Poświęcenie nagrobku Krawczyka. Na cmentarzu nie zabrakło skrajnych emocji. A to za sprawą syna

Poświęcenie nagrobka Krzysztofa Krawczyka

Poświęcenie nagrobka Krzysztofa Krawczyka

Poświęcenie nagrobka Krzysztofa Krawczyka. Kto pojawił się na uroczystościach w Grotnikach? Czy był obecny Krzysztof Igor Krawczyk? Zdjęcia.

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 roku. Chociaż początkowo plotkowano, że przyczyną śmierci muzyka był koronawirus, jego żona zaprzeczyła tym spekulacjom.

Krawczyk został pochowany na cmentarzu w rodzinnych Grotnikach. W ostatniej drodze towarzyszyły mu tłumy, wśród nich nie zabrakło jego rodziny, a także przyjaciół. Od tego czasu to miejsce odwiedza sporo osób. Zapalają znicze oraz przynoszą kwiaty.

Kilka dni temu legendarny artysta doczekał się pięknego pomnika, który ma symboliczne znaczenie. Super Express ujawnił szczegóły. Zdradził, że Ewa Krawczyk zdecydowała, że projekt wykonania nagrobka powierzy w ręce zaprzyjaźnionego z rodziną absolwenta łódzkiej ASP, ks. Krzysztofa Niespodziańskiego:

Rodzinie zależało na tym, by nagrobek nawiązywał do życia i twórczości Krawczyka. Jak zdradził nam menedżer i wieloletni przyjaciel Krawczyków Andrzej Kosmala, inspiracją były projekty nagrobków rodziców piosenkarza. Krzyż jest podobny do tego u ojca, a płyta, gdzie wyryte jest nazwisko artysty, przypomina tę u jego matki – czytamy w tabloidzie.

W sobotę odbyły się uroczystości związane z poświęceniem nagrobka.

Poświęcenie nagrobka Krzysztofa Krawczyka. Dlaczego nie pojawił się Krzysztof Igor Krawczyk?

16 października na cmentarzu w Grotnikach pod Łodzią o godz. 15.30 rozpoczęły się uroczystości poświęcenia nowego nagrobka artysty, w których udział wzięli bliscy zmarłego, duchowni oraz fani Krawczyka.

Wydarzenie na swoim Facebooku zapowiedział Andrzej Kosmala, przyjaciel i menadżer zmarłego wokalisty.

Pół roku po śmierci Krzysztofa Krawczyka na mogile artysty stanął w końcu nagrobek. Pomnik zmarłego 5 kwietnia piosenkarza jest obecnie jednym z najpiękniejszych na cmentarzu w Grotnikach koło Łodzi. Nie mają co do tego wątpliwości wzruszeni fani artysty.

Pomnik pierwotnie miał się pojawić już 8 września, w dniu, w którym Krzysztof Krawczyk obchodziłby 75. urodziny. Udało się go dokończyć jednak nieco później i na dwa tygodnie przed Dniem Wszystkich Świętych odbyło się jego uroczyste poświęcenie.

W sobotę 16 października o godz. 15.30 na cmentarzu w Grotnikach pod Łodzią rozpoczęły się uroczystości. Odbyła się msza święta za duszę Krzysztofa Krawczyka. W uroczystości udział wzięło czterech duchownych: biskup Antoni Długosz, ojciec Bernard Briks, przyjaciel Krzysztofa Krawczyka, ksiądz Piotr Turek oraz ks. Krzysztof Niespodziański, który jest autorem projektu pomnika.

Pojawili się najbliżsi Krzysztofa Krawczyka: Ewa Krawczyk, jego menadżer i przyjaciel, Andrzej Kosmala, ale także wielu fanów, którzy tego dnia przyjechali specjalnie do Grotnik.

Spotykamy się właśnie dzisiaj, 16 października w 43. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, by celebrować poświęcenie pomnika na grobie Krzysztofa Krawczyka. Chyba nawet najwięksi optymiści nie wierzyli w pamiętnym roku 1978 w to, że po ponad 4,5 wieku pontyfikatu Włochów, głową kościoła Katolickiego może zostać Polak. A jednak tak się stało. Krzysztofa Krawczyka wybór kardynała Karola Wojtyły na papieża zastał podczas występów w Stanach Zjednoczonych. W tamtej chwili nomen omen znalazł się w dzielnicy włoskiej w sklepie z odzieżą. Zapragnął kupić sobie skórzany płaszcz, który niestety kosztował niebotyczne pieniądze. Gdy tak stał i myślał, że nie stać go na taki wydatek, właściciel sklepu- Włoch nagle zaczął biegać i krzyczeć „Papa Polaco, Papa Polaco”. Gdy do zdziwionego Krzysztofa dotarło, to co się wówczas wydarzyło, on również zaczął emanować radością. Wtedy sprzedawca wykrzyknął w euforii „bierz ten płaszcz za pół ceny”. W taki anegdotyczny sposób Krzyś wspominał, jak zaczął się dla niego pontyfikat Jana Pawła II – mówił Antoni Długosz w czasie urczystości.

