NewsyBarbara Kurdej-Szatan z mamą i córką na wielkanocnej okładce! Świątecznej sesji towarzyszy bardzo intymny wywiad

Barbara Kurdej-Szatan z mamą i córką na wielkanocnej okładce! Świątecznej sesji towarzyszy bardzo intymny wywiad

Basia Kurdej-Szatan z mamą i córką VIVA!
Basia Kurdej-Szatan z mamą i córką VIVA!
Kuba Górski

16.04.2019 16:01, aktual.: 16.04.2019 16:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Barbara Kurdej- Szatan od czasu swojego spektakularnego debiutu w popularnej reklamie telefonii komórkowej stała się niekwestionowaną gwiazdą polskich seriali. Aktorka jest obecnie czołową reprezentantką TVP, w której prowadzi liczne programy rozrywkowe, można ją oglądać również w popularnym serialu M jak miłość.

O życiu prywatnym Basi wiemy całkiem sporo. Gwiazda lubi chwalić się na Instagramie swoim przystojnym małżonkiem Rafałem, nie stroni też od pokazywania swojej córki Hani. Rzadko jednak wspomina o swojej siostrze Katarzynie i mamie Elizie. Być może dlatego Kurdej-Szatan postanowiła nadrobić zaległości z przeszłości i wraz ze swoją mamą zgodziły się na świąteczną okładkę dla magazynu Viva!, na której możemy podziwiać również małą Hanię. 

W wywiadzie aktorka wraz z rodzicielką zdradziły sporo rodzinnych sekretów sprzed wielu lat, m.in. z okresu szalonej młodości pani Elizy, która połowę swojego życia spędziła zarządzając kulturalną stroną rodzinnego Opola. Chociaż na zdjęciach w Vivie! nie zobaczymy siostry Basi, to w rozmowie poświęcono jej wiele miejsca. Jednym z poruszonych wątków jest odpowiedź na pytanie o relacje, jakie panowały w rodzinnym domu:

Pięć lat to duża różnica wieku, ale one zawsze się zgadzały, nie było między nimi żadnych kłótni. Kasia była dojrzałym dzieckiem. Mądrym, rozsądnym, serdecznym. Basia z kolei była dość niesamowita w tym sensie, że małe dzieci, szczególnie młodsze siostry, często bywają irytujące, na siłę wchodzą w życie tej starszej: naśladują, narzucają się, przeszkadzają. Basia nigdy tak się nie zachowywała. Byłam permanentnie zdziwiona, kiedy były razem w pokoju, bawiły się, o czymś rozmawiały i bez względu na to, czy miały pięć i dziesięć lat, dziesięć i piętnaście, w momencie, w którym do Kasi przychodzili przyjaciele, Baśka natychmiast sama, z własnej woli, wychodziła z pokoju. To było niewiarygodne. Zawsze się kochały. Od narodzin Basi, i tak jest do dzisiaj – zdradziła pani Eliza.
 

Co Basia mówi o swoich relacjach z siostrą? Czy tak jak wspomniała jej mama, dziewczyny faktycznie były przyjaciółkami?

Całe moje liceum prawie się nie widywałyśmy, Kasia studiowała w Gdyni i do Opola przyjeżdżała rzadko, tylko na dłuższe weekendy. Ale zawsze wiedziałam, że jak będzie działo się coś złego, mogę się zwierzyć i na pewno otrzymam wsparcie. To zaczęło się zmieniać, kiedy sama przyjechałam do Gdyni na studia. Mieszkałam z dziewczynami z roku, Kasia z Piotrem w domu aktora, w pokoiku, który miał 12 metrów kwadratowych. Była już na etacie w Teatrze Muzycznym, zawalona pracą, nie widywałyśmy się zbyt często, ale wtedy zaczęłyśmy na poważnie rozmawiać o życiu, o facetach – wyjawiła Barbara.

Matka aktorki zdradziła także cenne informacje, dzięki którym fani Basi dowiedzą się, czy w jej domu były tematy tabu:

Nie ma dla nas tematów tabu. Zawsze ceniłam sobie szczerość i otwartość w rodzinie. Tajemnice nie służą szczęściu… Otwarcie rozmawiałam z dziewczynami na tematy orientacji seksualnej, życia seksualnego czy pierwszego stosunku. Zadbałam, żeby w odpowiednim momencie poszły do ginekologa. Ludzie wstydzą się rozmawiać o seksie, jest mnóstwo takich rodziców. Ja nie miałam z tym problemu. Uważam, że to jest zbyt poważna sprawa, żeby udawać, że tego tematu nie ma. Zdrowie moich córek, ich szczęście były dla mnie nadrzędne. Chciałam, żeby potrafiły się zabezpieczyć, żeby nie zdarzyła się niechciana ciąża, jakaś choroba, bo wtedy musiałyby stanąć wobec bardzo trudnych wyborów. Po co? Wolałam, żeby cieszyły się młodością, wolnością.

Jesteście zainteresowani resztą rozmowy?

  • Barbara Kurdej-Szatan z córką Hanią
  • Barbara Kurdej- Szatan i Katarzyna Kurdej-Mania
  • Barbara Kurdej-Szatan z córką Hanią w kampanii reklamowej Sugarfree
  • Barbara Kurdej- Szatan i Katarzyna Kurdej-Mania
  • Barbara Kurdej- Szatan i Katarzyna Kurdej-Mania
  • Mama Barbary Kurdej-Szatan zdradza tajemnice z życia córki, a ona pozuje w bieliżnie
  • Barbara Kurdej-Szatan z córką Hanią w kampanii reklamowej Sugarfree
  • Barbara Kurdej-Szatan z matka i córką na okładce świątecznej VIVA!
  • Barbara Kurdej-Szatan  i Katarzyna Kurdej-Mania
Fot. FB
[1/9] Barbara Kurdej-Szatan z córką Hanią
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także