Wojciech Modest Amaro zamknął restauracje i sprzedał dom. Podczas katolickiego festiwalu ujawnił powód decyzji

Wojciech Modest Amaro

Wojciech Modest Amaro

Wojciech Modest Amaro postawił na spektakularne zmiany. Zamknął dwie restauracje, a także sprzedał dom. Dlaczego to zrobił?

Wojciech Modest Amaro był jednym z najbardziej znanych polskich restauratorów. Szersza publiczność poznała go dzięki programowi Hell’s Kitchen. Przez wiele lat był gospodarzem tego formatu. W 2012 roku ułożył też swoje życie prywatne. Poślubił Agnieszkę, z którą doczekał się dwóch synów: Nicolasa i Gabriela.

 Zostałem przez gości poproszony na salę. To było jeszcze w restauracji Jana Wejcherta w Pałacyku Sobańskich w Warszawie. Wśród kilku osób przy stoliku była Agnieszka. Zakochaliśmy się w sobie od pierwszego wejrzenia. I ta miłość trwa (…) Mój sukces nie byłby bez niej możliwy. Gdy tworzyłem Atelier, Agnieszka zdecydowała, że zamyka swoją bardzo dobrze prosperującą firmę PR-ową i poświęca wszystko dla mojej kariery – ex-restaurator opowiedział o tym, jak poznał miłość swojego życia.

W tym miesiącu znów zrobiło się o nim głośno, a to za sprawą jego nawrócenia.

Wojciech Modest Amaro o religii i Kościele. Co powiedział?

Przed kilkoma dniami pojawił się na katolickim Festiwalu Życia na Śląsku. Podczas imprezy opowiedział młodym ludziom o tym, jak odnalazł Boga.

Zostawiłem za sobą całkowicie swoje życie i staram się żyć „stylem Maryi” — zaczął.

Zamknął dwie restauracje, sprzedał dom i skupił się na religii.

Pan posłał nas w miejsce zupełnie dla nas nieznane, powołał do rzeczy, których nigdy wcześniej nie robiliśmy. Jezus z rybaka zrobił pasterza. I z kucharza może zrobić kogo tylko chce — kontynuował wystąpienie.

W dalszej części wziął w obronę Kościół katolicki i jego duchownych, sugerując że tylko wewnątrz tej instytucji da się nawiązać bliższą więź z Jezusem.

To jest zgoda na wypełnienie się woli Bożej w swoim życiu. Nie ma szuflad dla Pana Boga. Trzeba zaprosić go do każdej przestrzeni swojego życia, a nie tylko do tych, o których myślimy, że są dla niego przeznaczone — mówił, podkreślając, że chrześcijanie powinni być posłuszni Jezusowi jak dzieci.

Na koniec złożył samokrytykę, która wskazuje na to, dlaczego przestał prowadzić lokale.

Najbardziej żałuję tego, że kuchnia i związany z nią sukces w pewnym momencie stały się dla mnie bożkiem — wymienił grzechy z przeszłości.

Trzeba przyznać, że opinie wypowiedziane przez Amaro nie są zbyt popularne — coraz więcej osób odchodzi od Kościoła po licznych aferach z udziałem księży. A wy jak oceniacie tę instytucję? Dajcie też znać, co myślicie o nawrócenia Wojciecha.


Wojciech Modest Amaro pokazał fotki z wesela Karoliny

Wojciech Modest Amaro pokazał fotki z wesela Karoliny

Modest i Agnieszka Amaro

Modest i Agnieszka Amaro

Wojciech Modest Amaro - premiera filmu

Wojciech Modest Amaro - premiera filmu "Miłość i miłosierdzie"

Komentarze

 • Gość pisze:

  Pan wypowiada się jak osoba skłonna do uzależnień lub uzależniona. Z jednego uzależnienia np. od alkoholu, łatwo popada w kolejną skrajność np. wiara. To jest typ osoby popadające w skrajności i totalne zatracenie. Jest to bardzo niebezpieczna ścieżka. Rujnująca rodzinę i życie. Zalecam terapię.

  • Gość1 pisze:

   Gorszej głupoty nie słyszałam
   Alkoholizm a wiara???
   Co ma piernik do wiatraka??hahaha
   Człowiek opowiada o zmianie życia,myślenia i czynów
   Opowiada o tym,jak cała rodzina przeszła zmianę,wręcz przeciwnie nie rozpadła się jak to jest przy alko,lecz zjednoczyła
   Co ty możesz o tym wiedzieć…
   Siedzisz i komentujesz i zazdrościsz

  • Gość pisze:

   Kto nie spotkał w życiu Pana Boga, nie szuka Go, jest pyszny i ocenia drugiego człowieka nie znając jego motywu, zachowuje się dokładnie tak jak Wy piszący te komentarze. Ale informacja dla was – Pan Bóg was kocha najmocniej jak sobie to tylko możecie wyobrazić. Życzę każdemu takiej przemiany serca, pokoju ducha i wiary w to że jest się kochanym. Z Bogiem+

  • Gość pisze:

   Terapią nawet z dewocji jest wiara w Boga jedynego. Nie ma innej terapii.

 • Zaglebianka pisze:

  Za ile sprzedał gwiazdkę Michalin i czy już kasę dal Rydzykowi.Sosnowiecki kłamca

 • Gość pisze:

  następny nawiedzony , czekam , aż odda cala forsę na kościół , a sam będzie żył w ubóstwie , w przeciwieństwie do tych w sukmanach

  • Gość pisze:

   W sutannach 🤔a może by tak coś zrobić ze swoim życiem a nie zazdrościć innym. Pamiętaj że jesteś jedyną osobą która decyduje o Twoim życiu. Życzę zmian na skalę pieniędzy jak Ci w ” sukmanach „

 • Gość abc pisze:

  Ciekawe ile mu #rydztrujak zapłacił za to cudowne przemienienie…Kasa pewnie w szwajcarskim banku spokojnie na procencik ulokowana…Urwał nać, co za hipokryzja…tfu! Basiura będziesz się w piekle smażył!

 • Gość pisze:

  Jakoś tak cynicznie śmierdzi ten Amaro, czyżby wszedł w skórę Basiury i jedzie w Bieszczady??

 • Gość pisze:

  Współczuję

 • Gość pisze:

  Człowieku zreflektuj się! Póki jeszcze czas!

 • Gość pisze:

  Psychoza ??

  • Gośćaga pisze:

   To jak jest ten styl Maryi? Ubóstwo całkowite?
   czytałam że Pan sprzedał dotychczasowe włościa ale nabył nowe inne tez niczego sobie także tak

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×