Afront czy nic poważnego? Wielkie zamieszanie wokół koncertu Zenka Martyniuka. Takich emocji nie wzbudziłby nawet nowym singlem

Zenek Martyniuk

Zenek Martyniuk

Zenek Martyniuk dokładnie rozplanował trasę koncertową na rok 2023. Jednak wybór jednego z miejsc, gdzie ma wystąpić, wzbudza ogromne emocje. Są protesty.

Zenek Martyniuk to artysta, który przez wielu nazywany jest królem muzyki disco polo. W 1989 roku wraz z Mariuszem Anikiejem założył zespół Akcent, z którym już rok później wydał pierwszy album. Na podstawie historii Martyniuka powstał nawet film o tytule Zenek, a w rolę charyzmatycznego lidera zespołu Akcent wcielił się Krzysztof Czeczot. Produkcja pojawiła się na ekranach w 2020 roku.

Dziś płyty Zenka sprzedają się jak świeże bułeczki, a przeboje takie jak Przez Twe Oczy Zielone, Królowa Nocy czy Życie to są chwile, są nieodłącznym elementem wielu imprez. Martyniuk przez lata trwania kariery zebrał pokaźne grono fanów, którzy towarzyszą mu podczas koncertów w całym kraju.

Prywatnie jest szczęśliwym mężem Danusi Martyniuk i ojcem nieco krnąbrnego Daniela. Poniżej możecie wysłuchać, jak artysta rozpieszcza ukochana żonę.

Martyniuk jest też bardzo zapracowany. Już wiadomo, gdzie zagrana w przyszłym roku. Niestety jedno z miejsc budzi silne emocje.

Skandal wokół koncertu Zenka Martyniuka

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu często jest miejscem wydarzeń kulturalnych. Odbywają się tam koncerty uznanych muzyków i nigdy nie wywoływały one zbyt dużego poruszenia. Jednak jak donoszą dziennikarze Gazety Wyborczej, pojawił się protest, gdy okazało się, że w tej samej auli co wielcy twórcy, wystąpi w 2023 roku Zenon Martyniuk z zespołem Akcent.

Koncert Zenka zaplanowano na 20 lutego 2023 r. w auli uniwersytetu. Wybrano to miejsce, ponieważ Poznań nie dysponuje inną odpowiednich rozmiarów przestrzenią, w której mogłoby się odbyć tak duże wydarzenie. Muzycy filharmonii, którzy regularnie grywają w tym właśnie miejscu, uważają taką decyzję za skandal.

Aula UAM jest budynkiem Akademii Królewskiej, gdzie nawet w trakcie zaborów Polacy mogli studiować. To jest uniwersytet, sala, w której odbywa się jeden z najważniejszych konkursów skrzypcowych, tu immatrykuluje się studentów, wręcza doktoraty, przyjmuje prezydentów i Güntera Grassa. Rola kulturotwórcza tego miejsca jest nie do opisania. Koncert disco polo w tym miejscu jest po prostu niedorzeczny — irytuje się jeden z poznańskich muzyków.

Artysta zapowiedział, że razem z kolegami planuje napisać list protestacyjny do rektorki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza prof. Bogumiły Kaniewskiej.

Na fali niezadowolenia, dziennikarze Gazety Wyborczej, postanowili udać się po informacje do źródła.

O gustach się nie dyskutuje. Czy to aprobujemy, czy nie, muzyka disco polo istnieje w przestrzeni publicznej – ucięła sprawę rzeczniczka UAM Małgorzata Rybczyńska.

A wy jakie macie zadanie na ten temat?


Zenek Martyniuk - jego zęby dawniej

Zenek Martyniuk - jego zęby dawniej

Zenek Martyniuk - jego zęby dawniej

Zenek Martyniuk - jego zęby dawniej

Zenek Martyniuk - zęby

Zenek Martyniuk - zęby

Komentarze

 • GośćMaja pisze:

  Profanacja miejsca na tak przasna muzykę,powinien znać swoje miejsce a nie pchać się na salony.

 • antonina pisze:

  niech wyp….za buldogiem kaczki

 • Jaro pisze:

  Kocham utwory muzyczne od klasyki przez rock,pop,dance,disco polo,ale faktycznie sa miejsca wyjatkowe,ktorych nie mozna profanowac!
  Ale rozumiem tez dyrekcje,ktora udostepnila aule na disco polo,bo na niczym innym nie zarobia tyle pieniedzy,co na tym koncercie.
  Ale faktycznie nie wszystko jest na sprzedaz!

 • Gość pisze:

  Wstyd dla Poznania
  NIE NIE NIE

 • Gość pisze:

  Bez przesady by z taką muzyką pchać się do takiej sali. Trzeba mieć jakieś wyczucie i smak. Jedno zaprzecza drugiemu.

 • Gość pisze:

  Tu nie chodzi tylko o disco polo, chociaż to i tak wystarczy żeby Martyniuka nie dopuścić do tak kultowego, elitarngo ze wzgledu na poziom i jakość imprez, ale do tego jest to rodzina słynąca z wulgarnosci i chamstwa., żeby chociaż wspomnieć publiczne wypowiedzi i obelgi jego żony rzucane na synowa, czy szczytowo chamskie zachowanie i wypowiedzi syna, w tym do wyrokujacej w jego sprawie sędzi. Zachowują się jak patologia i nie ma znaczenie, że promowany przez pis Martniuk jest ulubieńcami Kurskiego, bo jest tego zespołu i tych wydarzeń. To jest HAŃBA i aula UAM nie jest miejscem dla takich osób.!

 • Gość pisze:

  nie i jeszcze raz nie. Nie wszystko na sprzedaż!¡!!!

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×