Dzień Dobry TVN

Córka Agaty Mróz jest już nastolatką i wyrosła na piękną dziewczynę, która jest łudząco podobna do swojej mamy. Jej tata podjął się heroicznego wyzwania, by po śmierci żony samotnie opiekować się Lilianą. Radził sobie doskonale przez kolejnych 10 lat. Wtedy też poznał nową partnerkę, Agnieszkę Frąckowiak, która znalazła wspólny język z nastolatką.

Liliana Olszewska razem z ojcem gościła w poniedziałek 12 kwietnia w Dzień Dobry TVN. Nastolatka udzieliła bardzo przejmującego wywiadu. Marcin Prokop i Dorota Wellman zapytali ją, jak poradziła sobie z odejściem mamy.

Mama umarła. Tak było i trzeba się z tym pogodzić – powiedziała w studiu.
Córka Agaty Mróz
Córka Agaty Mróz

Marcin zadał Lilianie bardzo trudne i osobiste pytanie:

Piszą w Internecie, że gdyby nie ty, to mama wciąż by żyła. Co czujesz, czytając takie komentarze ludzi pełnych jadu?

Odpowiedź 13-latki była bardzo dojrzała:

Kiedyś miałam tak, że brałam to do siebie i tak myślałam, ale mam dużo przyjaciół i rodzinę, którzy mi mówili, że tak nie jest, bo dużo razy miałam z tym problem. Każdy zaprzeczał i mówił, dlaczego tak naprawdę żyję. Cieszę się, że mam takie osoby – powiedziała córka Agaty Mróz.

Jacek Olszewski również odniósł się do narodzin córki i trudnej decyzji, jaką wtedy podjęła jego żona, która pomimo choroby nie dokonała aborcji, do której namawiał ją ginekolog:

Jeżeli miałaby wybierać, to dalej by tak wybrała, bo jeśli nie wiadomo co by było, jakby było inaczej. Zasugerowała się tym, co mówili lekarze. Jakby usunęła ciążę, to nie wiadomo, co by było, bo nie byłoby ani Lilki, ani Agaty, więc chyba najważniejsze jest to, co zostawimy po sobie - powiedział Jacek Olszewski.

Liliana przyznała, że często jest porównywana do swojej mamy. Podobnie jak ona wybrała sportową drogę i trenuje siatkówkę. Już wiele razy słyszała, że nawet na boisku przypomina Agatę:

Nie widzę w ogóle podobieństwa. Niektórzy, gdy gram w siatkówkę, mówią, że mam bardzo podobne do niej ruchy.

Mimo że Agaty Mróz nie ma już ponad dekadę, to historia jej życia i narodzin córeczki wzbudza mnóstwo emocji.  Cały wywiad z Dzień Dobry TVN poniżej:

Marcin Prokop odpowiada na krytykę internautów

Marcin Prokop po zadaniu odważnego pytania córce Agaty Mróz musiał stawić czoła krytyce internautów. Zdradził, że wszystkie poruszone wątki w trakcie rozmowy były wcześniej omówione z ojcem Liliany:

Może następnym razem, zanim zechce pan coś bezmyślnie skomentować, obejrzy pan materiał źródłowy, zamiast powoływać się na coś, co pan na ten temat przeczytał i co jest wyrwaną z kontekstu, powielaną przez pana ćwierćprawdą. Po pierwsze, to my usłyszeliśmy przed programem od ojca dziecka Agaty Mróz, że jego córka musi od lat konfrontować się z hejtem na swój temat, który przytoczyłem na antenie, więc nie dowiedziała się tego od nas.

Zdradził też, dlaczego zadał pytanie, choć brzmiało nieco kontrowersyjnie:

Jaki był cel tego pytania? Pokazanie, jak podli, durni i okrutni potrafią być ludzie. Zanim więc następnym razem zechce pan coś skomentować, używając przy tym języka hejtu i przemocy, który przecież tak pana bardzo rozdrażnił, niech pan się lepiej przygotuje i dwa razy zastanowi. Polecam to również pana znajomym, których arcyprzemyślane wpisy tutaj widzę.

Najnowsze zdjęcia Liliany i jej taty znajdziecie w naszej galerii.

 • Liliana Olszewska - córka Agaty Mróz w DDTVN
 • Jacek Olszewski i Liliana Olszewska
 • Liliana Dąbrowska
 • Jacek Olszewski i Liliana Olszewska
 • Jacek Olszewski i Liliana Olszewska
 • Agata Mróz, Jacek Olszewski i Liliana Olszewska
 • Liliana Olszewska
 • Liliana Olszewska - córka Agaty Mróz w DDTVN
 • Liliana Olszewska - córka Agaty Mróz w DDTVN
 • Liliana Olszewska
 • Liliana Dąbrowska
 • Liliana Dąbrowska
 • Jacek Olszewski i Liliana Olszewska
[1/13] Liliana Olszewska - córka Agaty Mróz w DDTVN
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także