Ryszard Rynkowski wraca na scenę po latach kryzysu. Z rozmachem uczci swoje 70. urodziny

Ryszard Rynkowski

Ryszard Rynkowski

Ryszard Rynkowski w tym roku będzie obchodził swoje 70. urodziny. Muzyk swój jubileusz planuje uczcić podczas prestiżowego koncertu. Gdzie i kiedy wystąpi?

Ryszard Rynkowski jest jednym z najbardziej uznanych polskich artystów. Piosenkarz pierwsze kroki stawiał w zespole Vox, by później odważyć się na karierę solową, co zdecydowanie wyszło mu na dobre.

Na swoim koncie ma 10 solowych krążków, które niejednokrotnie pokrywały się złotem i platyną. Jest też wielokrotnym laureatem festiwalu w Opolu. Odbierał tam nagrody w latach 1979, 1989, 1990 oraz 1994. Jego przebój Dziewczyny lubią brąz potrafi zanucić chyba każdy fan polskiej muzyki.

Muzyk po śmierci pierwszej żony, z którą wspólnie wychowywał córkę Martę, postanowił ożenić się po raz drugi. Poślubił Edytę, z którą 12 lat temu doczekał się syna Ryszarda juniora. Piosenkarz ma już także dwóch wnuków: Ignacego i Jana. Wydawać by się mogło, że jego życie doskonale się ułożyło. Tymczasem kilka lat temu przeszedł on wielki kryzys.

Rynkowski próbował popełnić samobójstwo. Stanął przed swoim domem z bronią naładowaną ostrą amunicją i groził, że się zabije. Po kilkunastu minutach rozmowy postanowił oddać pistolet policjantom, którzy na czas przybyli z pomocą.

Ryszard Rynkowski wraca na scenę w 2021 roku

Po incydencie, który miał miejsce w 2016 roku, muzyk nie był częstym gościem w mediach. Postanowił zapisać się na terapię dla osób, które nie radzą sobie z życiem. Udało mu się wyciszyć i osiągnąć spokój, który pozwolił mu nawet na powrót do jego ukochanej pracy.

Pandemia jednak ponownie zamknęła go w domu. Ostatni rok nie był łatwy dla artystów. Borykali się oni z wielkim kryzysem, także tym finansowym. W październiku tego roku muzyk będzie obchodził swoje 70. urodziny i z początkiem roku otrzymał jednak bardzo dobre wiadomości.

Jak podaje Na żywo – Telewizja Polska, która już układa plan tegorocznego festiwalu piosenki w Opolu, planuje koncert urodzinowy Rynkowskiego z udziałem solenizanta i zaprzyjaźnionych z nim gwiazd:

Byłoby wspaniale, gdyby takie plany doczekały się realizacji. Ryszard to wielki artysta. Absolutnie zasłużył sobie na urodzinowy koncert w Opolu – mówi znana dziennikarka muzyczna Maria Szabłowska.

Fani artysty na pewno ucieszyliby się, znowu widząc swojego ulubieńca w doskonałej formie. Taki koncert jubileuszowy na pewno byłby doskonałym uhonorowaniem twórczości Rynkowskiego.


Ryszard Rynkowski posiada broń

Ryszard Rynkowski posiada broń

Ryszard Rynkowski z żoną Edytą na wakacjach w Hiszpanii

Ryszard Rynkowski z żoną Edytą na wakacjach w Hiszpanii

Opole 2020, dzień pierwszy - Ryszard Rynkowski

Opole 2020, dzień pierwszy - Ryszard Rynkowski

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×