NewsyBogumiła Wander nie żyje. Legenda TVP miała 80 lat

Bogumiła Wander nie żyje. Legenda TVP miała 80 lat

Nie żyje Bogumiła Wander. Tę tragiczną wiadomość potwierdziła rodzina gwiazdy. Legenda Telewizji Polskiej miała 80 lat.

Bogumiła Wander nie żyje
Bogumiła Wander nie żyje
Źródło zdjęć: © fot. Instagram

Bogumiła Wander związana była z Telewizją Polską od 1965 roku. Od dawna ciężko chorowała na Alzheimera. W trudnym czasie wspierał ją kochający mąż, Krzysztof Baranowski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Robert El Gendy o programie "Koło fortuny". Był na castingu, nie wygrał. Jak się z tym czuje?

Bogumiła Wander nie żyje

Informacja o śmierci legendy Telewizji Polskiej została przekazana 30 lipca w oświadczeniu. Udostępniło je biuro prasowe firmy Group One. Prezesem zarządu przedsiębiorstwa jest Marek Żołędziowski, syn Bogumiły Wander.

Nie żyje Bogumiła Wander. Legendarna spikerka telewizyjna i jedna z największych gwiazd TVP odeszła we wtorek, 30 lipca po długiej chorobie. Ikona telewizji miała 80 lat – napisano w oświadczeniu.

Bogumiła Wander ciężko chorowała

W stałym kontakcie z mediami był mąż Bogumiły Wander, Krzysztof Baranowski. W ostatnim czasie nie miał zbyt wielu dobrych informacji. Z prezenterką ciężko było się już porozumieć.

Rozmawiamy, ale trudno jest się z nią porozumieć. Na tę chorobę nie ma lekarstwa, więc trzeba brać, co życie daje i cieszyć się, że póki co stan żony jest dobry. I że nie ma zagrożenia życia. Tyle że jest to życie jakby zupełnie w innym świecie - przekazał Baranowski "Przeglądowi Sportowemu".

Wyznał też, że żona już go nie poznaje. Mimo wszystko trwał przy niej i często odwiedzał w domu opieki, w którym kobieta przebywała od kilku lat. Aby miała najlepszą opiekę, Krzysztof Baranowski sprzedał dom. Niestety, pieniądze szybko się skończyły.

Pieniądze ze sprzedaży domu już się skończyły. Mamy dwie emerytury, moje książki. Muszę sobie jakoś dawać radę - wyznał szczerze PAP.

Kariera Bogumiły Wander

Bogumiła Wander pochodziła z artystycznej rodziny. Jej matka była malarką, a brat, Włodzimierz, był członkiem zespołu Niebiesko-Czarni. Swoją współpracę z TVP - wtedy z łódzkim ośrodkiem, zaczęła jeszcze jako studentka trzeciego roku, w 1965. Pięć lat później mieszkała już w Warszawie i pracowała w oddziale stołecznym Telewizji Polskiej.

Od połowy lat 70. zapowiadała na żywo programy w TVP1 i TVP2. Jej kariera nabierała tempa. Prowadziła teleturniej "Panie na planie" i cykliczny magazyn baletowy "Życie na pointach". Przez dziesięć lat pracowała w zarządzie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Zrealizowała też dwa filmy dokumentalne: "Conrad Drzewiecki o sobie. To nie ja, to taniec" i "Andrzej Strumiłło. A-4 dziennik rysowany".

Karierę zakończyła w 2003 roku. Jednak w 2012 roku z okazji 60-lecia TVP pojawiła się raz jeszcze na ekranach, zapowiadając programy w stylu lat 70.

Wybrane dla Ciebie