NewsyW jakim stanie jest prezydent Gdańska? Pojawił się pierwszy oficjalny komunikat

W jakim stanie jest prezydent Gdańska? Pojawił się pierwszy oficjalny komunikat

Paweł Adamowicz stan zdrowia
Paweł Adamowicz stan zdrowia
Aneta Błaszczak
13.01.2019 22:25, aktualizacja: 14.01.2019 03:10

W jakim stanie jest prezydent Gdańska po ataku nożownika? W jakim szpitalu przebywa Paweł Adamowicz? Pojawił się pierwszy oficjalny komentarz.

Aktualne informacje na temat stanu zdrowia Pawła Adamowicza przeczysz tutaj.

Prezydent Gdańska został dwukrotnie dźgnięty nożem. Zamachowiec zaatakował podczas Światełka do nieba WOŚP. Obecnie trwa operacja Pawła Adamowicza w szpitalu klinicznym Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jego stan określany jest jako ciężki. Radio TOK FM podało, że „prezydent ma przeciętą aortę”.

Na razie prezydent jest operowany i wszyscy czekamy na rezultat tej operacji. To są jedyne oficjalne informacje. Mam ogromną prośbę i ogromny apel o niepokojenie rodziny i bliskich. To są dla nich trudne chwile. Wiemy, że jutro część osób będzie oddawał krew. Wiemy, że to był barbarzyński atak i to jest bardzo trudna operacja – poinformowała Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzeczniczka prasowa prezydenta Gdańska, w oficjalnym komunikacie.

O modlitwę za prezydenta Gdańska prosi Andrzej Duda, który przyznał, że "udało się przywrócić akcję serca ciężko rannego pana prezydenta Pawła Adamowicza":

Otrzymałem informację, że Lekarzom udało się przywrócić akcję serca ciężko rannego Pana Prezydenta Pawła Adamowicza i jest nadzieja, ale stan nadal jest bardzo trudny. Kto może, proszę o wsparcie dla Niego dobrą myślą, kto może modlitwą. Tyle możemy – podkreślił na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Kto zaatakował Pawła Adamowicza? Jak udało się ustalić policji, prezydenta Gdańska zaatakował 27-latek z Gdańska – Stefan Wilmont, który przedstawił się jako "Stefan Miłosz". Mężczyzna twierdzi, że siedział w więzieniu jako niewinny i był rzekomo torturowany przez przedstawicieli PO.

Halo! Halo! Nazywam się Stefan, siedziałem niewinny w więzieniu, siedziałem niewinny w więzieniu. Platforma Obywatelska mnie torturowała, dlatego właśnie zginął Adamowicz.

Napastnik został zatrzymany. Okazuje się, że miał problemy z prawem. Był karany.

  • Kim jest Stefan W., mężczyzna, który zaatakował Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska?
  • Zdjęcia z ataku na prezydenta Gdańska na WOŚP
  • Paweł Adamowicz podczas zbiórki WOŚP
  • Prezydent Gdańska dwukrotnie został dżgnięty nożem na scenie
  • W jakim stanie jest Paweł Adamowicz po ataku nożownika?
  • Stefan Miłosz – zamachowiec zatrzymany po ataku na prezydenta Pawła Adamowicza
  • Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, w trakcie reanimacji
  • Paweł Adamowicz – prezydent Gdańska zaatakowany podczas WOŚP
  • Paweł Adamowicz
[1/9] Kim jest Stefan W., mężczyzna, który zaatakował Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także