Szukaj

Piotr Żyła za tytuł mistrza świata zgarnął fortunę. Znamy dokładną kwotę. Nic dziwnego, że szalał z radości

Piotr Żyła - ile zarobił za złoto MŚ?

Piotr Żyła - ile zarobił za złoto MŚ?

Piotr Żyła został mistrzem świata w skokach narciarskich na normalnej skoczni w Obersdorfie. Jaka kwota wpłynie na jego konto za ten ogromny sukces?

Nagrody pieniężne za zwycięstwo lub udział w sportowych zmaganiach, pensja wypłacana przez klub albo związek czy honoraria otrzymywane z tytułu zawieranych kontraktów reklamowych – to możliwości zarobkowania sportowców. Aby osiągnąć sukces, muszą ciężko i systematycznie pracować, często już od wczesnego dzieciństwa.

Jednak największym zastrzykiem gotówki jest zwycięstwo. Sięgnięcie po złoty medal w zawodach, zwłaszcza tych rangi światowej łączy się z nagrodą pieniężną.

W sobotę na Mistrzostwach Świata w skokach narciarskich na najwyższym stopniu podium stanął Piotr Żyła, który jest obecnie jednym z najlepszych polskich skoczków. Od początku czuł, że szczęście tego dnia jest po jego stronie.

Jaki dzisiaj jest dobry dzień! Wszystko mi wychodziło! To aż nie do wiary. Ale miałem energii. Jak przyszedłem na skocznię, byłem tak nakręcony, że wiedziałem, że nie ma szans, żebym tego nie wygrał, że muszę to wygrać – mówił na antenie Eurosportu.

Po wygranej 34-latek nie krył radości, rzucał się w śnieg, krzyczał i udzielał wywiadów największym stacjom telewizyjnym, w swoim stylu bawiąc kibiców do łez. Szczęście spowodowane największym indywidualnym sukcesem w karierze z pewnością dopełnił fakt, że na jego konto wpłynie okrągła sumka, którą organizatorzy wypłacą mu za zdobycie złota.

Ile zarobił Piotr Żyła za zdobycie tytułu mistrzostwa świata?

Z informacji podawanych w mediach wynika, że w sezonie 2017/2018 Piotrek zarobił ponad 200 tysięcy złotych. Rok później na jego konto wpłynęła kwota rzędu ponad 500 tysięcy złotych. W trakcie ostatniego sezonu Pucharu Świata Żyła tylko raz zameldował się na podium. Wzbogacił się jednak o niebagatelne 41 tysięcy złotych wyłącznie za wygrany konkurs lotów w austriackim Bad Mitterndorf.

W zeszłorocznym Pucharze Świata Piotr Żyła uplasował się na 11. miejscu, co sprawiło, że jego konto zasiliło 302 tysiące złotych. Obecny sezon jest dla niego bardzo korzystny. W sobotę stanął na pierwszym stopniu podium Mistrzostw Świata w Oberstdorfie. Zaskoczył bardzo udanym skokiem w pierwszej serii, a drugim przypieczętował wygraną.

Sukces ten, to nie tylko powód do dumy, wzrost popularności, ale także pokaźny zastrzyk gotówki. Za zwycięstwo Piotr Żyła otrzymał aż 28 tysięcy franków szwajcarskich, czyli 115 tysięcy złotych.


Piotr Żyła - ile zarobił za złoto MŚ?

Piotr Żyła - ile zarobił za złoto MŚ?

Piotr Żyła - ile zarobił za złoto MŚ?

Piotr Żyła - ile zarobił za złoto MŚ?

Piotr Żyła - ile zarobił za złoto MŚ?

Piotr Żyła - ile zarobił za złoto MŚ?

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×