Czy nad nowo poświęconym grobem doszło do pojednania rodziny zmarłego wokalisty? Mimo wielu nadziei na to, że tak się stanie, Krzysztof junior nie pojawił się w Grotnikach. Z jego social mediów wynika, że zmaga się chorobą. Zresztą wiadomo także, że nie został zaproszony…


Poświęcenie nagrobku Krzysztofa Krawczyka zdjęcia

Poświęcenie nagrobku Krzysztofa Krawczyka zdjęcia

Poświęcenie nagrobku Krzysztofa Krawczyka zdjęcia

Poświęcenie nagrobku Krzysztofa Krawczyka zdjęcia

Poświęcenie nagrobku Krzysztofa Krawczyka zdjęcia

Poświęcenie nagrobku Krzysztofa Krawczyka zdjęcia

Komentarze

 • Gość KITKA pisze:

  ile mozna niszczyc KKseniora i jego SYNA- tu nie przyszedl ,nie przyjal gestu podlej cyganki ,takie zachowania sa bardzo podle i to kiedys do niej wroci ,klamstwo ma krotkie nogi ,
  czego sie czepia chlopaka ,niech KOSMALA wyda plyte nagrana OJCA Z SYNEM a wulgarna macocha odda to co sie nalezy JUNIOROWI i dopiero nicha sie pochwali prawidlowym gestem dla JUNIORA , TRASE KONCERTOWA SP, KK SENIORA JUZ OGLOSILA Z KOSMALA, ZAMIAST ZAKONCZYC SPOR MAJATKOWY Z JUNIOREM I NIE TRZPAC PIANY ND GROBEM SP KK, WIELU ARTYSTOW LEPSZYCH BYC MOZE JAK KK, ODESZLO I ZONY POTRAFIA MIEC KLASE I USZANOWAC SWOICH BLISKICH . CIEKAWI MNIE CO ZNOWU WYMYSLI ZROZPACZONA AKTORKA CYGANKA ,JUZ CHYBA NIC MNIE NIE BEDZIE W STANIE ZASKOCZYC ,SZKODA TYLKO SP KRAWCZYKA , NIE KUPIE PLYTY, KSIAZKI ,ZNACZKA, I BILETU NA KONCERT- DORZE ZYC -DO ROBOTY ,, PODLA LALECZKO,,

 • Gość pisze:

  Tyle jadu w komentarzach.
  Dlaczego?
  Poświęcenie pomnika , domu jest godne naśladowania , a nie krytyki.
  Zazdrość ludzi do tej krytyki popycha.
  Każdy ma swoje rodzinne sprawy i niech sie nimi zajmie a nie ocenia innych.

 • Barbara pisze:

  Myślałam, że ten cyrk z pogrzebem Krawczyka już się skończył, ale okazuje się, że granice obciachu są wciąż przesuwane. Grób został poświęcony przy pogrzebie, to po co teraz cyrk ze święceniem pomnika? Jeżeli tak wszystko trzeba poświęcić, to czy ławki też zostały poświęcone? Wdowa już dawno tak się skompromitowała, że myślałam iż bardziej nie można, ale jednak można. Łaska z wykupieniem miejsca na grób dla syna Krawczyka przebiła dotychczasowe idiotyzmy w wykonaniu tej pańci.

 • Gabriela pisze:

  Istny cyrk!Od kiedy to święci się nagrobek.Jeszcze trochę a Krzysztof zostanie beatyfikowany.Pani żona przekroczyła granice absurdu!

 • GośćAnna pisze:

  Ja również uważam ze to był cyrk z udziałem księży ale cóż to tylko ułomność i ludzka glupota

 • gosc pisze:

  Czy na tym festynie byla wata cukrowa?

 • Gośćhanna pisze:

  A od kiedy to zaproszenie się wysyła dziecku, albo komu kolwiek

 • Gość pisze:

  Wszystko pod publike…

 • Gość pisze:

  Ale porabana rodzina i jeszcze ksiedza w to wkrecili

 • Gośćula pisze:

  Kłamstwo- Krawczyk Junior otrzymał zaproszenie!

 • OBSERWUJĄCA pisze:

  Ludzie! czemu tyle w Was jadu, złośliwości, nietolerancji.To sprawa rodzinna i pani Ewy, poświęcenie pomnika było od niepamiętnych czasów, taki zwyczaj w kraju katolickim.A, że jest to nagłośnione to nic dziwnego.To była znana osoba i bardzo lubiana.To wyjątkowa postać ostatnich dziesięcioleci.Nieroztrzygajcie tego czy syn był czy nie był na tej ceremonii.To nie Wasze prawo oceniać i krytykować. Jest to obrzydliwe i wysoce niemoralne.

 • Gość pisze:

  Obłuda i zakłamanie. Wszyscy i wszystko dla szmalu.

 • Gość pisze:

  No a po co zapraszać syna, przecież to nie najbliższy rodzina, ważni sa duchowni i „przyjaciel”.

 • Gość pisze:

  Zostało przyjęte, że ten który umiera pierwszy zajmuje tablicę po lewej stronie. Ona jest taka perfidna, że Krawczyka zepchnęła na drugie miejsce, żeby zająć pierwsze.

 • Gość pisze:

  Ona zrobiła tę pokazówkę wyłącznie dla zaproszonych duchownych. Liczy na to, że oni pomogą jej przejąć cały majątek.

 • Gość pisze:

  Co to wogóle ma być ?