Piotr Żyła odkrył sekret formy Norwegów. Grozi, że sam zastosuje tę metodę

Piotr Żyła

Piotr Żyła

Piotr Żyła w wywiadzie po sobotnim konkursie skoków zdradził, że wie, co jest sekretem dobrej formy Norwegów. Zagroził, że sam zastosuje tę metodę. Ponownie zrobiło się wesoło za jego sprawą.

Polacy są potęgą w skokach narciarskich. Szlaki pracowicie przecierał Adam Małysz, ale teraz ma naprawdę godnych następców. W ubiegłą sobotę Kamil Stoch po raz kolejny brylował w konkursie w Willingen. Nie najlepiej jednak poszło Piotrowi Żyle, który zakończył zawody na dziewiątym miejscu. Nie stracił jednak humoru, czego dowiódł w wywiadzie zaraz po zawodach.

Piotr Żyła zdradził sekret formy norweskich skoczków

Zabawne wypowiedzi Piotra Żyły są często powtarzane, a kibice śmieją się z nich miesiącami. Zawsze pozytywnie nastawiony skoczek, któremu uśmiech nie schodzi z twarzy, prawie zawsze zaskakuje swoimi słowami.

Myślę, że forma jest, tylko bezobjawowa – żartował Piotr Żyła w 2020 roku, kiedy był pytany o swoją słabą dyspozycję.

Innym razem tłumaczył:

Mam czasem taki problem, że mój mózg nie ma kontaktu z moim ciałem. Dzisiaj chyba tak się stało, po takiej głębszej analizie.

Zapytany o falowanie nart, powiedział, że to nowa technika.

Ptaki też machają. Próbuję robić to samo. Testuję i zobaczymy. Jak to opanuję, to łojej – zaznaczał, śmiejąc się w charakterystyczny sposób..

Barwnych wypowiedzi Piotra Żyły jest zdecydowanie więcej, a teraz jeszcze dołączył do całej gamy zabawnych wywiadów ten po zawodach w Willingen.

Choć nie może być w pełni zadowolony ze swojego występu, bo sobotnie zawody zakończył na dziewiątym miejscu, ale wcale nie stracił humoru.

Rozmawiając z mediami, Piotra Żyła miał prawo czuć się nieusatysfakcjonowany. Wśród Polaków najbardziej błyszczał Kamil Stoch, który zajął trzecie miejsce. Zwycięzcą konkursu w Willingen był Norweg Halvor Egner Granerud.

Gdyby Piotr oddał lepszy pierwszy skok, prawdopodobnie mógłby liczyć na dużo wyższą pozycję. To nie był jego dzień, co sam przyznał podczas wywiadu.

Pierwszy skok nie był zły, ale tak mnie rzucało… Dziwne powietrze było, jakby mnie ktoś zestrzelił. Nie lubię takiego powietrza. A w drugim skoku złapałem za bulą i można się było delektować, nie jak zestrzelona kaczka – mówił w TVP Sport.

Żyła zapytany o bardzo wysoką formę norweskich skoczków, wyznał, że poznał ich sekret i zamierza wykorzystać go przed kolejnymi zawodami.

Wydaje mi się, że paprykę zaczęli jeść. To będzie to, to będzie to. Też muszę zacząć. W niedzielę też najem się papryki. Oj, ale będę leciał – dodał Piotr Żyła.

Kibice najpierw zapewne zaniemówili, a potem jak zawsze zrobiło się wesoło. Żyła po raz kolejny nie zawiódł.


Piotr Żyła - sobotni post

Piotr Żyła - sobotni post

Piotr Żyła pochwalił się nowym samochodem

Piotr Żyła pochwalił się nowym samochodem

Marcelina Ziętek dodała zdjęcie z Piotrem Żyłą

Marcelina Ziętek dodała zdjęcie z Piotrem Żyłą

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×