Newsy"Poziom wokalny i muzyczny jest żenujący". Ekspertka zjechała Lunę z góry na dół

"Poziom wokalny i muzyczny jest żenujący". Ekspertka zjechała Lunę z góry na dół

Poziom wokalny Luny pozostawia wiele do życzenia? (fot. KAPiF)
Poziom wokalny Luny pozostawia wiele do życzenia? (fot. KAPiF)
Źródło zdjęć: © KAPiF
10.04.2024 18:30

Luna już wkrótce będzie reprezentować Polskę na tegorocznej Eurowizji. Zdania na temat jej umiejętności scenicznych są jednak mocno podzielone. Jedna z ekspertek nie zostawiła suchej nitki na młodej artystce. Naprawdę jest tak źle?

Aleksandra Wielgomas okazała się sensacją polskich preselekcji do tegorocznej Eurowizji. 24-letnia artystka, kryjąca się pod pseudonimem Luna, została wybrana na reprezentantkę kraju w zbliżającym się konkursie. Ta decyzja wzbudziła jednak sporo kontrowersji. Piosenkarka ma liczne grono nie tylko fanów, ale także przeciwników. Po jej występie w Londynie pojawiło się jeszcze więcej głosów sprzeciwu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Luna zjechana przez ekspertkę

W rozmowie z ShowNews Anna Kamieńska, prowadząca Akademii Śpiewu, nie zostawiła suchej nitki na Lunie. Według niej, piosenkarka nie jest w ogóle przygotowana na eurowizyjny występ. Sporo do życzenia pozostawia przede wszystkim technika wokalna.

Choć zazwyczaj staram się szukać pozytywnych cech w każdym młodym wokaliście i doceniać wysiłek artystyczny, niestety o tym utworze oraz o samej wykonawczyni trudno powiedzieć cokolwiek dobrego. Zacznijmy od tego, że w utworze występują liczne nieczystości (...), a technika wokalna właściwie nie istnieje - powiedziała.

Każda osoba mogłaby zaśpiewać jak Luna?

Najmocniejszy cios padł jednak w dalszej części wypowiedzi Kamieńskiej. Stwierdziła bowiem, że każda osoba nie miałaby problemu z zaśpiewaniem na podobnym poziomie co Luna. Według niej, wynika to z wyjątkowo niskiego poziomu wokalnego i muzycznego w twórczości Wielgomas.

Nie wiem, czy "wokalistka" kiedykolwiek uczyła się profesjonalnie śpiewu, gdyż żadne przesłanki na to nie wskazują. Myślę, że każda przypadkowa osoba spotkana na ulicy byłaby w stanie mniej więcej na podobnym poziomie zaśpiewać. Niestety nie byłam w stanie wysłuchać całego utworu, bo poziom wokalny i muzyczny jest żenujący.
Luna będzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2024 (fot. KAPiF)
Luna będzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2024 (fot. KAPiF)© KAPIF
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także