Szukaj

Niemiecki dziennikarz obraził Piotra Żyłę. Nie do wiary, jak się tłumaczy. W polskich mediach burza

Piotr Żyła

Piotr Żyła

Piotr Żyła został bohaterem niemieckiej prasy. Jeden z dziennikarzy nazwał go klaunem i błaznem. Jak tłumaczy swoje słowa? 

Piotr Żyła jest w szczytowej formie. Dowodem może być fakt, że na swoim koncie zapisał kilka sukcesów. Tak jak w sobotę, gdy podczas Mistrzostw Świata w skokach narciarskich okazał się bezkonkurencyjny. Sportowiec nie ukrywał swojej radości. W rozmowie z Eurosportem podkreślał, że już od rana miał dobre przeczucia:

 Jaki dzisiaj jest dobry dzień! Wszystko mi wychodziło! To aż nie do wiary. Ale miałem energii. Jak przyszedłem na skocznię, byłem tak nakręcony, że wiedziałem, że nie ma szans, żebym tego nie wygrał, że muszę to wygrać – mówił na antenie Eurosportu.

Skoczek oddał dwa znakomite skoki na 105 i 102,5 metra, dzięki czemu zapewnił sobie zwycięstwo. Gdy jego sukces stał się faktem, z radości rzucił się w śnieg. Tuż po ceremonii wręczenia nagród udzielał wywiadów największym stacjom telewizyjnym. Zwycięstwo w konkursie zapewniło mu spory zastrzyk gotówki.

Piotr Żyła został nazwany przez niemieckiego dziennikarza błaznem

Zachowanie Piotra Żyły nie przeszło bez echa w zagranicznych redakcjach. Niemiecki dziennikarz, Von Volker Kreisl, postanowił skomentować styl bycia sportowca na łamach magazynu Sueddeutsche Zeitung. To właśnie tam pojawił się felieton Ahahahahaha!, który w pełni poświęcony jest polskiemu skoczkowi.

Jak czytamy w tekście, do skoków narciarskich powinno się podchodzić poważnie. Radość zawodnika w momencie, w którym osiąga on dobry wynik, powinna być przez niego kontrolowana. Dziennikarz uważa, że Piotr Żyła bardzo ekspresywnie reaguje na każdy swój sukces. Poszedł o krok dalej i nazwał go „błaznem”:

Skoki narciarskie to jest poważna sprawa. Tu nie ma śmiechów. Okej, radość po sukcesie jest, ale taka kontrolowana. Bo jak długo jeszcze mi się taka forma utrzyma? […] Ekstrawertycy zdarzają się rzadko, a takich błaznów na całego nie ma wcale. A nie – moment. Jeden jest… Jak się nazywa ten Polak, którego kiedyś trener musiał przywołać do porządku, gdy – jak uznał trener – przesadzał z błaznowaniem przed dziennikarzami. To jak on się nazywał? A tak: Piotr Żyła. Ten, który śmieje się tak głośno po każdym poprawnym skoku, że się zastanawialiśmy, jaka to będzie radocha, jak zostanie mistrzem świata. No i w sobotę został mistrzem świata.

Gdy publikacja Kreisla obiła się szerokim echem w polskich mediach, dziennikarz postanowił się wytłumaczyć ze swoich słów. W rozmowie z Onetem powiedział, że nie chciał nikogo urazić. Określenie „klaun”, które się pojawia w artykule było jedynie cytatem ze słów Horngachera, który obecnie trenuje niemiecką reprezentację.

Przed laty powiedział o Żyle właśnie w takim sensie. Tyle, że słowo „klaun” nie zostało użyte w złym znaczeniu, ale raczej chodziło o kogoś, kto jest bardzo zabawny.

Przekonują was te tłumaczenia?


Piotr Żyła w niemieckim Sueddeutsche Zeitung

Piotr Żyła w niemieckim Sueddeutsche Zeitung

Piotr Żyła - ile zarobił za złoto MŚ?

