Newsy16-letni syn Pauliny Smaszcz i Macieja Kurzajewskiego przerywa milczenie. To dlatego wyjechał za granicę. Tak mu się żyje z dala od rodziców

16‑letni syn Pauliny Smaszcz i Macieja Kurzajewskiego przerywa milczenie. To dlatego wyjechał za granicę. Tak mu się żyje z dala od rodziców

Julian Kurzajewski o życiu z dala od rodziców
Julian Kurzajewski o życiu z dala od rodziców
Elwira Szczepańska
10.02.2023 19:20, aktualizacja: 10.02.2023 20:35

Od kilku miesięcy jesteśmy świadkami afery wokół Pauliny Smaszcz i Macieja Kurzajewskiego, która wybuchła po tym, jak prezenter udał się na wspólne wakacje ze swoją obecną partnerką Katarzyną Cichopek. Była żona prowadzącego Pytanie na śniadanie udziela wywiadu za wywiadem, w których atakuje eksmęża, zarzucając mu m.in. okłamywanie ich synów i zaniedbywanie ich. Przypomnijmy, że mają dwoje dzieci — dziś już 25-letniego Franciszka i 16-letniego Juliana.

Straszy z nich od lat mieszka we Włoszech, gdzie założył rodzinę i już wkrótce zostanie ojcem, a młodszy od września mieszka w Holandii, dokąd pojechał na wymianę uczniowską. Julian zrelacjonował w sieci, jak żyje mu się z dala od rodziców.

Syn Macieja Kurzajewskiego i Pauliny Smaszcz o życiu z dala od rodziców

Uczniowie, którzy zdecydowali się na program wymiany zagranicznej na Instagramie AFS Intercultural Programs odpowiadają na pytania od internautów. Tym razem to syn Macieja Kurzajewskiego i Pauliny Smaszcz mówił o swoim życiu w Holandii.

Uczestnicy tegorocznych wymian zagranicznych przejmują Instagrama afspoland. Po krótkiej przerwie powracamy z akcją Instagram Takeover! Już jutro na naszym Instagramie będziecie mogli zobaczyć relację Juliana, który obecnie przebywa na rocznej wymianie w Holandii - zapowiedziano live Juliana.

Opublikowano też kilka słów od nastolatka:

Jestem Julian i jestem już od ponad 5 miesięcy w Holandii. Mieszkam w małym miasteczku portowym Harlingen. Moja rodzina goszcząca mieszka ze mną w barce mieszkalnej i oprócz mnie w rodzinie jest jeszcze jeden uczestnik z Chile. Mieszkamy wspólnie od 2 miesięcy i bardzo dobrze się dogadujemy. W mojej relacje spróbuję pokazać moje codzienne życie w Holandii z pewnym małym zwrotem akcji, którym jest również zdobywanie zachowań i nawyków nie tylko holenderskich, ale również południowo-amerykańskich.

Co opowiedział internautom Julian Kurzajewski? Nastolatek najwyraźniej odziedziczył talent dziennikarski po rodzicach, bo relacja w jego wykonaniu była płynna i widać było, że nie krępuje się występować publicznie.

Wydaje mi się, że najtrudniejszą częścią jest sam początek, kiedy zaczyna się mieszkać z nową rodziną, chodzić do nowej szkoły. Ale fajne jest to, że członkowie AFS są wolontariuszami. Ale przystosowanie się do nawyków rodziny, popełnianie drobnych błędów jest bardzo niekomfortowe - odpowiedział na pytanie o najtrudniejsze chwile po opuszczeniu domu.

Julian wyznał też, że mieszka na barce mieszkalnej i początkowo był przerażony taką perspektywą.

Zapomniałem wam powiedzieć, że mieszkam na barce mieszkalnej. Na początku w zimie byłem bardzo przerażony, że będzie bardzo zimno, ale mamy ogrzewaną podłogę.

Na pytanie, czy zamierza zostać w Holandii, odpowiedział:

Nie mam pojęcia. To jest kraj, z którym mam mnóstwo wspomnień. Ale czy chciałbym tutaj zamieszkać na stałe — nie jestem pewny. Ten wyjazd sprawił, że jeszcze bardziej pokochałem podróże.

Dał też kilka rad wyjeżdżającym na wymianę. Stwierdził, że najważniejsza jest komunikacja. Uważa, że tylko kiedy jasno określa się swoje oczekiwania i potrzeby, można dojść do porozumienia z rodziną goszcząca. Działa to oczywiście w obie strony. Julian nie ukrywał także, że doświadczenie bardzo go otworzyło i wzbogaciło, więc szczerze polecał udział w programie.

Julian Kurzajewski o życiu w Holandii
Julian Kurzajewski o życiu w Holandii
Julian Kurzajewski o życiu w Holandii
Julian Kurzajewski o życiu w Holandii
Julian Kurzajewski o życiu w Holandii
Julian Kurzajewski o życiu w Holandii
Julian Kurzajewski o życiu w Holandii
Julian Kurzajewski o życiu w Holandii
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także