Artur Barciś i Cezary Żak wspominają początki serialu „Miodowe lata”. Niewiele brakowało, a żaden z nich by w nim nie zagrał

Cezary Żak i Artur Barciś

Cezary Żak i Artur Barciś

Na Miodowych latach wychowywało się młode pokolenie. Artur Barciś i Cezary Żak wspominają początki produkcji. Jej sukces stał pod znakiem zapytania.

Serial Miodowe lata emitowano w latach 1998-2003. Format opierał się na amerykańskim oryginale pt. The Honeymooners. Bohaterami produkcji byli tramwajarz Karol Krawczyk (w tej roli Cezary Żak), kanalarz Tadeusz Norek (Artur Barciś) oraz ich żony: Alina Krawczyk (Agnieszka Pilaszewska/Katarzyna Żak) i Danuta Norek (Dorota Chotecka). Głównym celem mężów było wzbogacenie się nikłym nakładem pracy, co ciągle sprowadzało na nich kłopoty i nie pozwalało ich partnerkom na nawet chwilę spokoju.

Sukces Miodowych lat skłonił producentów do tego, żeby przygotować kontynuację serialu pod nazwą Całkiem nowe lata miodowe, która jednak nie spotkała się z tak dobrym przyjęciem. Producenci zrezygnowali z nagrywania na żywo w Teatrze Żydowskim i zmienili konwencję, co nie podobało się fanom. Oryginalne Miodowe lata do dziś cieszą się popularnością. Nic więc dziwnego, że stacje emitują ich powtórki. Powodzenie serialu stało na początku pod dużym znakiem zapytania.

Artur Barciś i Cezary Żak o początkach Miodowych lat

Artur Barciś i Cezary Żak w rozmowie z dziennikarzem Kamilem Bałukiem (newonce.radio) opowiedzieli o tym, że niewiele brakowało, by w serialu pojawili się inni aktorzy. Dlaczego? Zarówno Artur, jak i Cezary, mieli nie być do końca przekonani do występu w produkcji. Nie chcieli rezygnować dla niej z pracy w teatrze.

Trzeba zaznaczyć, że ja uczestniczyłem w castingach, Artur jako wielka gwiazda filmu polskiego już nie musiał uczestniczyć wtedy. Uczestniczyłem w długich castingach naprawdę. Artur miał przegląd grubych aktorów. Maciej Strzembosz przyszedł do Teatru Polskiego, w którym byłem wtedy na etacie i powiedział właśnie, że wygrałem. Byłem świeżo po przyjęciu na etat w teatrze i powiedziałem, że odmawiam. Bardzo mu zależało, więc powiedział: dobra to ty będziesz miał próby w Teatrze Powszechnym od 10 do 14, na 15 będziecie przyjeżdżali na próby do Teatru Żydowskiego, a potem będziesz wracał wieczorem na przedstawienie do Teatru Powszechnego. Na to się zgodziłem – wyznał odtwórca roli Krawczyka.

Barciś, który był już znany za sprawą występu w cyklu Dekalog Krzysztofa Kieślowskiego, powiedział, że The Honeymooners było dla niego słabe.

Oglądaliście Miodowe lata? Które żarty zapisały się wam w pamięci?


Czy Miodowe lata wracają?

Czy Miodowe lata wracają?

Miodowe lata 2016 nowe odcinki

Miodowe lata 2016 nowe odcinki

Powrót serialu Miodowe lata

Powrót serialu Miodowe lata

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×