NewsyKim jest Luna? 24-latka będzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2024

Kim jest Luna? 24‑latka będzie reprezentować Polskę na Eurowizji 2024

Luna wygryzie Justynę Steczkowską w walce o wyjazd na Eurowizję? (fot. KAPiF)
Luna wygryzie Justynę Steczkowską w walce o wyjazd na Eurowizję? (fot. KAPiF)
Źródło zdjęć: © KAPiF
19.02.2024 08:25, aktualizacja: 19.02.2024 10:46

Tegoroczna Eurowizja coraz bliżej. Telewizja Polska ogłosiła, że w 2024 roku w konkursie Polskę będzie reprezentować Aleksandra Wielgomas, znana także jako Luna. Co o niej wiemy?

Coraz bliżej tegorocznej edycji Eurowizji. Tym razem uczestnicy z całej Europy udadzą się do Szwecji, co zagwarantowało zwycięstwo Loreen w poprzedniej odsłonie konkursu. TVP zamknęła preselekcję wewnętrzną i ogłosiła, że tegoroczną reprezentantką Polski będzie Aleksandra "Luna" Wielgomas.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Luna to nowa faworytka na Eurowizję 2024

Wielgomas nie jest w branży od wczoraj, jej kariera wciąż jednak dopiero nabiera tempa. 24-letnia artystka jako swoją piosenkę eurowizyjną wybrała "The Tower". Jak sama wytłumaczyła, to utwór "o tworzeniu własnej rzeczywistości i odzyskiwaniu wolności".

Luna na świat przyszła 28 sierpnia 1999 roku. Pod kątem muzyki kształciła się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Bairda w Grodzisku Mazowieckim. W 2018 podpisała kontrakt z wytwórnią Kayax, która promuje młodych i obiecujących artystów.

Nie umyka uwadze, że piosenkarka ma też słabość do intrygujących, ekscentrycznych stylizacji. Lubi również bawić się scenicznym wizerunkiem. Widzicie ją w roli reprezentantki Polski?

Luna nagrała utwór ze Steczkowską

Interesujące w kontekście eurowizyjnej rywalizacji może być to, że Wilegomas... nagrała utwór wspólnie z Justyną Steczkowską. A jak ocenia piosenkę swojej starszej koleżanki. Tak powiedziała w rozmowie z Vivą!:

Co do piosenki Justyny to uważam, że to bardzo dobry utwór. Wyprodukował go świetny Hotel Torino. Magiczny, ale i mroczny. Przede wszystkim jednak to zupełnie inna propozycja, niż moja.
Luna to nowa faworytka polskich preselekcji Eurowizji (fot. KAPiF)
Luna to nowa faworytka polskich preselekcji Eurowizji (fot. KAPiF)© KAPiF
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także