ExclusiveBlanka Lipińska ocenia "Wielką Wodę" Netflixa. Zwróciła uwagę na szczegół, który kapitalnie zamaskowano na ekranie [WIDEO]

Blanka Lipińska ocenia "Wielką Wodę" Netflixa. Zwróciła uwagę na szczegół, który kapitalnie zamaskowano na ekranie [WIDEO]

Blanka Lipińska o serialu Wielka woda
Blanka Lipińska o serialu Wielka woda
02.11.2022 10:40, aktualizacja: 02.11.2022 11:20

5 października na Netflixie zadebiutował serial Wielka Woda w reżyserii Jana Holoubka i Bartłomieja Ignaciuka. Akcja serialu rozgrywa się w lipcu 1997 roku, kiedy to do Wrocławia zbliża się wielka fala powodziowa. Produkcja jest inspirowana powodzią tysiąclecia z 1997 roku, która dotknęła zarówno stolicę Dolnego Śląska, jak i okolice.

Główną bohaterką jest hydrolog Jaśmina Tremer, która  powraca po latach do Wrocławia, aby brać udział w pracach sztabu kryzysowego. Na miejscu współpracuje z przyjacielem z dawnych lat, wicewojewodą Jakubem Marczakiem. Bohaterowie w obliczu niebezpieczeństwa muszą zmierzyć się niekompetencją urzędników, a także z własną przeszłością.

Zaledwie tydzień od premiery serial obejrzano już w 10 mln gospodarstw na całym świecie. Wielka Woda była drugim najbardziej oglądanym nieanglojęzycznym serialem na Netflix, plasując się w rankingu Top 10 serwisu w 78 krajach, w tym w Polsce, Kanadzie, Meksyku, USA, Danii, Francji, Wielkiej Brytanii, Maroko i Turcji. Tytuł spotkał się także z wyjątkowym uznaniem widzów i krytyków. To kolejna polska produkcja (po 365 dni), która przyniosła rozgłos rodzimej branży.

O ocenę Wielkiej wody poprosiliśmy Blankę Lipińską, która z trzema częściami swojego hitu również została zauważona i doceniona przez międzynarodową publiczność.

Blanka Lipińska o serialu Wielka woda Netflixa

Blanka zdradziła reporterce Jastrząb Post, że Wielką wodę obejrzała, gdy była za granicą. Zwróciła uwagę na detal, który udało się doskonale ukryć przed widzami – chodzi o green screen, czyli technikę obróbki obrazu, która pozwala zastąpić zielone tło dowolnym zdjęciem, tłem lub ujęciem wideo:

Obejrzałam, jeszcze będąc na kitesurfingu w El Gounie. Top. Szacunek i brawa dla twórców. Musiało tam być dużo green screena, a w ogóle tego nie czuć. Jest doskonała postprodukcja. Ja jestem zachwycona.

Autorka bestsellerów jest pod wrażeniem pracy ekipy:

Bardzo dobry polski serial, a ja muszę powiedzieć, że nie lubię polskich seriali ani filmów. A tu super – świetnie zagrany, bardzo ładnie zagrany, tam się wszystko zgadza. Polecam.

Oglądaliście serial Wielka woda?

Wielka woda
Wielka woda
Wielka woda
Wielka woda
Wielka woda
Wielka woda
Wielka woda
Wielka woda
Blanka Lipińska - Pinko Fashion Show wiosna - lato 2023
Blanka Lipińska - Pinko Fashion Show wiosna - lato 2023
Wielka woda
Wielka woda
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także