Nie żyje dziennikarka, której głos budził Polaków. Odeszła po długiej i ciężkiej chorobie

Monika Jaworska

Monika Jaworska

Monika Jaworska nie żyje. O śmierci znanej radiowej dziennikarki poinformowała rozgłośnia, w której pracowała. W sieci pojawiło się mnóstwo pożegnań. 

Monika Jaworska była szefową wrocławskiego Radia RAM. Z tym miejscem była związana od 2001 roku. Była jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów w tym regionie kraju i witała słuchaczy w audycji Dzień dobry we Wrocławiu. Od lat była też szefową stacji. Pojawiała się także na scenie podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej, gdzie wręczała Nagrody Radia RAM.

O tym, że zmarła poinformowała dzisiaj jej rozgłośnia. W przejmujących słowa wspomniała o niej na Facebooku, a pod postem natychmiast pojawiła się lawina kondolencji i wpisów od załamanych tą sytuacją słuchaczy.

Monika Jaworska nie żyje. Przyczyny śmierci

Na oficjalnym profilu Radia RAM na Facebooku pojawiło się zdjęcie dziennikarki, które opatrzone zostało ściskającym za gardło pożegnaniem. Przyjaciele z rozgłośni we wzruszających słowach wspominali szefową i przyjaciółkę.

Dziś rano pękły nam serca. Kochamy Cię Moniko. Twoim Najbliższym składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

Dziś rano pękły nam serca. Kochamy Cię Moniko. Twoim Najbliższym składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

Posted by Radio RAM on Tuesday, January 4, 2022

Na internetowej stronie rozgłośni można przeczytać to, jak wspominali ją najbliżsi pracownicy.

Dla przyjaciół była Moną, w radiowych żartach Królową, przyjeżdżająca do pracy o świcie ukochanym i stylowym samochodem. Od rana do wieczora z uśmiechem na ustach, jako Szefowa nieuznająca spraw nie do rozwiązania. Zawsze serdeczna, gotowa do pomocy, pełna pomysłów. Nie ma przesady w stwierdzeniu, że Radiu RAM poświęciła swoje życie – czytamy na stronie.

Z pożegnania dowiadujemy się, że Monika szczególnie kochała muzykę, kulturę i sztukę. Chętnie prowadziła miejscowe pikniki i wydarzenia z udziałem mieszkańców.

Kochała śpiewające aktorki i śpiewających aktorów, musicale i dobre kino, najlepiej o miłości. Była zawsze na bieżąco ze sprawami Wrocławia, ale wymarzyła sobie, by prowadzone przez nią radio pozostawało apolityczne. Udało jej się w tej niemodnej idei wytrwać. Zbudowała stację poświęconą miastu, kulturze, z oknem na Dolny Śląsk i świat. Otwartą i uśmiechniętą. Taką, jak ona sama.

Poniżej możecie zobaczyć nagranie Moniki prosto ze studia. Była ona wielką fanką Elvisa Presleya. Jak podano zmarła po długiej i ciężkiej chorobie, jednak nie ujawniono, z czym się zmagała.


Monika Jaworska nie żyje

Monika Jaworska nie żyje

Monika Jaworska nie żyje

Monika Jaworska nie żyje

Monika Jaworska nie żyje

Monika Jaworska nie żyje

Komentarze

 • Gość pisze:

  Okropne… Wesela i ogólnie rodzinne imprezy bez CIEBIE, to już nie będzie to samo.

 • Edith pisze:

  Monika ,,,,,,,,, dlaczego

 • słuchaczka pisze:

  co rano słyszałam jej powitanie ale jakiś czas temu, od grudnia chyba nie dlatego nie wiem czy chorowała od grudnia czy wcześniej jeszcze moze na raka i teraz pojawiły się powikłania po cowidzie, ale nie jest w sumie istotne na co zmarła bo najistotniejsze jest, ze bedzie jej bardzo brakować bliskim i nam słuchaczom, niech jej ziemia lekką będzie

 • Gość pisze:

  Super radio!

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×