Szukaj

Niepełnosprawny partner gwiazdy „Plebanii” tragedię przekuł w sukces. Wózek inwalidzki jego konstrukcji to wybawienie dla wielu osób

Małgorzata Teodorska i Miłosz Krawczyk

Małgorzata Teodorska i Miłosz Krawczyk

Małgorzata Teodorska, dawna gwiazda Plebanii, jest w związku z Miłoszem Krawczykiem. Partner aktorki porusza się na wózku inwalidzkim własnej konstrukcji. Tragedię z młodości przekuł w sukces. Zobaczcie.

Kilkanaście lat temu Małgorzata Teodorska była u szczytu sławy. Błyszczała w Plebanii, gdzie odgrywała rolę barmanki i modelki Irki Tosiek. Była nazywana najpiękniejszą twarzą serialu. W 2005 roku wystąpiła na okładce Playboya, brała udział w show Jak oni śpiewają? w Polsacie, a także pojawiła się w M jak miłość.

Po zakończeniu emisji Plebanii aktorka zniknęła z show-biznesu. Wraz z ówczesnym partnerem przeprowadzili się do Dubaju, tam spędziła trzy lata. Choć wcześniej uchodziła za bywalczynię salonów, z czasem niespodziewanie przestała pojawiać się na imprezach. Próżno było jej szukać również w innych serialach.

Dzisiaj 39-letnia Małgorzata Teodorska skupiła się na życiu rodzinnym. Obecnie związana jest z Miłoszem Krawczykiem, który wskutek wypadku samochodowego porusza się na wózku inwalidzkim. Para co jakiś czas publikuje w sieci wspólne zdjęcia. Publicznie zakochani pojawili się razem oficjalnie tylko raz – na jubileuszowej gali MMA w 2018 roku.

Okazuje się, że tragedie sprzed lat Miłosz przekuł w sukces. Wózek inwalidzki jego konstrukcji może być wybawieniem dla wielu ludzi.

Partner Małgorzaty Teodorskiej skonstruował wózek inwalidzki, który zmienia życie

Miłosz Krawczyk razem z kolegą stworzył elektryczny wózek inwalidzki oparty na technologiach Segway/Ninebot oraz Airwheel. Pojazd jeździ tylko na dwóch kołach, przez co jest bardziej zwrotny i mobilny. Wyposażyli go akumulator, który na jednym ładowaniu pozwala na pokonanie ok. 35 km.

Na filmie na YouTubie wyjawił, jak wyglądały początki prac nad wózkiem Blumil:

Najpierw stworzyliśmy wózek na gąsienicach, co w ogóle się nie sprawdzało. Później był wózek z napędem spalinowym, który zrobiliśmy i to też się nie sprawdzało. Nie mogliśmy dojść do tego, jak sobie poradzić z tym tematem. Oglądałem dużo filmów na YouTube, jak ludzie poruszają się stojąc na Seagway’u, czyli na takim pojeździe wymyślonym w Stanach, który porusza się tylko na dwóch kołach, w które ma wbudowane żyroskopy, które powodują, że on jest stabilny i mówię – kurcze, jeżeli już jest taki pojazd zrobiony, jest elektryczny i cichy, ma takie wspaniałe właściwości i jakby jedyne to, że trzeba na nim stać, czego ja nie mogę zrobić, to weźmy ten pojazd i przystosujmy go do moich potrzeb, tak żeby można było jeździć siedząc.

Wyznał, że pojazd jego konstrukcji zmienia życie ludzi, którzy go używają.

Ten wózek, to nie jest tak, że on tylko pomaga, on totalnie zmienia życie, totalnie zmienia styl życia. (…) Ten wózek pozwala mi podróżować i być wszędzie.

Pozwała także na aktywność, na jaką wcześniej Miłosz nie mógł sobie pozwolić.

Gdy znajomi idą na rower, to też mogę z nimi swobodnie iść. Ma taki zasięg, że można nim cały dzień podróżować, przemieszczać się – ok 35 km.

Więcej o fantastycznym pomyśle ukochanego Małgorzaty Teodorskiej w wideo poniżej.

Kim jest Miłosz Krawczyk?

Miłosz Krawczyk ukończył wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a w trakcie swojej kariery zawodowej był m.in. kontrolerem lotów w Holandii i analitykiem ryzyka. W młodości uległ wypadkowi. Jest również inicjatorem akcji Turystyka bez Barier, która za cel stawia sobie umożliwienie zwiedzania atrakcyjnych miejsc w Polsce przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Założył także fundację Razem po zdrowie. Współpracuje z Politechniką Warszawską i Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie w zakresie badań naukowych nad mobilnością osób z niepełnosprawnością ruchową oraz rehabilitacyjną funkcjonalnością wózka, którego jest pomysłodawcą.


Małgorzata Teodorska i Miłosz Krawczyk Małgorzata Teodorska i Miłosz Krawczyk
Małgorzata Teodorska i Miłosz Krawczyk

Małgorzata Teodorska i Miłosz Krawczyk

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×