NewsyZnany dziennikarz gej trzy dni temu został ojcem. Jego zdjęcia z noworodkiem to sama słodycz

Znany dziennikarz gej trzy dni temu został ojcem. Jego zdjęcia z noworodkiem to sama słodycz

Znany dziennikarz gej został ojcem
Znany dziennikarz gej został ojcem
Krystyna Miśkiewicz

01.05.2020 13:20, aktual.: 01.05.2020 17:09

Anderson Cooper to jeden z najpopularniejszych dziennikarzy w USA. Jest synem pisarza Wyatta Emory'ego Coopera oraz artystki, projektantki, pisarki i spadkobierczyni rodzinnej fortuny – Glorii Vanderbilt.

Anderson to osobowość telewizyjna z ogromnym doświadczeniem. Ukończył Uniwersytet Yale, gdzie studiował politologię i stosunki międzynarodowe. Swoją karierę zaczynał jako korespondent. Obecnie prowadzi w stacji CNN program informacyjny – Anderson Cooper 360°. Dziennikarz jest autorem pamiętnika, który opisuje jego życie i pracę na Sri Lance, w Afryce, Iraku i Luizjanie. Dispatches from the Edge zajął 1 miejsce na liście bestsellerów New York Timesa.

Anderson Cooper jest gejem

O swoim życiu prywatnym nigdy nie mówił zbyt wiele. W mediach od lat spekulowano na temat jego orientacji seksualnej. W 2007 roku amerykański magazyn Out umieścił go na drugim miejscu na liście najbardziej wpływowych homoseksualistów w Stanach Zjednoczonych. Sam Cooper po wielu latach milczenia, bo dopiero w 2012 roku, postanowił ujawnić swoją orientację seksualną w liście opublikowanym na łamach portalu thedailybest.com

Zdałem sobie sprawę, że ukrywając ten aspekt mojego prywatnego życia, mogłem dać niektórym powody do spekulacji, że coś jest nie tak, lub że staram się coś ukryć. Jestem gejem, zawsze nim byłem, zawsze będę i nie mógłbym być bardziej szczęśliwy, spełniony i dumny – wyznał dziennikarz.

Mówiąc prawdę o swojej seksualności, podkreślił również, że bardzo chciałby mieć dzieci i stworzyć prawdziwą, pełną rodzinę.

Anderson Cooper został ojcem

Anderson Cooper pochwalił się w mediach społecznościowych, że został ojcem. Jego syn Wyatt Morgan Coooper ma zaledwie 3 dni i urodził się dzięki wynajętej przez dziennikarza surogatce. Chłopiec otrzymał imiona po nieżyjących już rodzicach Coopera.

Chcę podzielić się z wami radosnymi wiadomościami. W poniedziałek zostałem ojcem. To jest Wyatt Cooper. Ma trzy dni. Jego imię pochodzi od mojego ojca, który zmarł, gdy miałem dziesięć lat. Mam nadzieję, że mogę być tak dobrym tatą jak on. Drugie imię mojego syna to Morgan. To nazwisko rodowe ze strony mojej mamy – napisał pod postem.

Kobieta, która zdecydowała się zostać surogatką i urodzić dziecko dla Coopera, jest już doświadczoną matką i ma własną rodzinę. Dziennikarz w poście podziękował wszystkim, którzy pomogli mu w drodze do tacierzyństwa.

Jako homoseksualista nigdy nie sądziłem, że będę miał możliwość posiadania dziecka, i jestem wdzięczny wszystkim, którzy utorowali drogę, lekarzom i pielęgniarkom oraz wszystkim, którzy brali udział w narodzinach mojego syna. Przede wszystkim jestem wdzięczny niezwykłej surogatce, który nosiła Wyatta i czuwała nad nim z miłością, czułością i urodziła go. To wielkie błogosławieństwo – wyznaje dziennikarz.

Pod postem dziennikarza pojawiała się wielka lawina gratulacji. My również się do nich dołączamy.

W galerii znajdziecie kilka zdjęć uroczego bobasa.

Anderson Cooper
Anderson Cooper
Anderson Cooper został ojcem
Anderson Cooper został ojcem
Anderson Cooper został ojcem
Anderson Cooper został ojcem
Anderson Cooper został ojcem
Anderson Cooper został ojcem
Anderson Cooper został ojcem
Anderson Cooper został ojcem
Anderson Cooper
Anderson Cooper
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także