Gwiazda TVN po 16 latach zamyka swoją restaurację w Warszawie. Koronawirus nie oszczędził najlepszych

Gwiazda TVN zamyka restaurację

Gwiazda TVN zamyka restaurację

Gwiazda TVN zamyka swoją restaurację w Warszawie. Pandemia koronawirusa nie oszczędziła nikogo, a kłopoty mają nawet najlepsi w branży.

Bistro de Paris zlokalizowane przy ulicy Piłsudskiego w Warszawie kończy swoją działalność po 16 latach na rynku. O zamknięciu restauracji poinformował gwiazdor TVN, a jednocześnie szef kuchni i współwłaściciel lokalu. Kończy się pewien etap, a pandemia koronawirusa mocno dała się we znaki branży gastronomicznej.

Tysiące z otwartych po poluzowaniu restrykcji restauracji funkcjonuje często na granicy opłacalności, ale wiele z lokali musiało już na zawsze zamknąć swoje podwoje.

Michel Moran zamyka Bistro de Paris. Dlaczego?

To koniec Bistro de Paris, restauracji z kuchnią francuską. Szefem kuchni i współwłaścicielem restauracji jest urodzony we Francji Michel Moran, który swoją karierę rozpoczął ponad 30 lat temu w Paryżu. Kto nie zna kultowego już powiedzonka jego autorstwa, oddaj fartucha, które jako pierwszy wypowiedział w programie TVN-u MasterChef, którego w krótkim czasie stał się gwiazdą.

Michel popularność w Polsce zyskał dzięki występom w telewizji, a w swojej restauracji w Warszawie przez lata promował wysublimowaną kuchnię francuską. Od 2005 roku jego restauracja jest rekomendowana przez przewodnik Michelin Guide.

Moran opublikował oświadczenie. Przyznał, że podjęcie decyzji o zamknięciu lokalu nie było dla niego łatwe. Mimo to, jak zapewnił, nie zamierza się żegnać, a jedynie mówi do zobaczenia.

Bardzo dziękuję za tych 16 wspólnych lat, za okazane zaufanie i sympatię, za to, że byliście – napisał w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych.

Zdradził, że to właśnie dzięki Bistro de Paris nawiązał wiele przyjaźni.

Myślę, że to czas niezwykły, bo co by nie mówić przeżyliśmy razem kawałek życia.

Michel obiecuje, że przed nim kolejne wyzwania, o których nie chce jednak póki co mówić.


Michel Moran zamyka Bistro de Paris

Michel Moran zamyka Bistro de Paris

Michel Moran w Bistro de Paris

Michel Moran w Bistro de Paris

Michel Moran w Bistro de Paris

Michel Moran w Bistro de Paris

Komentarze

  • Elwira pisze:

    Elwira Szczepańska, co za głupoty wypisujesz. O tym, że zamyka było wiadomo już w marcu i decyzja nie była uzależniona od COVID-19. Wstyd, że firmujesz te brednie swoim nazwiskiem.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×