Piotr Żyła - ile zarobił za złoto MŚ?

Piotr Żyła - ile zarobił za złoto MŚ?

Piotr Żyła - ile zarobił za złoto MŚ?

Dodaj komentarz

 • Gość Grazyna pisze:

  To może z obrzydzeniem powspominamy trenera niemieckiej piłki nożnej ,posiłkujacego się publicznie zawartością swojego nosa .Czasem Niemcom trzeba ukrócić nosa i postawić do pionu .

 • Gość pisze:

  Facet ma 35 lat a zachowuje się jak gimbaza Może czas wydoroslec Jak jego slucham to jest mi wstyd

  • OLa pisze:

   Popieram mało że jak gimnaza to patoza. Jeszcze ta podhalańska Brazylia rozstań.- Antybohater.

 • Gość pisze:

  zachowuje sie jak błazen wiec został błaznem nazwany

 • Gość pisze:

  Niemcy po prostu nie wygrali, i myślą, że jak coś mu napiszą to nagle przestanie być szczęśliwy? Właśnie bardzo dobrze, że jest szczęśliwy bo na to zasłużył

 • Gość Adaś snyk pisze:

  Niemców zawsze dupa swędziała i zawsze będzie , dla mnie to cielaki i lenie , pracowałem z nimi to trochę się napatrzyłem …. Z pozdrowieniem ich ulubieńca …….Adolfa

 • Gość Bubu pisze:

  Przecież prawdę napisał, błazen do kwadratu.

  • Gość pisze:

   Ludzie na całym świecie okazują w różny sposób radość, zwłaszcza kiedy dotyczy to spektakularnych sukcesów. Niemieckiego dziennikarza zabolało sukces Polaka, zwłaszcza po tym jak chcieli nie dopuścić polskich skoczków do zawodów.

  • Gość pisze:

   Sam jesteś kretynem,to że wyraża w taki sposób swoje emocje to bardzo dobrze lepiej tak niż złością i siłą!

 • Gość pisze:

  i bardzo dobrze niech śmieję się i skaczę z radości

 • Gość pisze:

  Do czego to już dochodzi aby pisać w taki sposób o osobach które w taki sposób wyrażają swoje emocję,lepiej śmiać się i skakać z radości niż być zazdrosnym i mieć ból tyłka bo złoto zdobył Polski skoczek. Wstyd panie Von Volker Kreisla wstyd!!!

 • Gość pisze:

  Niemców boli tyłek bo gdyby nie żyła mistrzem świata zostałby Niemiec. Wszystko by się udało gdyby nie ci wscipscy Polacy i żyła hah

 • Gość pisze:

  jak my sie nadymamy bez sensu, Nic zlego nie napisal, a tak naprawdę to żyła nie jest blaznem tylko skończonym kretynem

  • Gość pisze:

   ciekawe jakby ktoś napisał tak o tobie lub o kimś z twojej rodziny to nie zabolało by cię?jasne już to widzę
   Piotr Żyła już taki jest więc nie obrażaj nikogo bo daleko ci do niego.Sam jesteś błaznem pisząc coś takiego!

  • Gość pisze:

   tylko kretyn lub kretynka mogli coś takiego napisać o Piotrku Żyle

  • Gość pisze:

   Jesteś debilem.

  • Gość pisze:

   Zgadzam się całkowicie, zachowaniem, poziomem intelektualnym i kulturą osobistą odbiega od innych polskich skoczków, a że zdobył mistrzostwo – chwała mu za to…

  • Gość pisze:

   No widzisz kretyn, a jest mistrzem świata w skokach, do tego inne sukcesy indywidualne i druzynowe, studia wkoncu skonczyl, firmę swoja ma, kasy ma od groma. A Ty inteligencie, możesz pochwalić się tym ze umiesz wyskrobać komentarz w internecie.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×