Agata Mróz urodziła córkę dwa miesiące przed śmiercią. Lilidana wyrosła na piękną dziewczynkę

Liliana Olszewska ma 12 lat

Liliana Olszewska ma 12 lat

Agata Mróz 12 lat temu urodziła Lilianę. Jak dzisiaj wygląda córka jednej z najpopularniejszych polskich siatkarek?

Dwanaście lat temu zmarła polska siatkarka, Agata Mróz, która przegrała walkę z białaczką. Miała zaledwie 26 lat. Mimo choroby zdecydowała się donosić ciążę. Dwa miesiące przed śmiercią urodziła córeczkę Lilianę. Po jej odejściu Jacek Olszewski został sam z niemowlakiem. Jak poradził sobie z wychowaniem córki? Jak dzisiaj wygląda dziewczynka?

Córka Agaty Mróz skończyła 12 lat. Czy jest podobna do mamy?

Wzruszającą historią żyła cała Polska. W wywiadzie dla Vivy! o szczęściu, jakiego doświadczyła, jeszcze przed śmiercią, opowiedziała Agata Mróz. Gdy dowiedziała się o ciąży, była już bardzo chora. Miała wyznaczoną datę operacji przeszczepu szpiku kostnego, kiedy odkryto ciążę. To był cud, w który ani ona, ani jej mąż nie mogli uwierzyć.

Sama nie mogłam uwierzyć, kiedy zobaczyłam te dwie magiczne kreseczki. Jadąc we wrześniu na kwalifikację do przeszczepu szpiku, musiałam rutynowo zrobić test ciążowy. W pierwszej chwili myślałam, że to pomyłka. Zrobiłam drugi test i wynik powtarzał się. Lekarze mówili, że przy moim stanie zdrowia jest to prawie niemożliwe. Zadzwoniłam szybko do męża. Mówię: „Kochanie, usiądź…”. Przestraszył się, bo myślał, że coś złego dzieje się ze mną. „Jestem w ciąży!” Po drugiej stronie krótka cisza i śmiech. Myślał, że to żart. Zadzwoniłam do lekarki, która też była zaskoczona, ale żeby mieć stuprocentową pewność, wysłała mnie na badania. Już miałam wyznaczony termin operacji – 22 listopada. Pojechałam wcześniej na kwalifikację do Katowic po to tylko, żeby powiedzieć: „Niestety, muszę to przesunąć, bo jestem w ciąży”. Komisja lekarska zamarła. Nikt nie był na to przygotowany – powiedziała wtedy siatkarka.

Po urodzeniu malutkiej córeczki siatkarka żyła jeszcze dwa miesiące, a jej mąż, Jacek Olszewski, mimo wielkiego bólu, przejął wszystkie obowiązki. Ich dwa kilogramy szczęścia były prawdziwym cudem. Mąż Agaty Mróz musiał nauczyć się opieki nad wcześniakiem. Nie skorzystał z propozycji, żeby dziadkowie przejęli wychowanie Liliany. Ani razu nie pomyślał o pozostawieniu jej. Wiedział, że żona mu zaufała i ze swojej roli wywiązał się w 100%. Nie poddał się.

Czasem człowiek po wielkiej stracie zamartwia się tak, aż sięga dna. I wtedy może się odbić. Nie miałem takiej możliwości. Musiałem się trzymać, dla dziecka. Rodzice Agaty zaproponowali, żebym u nich zostawił małą. Nie chciałem. Jeszcze przyjdzie taki czas, kiedy będzie jeździła do dziadków na wakacje. Parę dni po pogrzebie moja mama powiedziała: „Może zrezygnuję z pracy i zajmę się Lilką, bo ty chyba sobie nie poradzisz?”. Wykrzyczałem: „Muszę, mamo! Córka jest wszystkim, co mi zostało!”. Radziłem sobie od samego początku. Lilka była wcześniakiem, ale kiedy wreszcie znalazła się w domu, siedziałem z nią całe dnie. Po pracy wpadała do mnie mama, wtedy jechałem do szpitala do Agaty. Wracałem. A w nocy wstawałem do córeczki równo co trzy godziny – mówił Olszewski w wywiadzie dla Vivy!

Dziewczynka dzisiaj skończyła 12 lat. Wyrosła na piękna młodą damę, można się dopatrzeć podobieństwa do słynnej mamy. Zajrzyjcie do naszej galerii.

Dodajmy, że przez 10 lat Jacek był samotnym ojcem. Obecnie jest w szczęśliwym związku z  Agnieszką Frąckowiak, która znalazła także z Lilianą wspólny język.


Jacek Olszewski i Liliana Olszewska

Jacek Olszewski i Liliana Olszewska

Jacek Olszewski i Liliana Olszewska

Jacek Olszewski i Liliana Olszewska

Jacek Olszewski i Liliana Olszewska

Jacek Olszewski i Liliana Olszewska

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×