Zenek Martyniuk zgarnia gigantyczną kasę! Na większe sumy może liczyć w Polsce tylko jeden muzyk. Kto przyćmił króla disco-polo?

Zenek Martyniuk

Zenek Martyniuk

Zenek Martyniuk zarabia prawdziwą fortunę. Nie znalazł się jednak na absolutnym podium. W naszym kraju wyprzedza go tylko jedna gwiazda! O kogo chodzi?

Zenek Martyniuk sławę zyskał w latach 90. To wtedy został okrzyknięty mianem „króla disco-polo”. Podbił ten gatunek muzyczny wraz ze swoim zespołem Akcent. Do niekwestionowanych przebojów grupy Zenka można zaliczyć hity, takie jak: Przez twe oczy zielonePrzekorny los, Królowa nocy, Dziewczyna z klubu disco. W ostatnich latach discopolowe utwory Martyniuka na stałe weszły do polskiego mainstreamu.

Częściowo jest to zasługa Telewizji Polskiej. Stacja Jacka Kurskiego często angażuje wokalistę do różnego rodzaju wydarzeń, gdzie nierzadko jest gwiazdą numer jeden. TVP miała zresztą spory udział w utworzeniu filmu biograficznego, Zenek, który w kinach obejrzało ponad pół miliona widzów, a jeszcze więcej podczas emisji w telewizji. Aktualnie obraz zachwyca internautów korzystających z platform streamingowych.

Prywatnie Zenek jest szczęśliwym mężem Danuty Martyniuk. Przystojniak i jego żona mają razem jedno dziecko: syna Daniela. Partnerka króla disco-polo w ostatnim czasie przeszła sporą metamorfozę. Nie tylko sporo schudła, ale również zmieniła styl ubioru. Także artysta postawił na duże zmiany i zainwestował w nowe zęby. Są śnieżnobiałe i wolne od diastemy, która jeszcze do niedawna mu dokuczała.

Ile zarabia Zenek Martyniuk? Kto go przebił?

Zenek może szaleć i fundować sobie kolejne metamorfozy, ponieważ zarabia fortunę. Serwis Plejada, powołując się na dane Agencji Artystycznej „Luxart”, podał, że za występ Martyniuka trzeba wyłożyć około 33 tysięcy złotych. Oczywiście suma nie wpada w całości na prywatne konto Zenka, jednak i tak robi wrażenie. W naszym kraju więcej zarabia tylko jedna gwiazda muzyki tanecznej. Chodzi o Sławomira, twórcę utworu Miłość w Zakopanem. Zgarnia on około 38 tysięcy za występ, co czyni go najlepiej zarabiającym disco-polowcem!

Byliście kiedyś na koncercie Zenka? A może widzieliście na żywo występ Sławomira? Dajcie znać w komentarzach, czy było warto i czy polecacie taką przyjemność innym czytelnikom.


Zenek Martyniuk - jego zęby dawniej

Zenek Martyniuk - jego zęby dawniej

Sławomir i Kajra

Sławomir i Kajra

Zenek Martyniuk - jego zęby dawniej

Zenek Martyniuk - jego zęby dawniej

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×