Mateusz Murański po ostatniej walce wylądował w szpitalu. „Czułem bezradność, utratę świadomości”. To był koszmar

Mateusz Murański nie żyje

Mateusz Murański nie żyje

Mateusz Murański nie żyje. Po ostatniej walce mężczyzna wylądował w szpitalu. Nawet przez chwilę nie ukrywał, że był w koszmarnym stanie... Popularny zawodnik sztuk walki odszedł od nas w wieku zaledwie 29 lat. 

8 lutego 2023 roku fani walk MMA otrzymali miażdżącą wiadomość. Zmarł Mateusz Murański z Fame MMA i High Leage. Ciało 29-latka znalazł w jego mieszkaniu członek rodziny. Pojechał tam, by sprawdzić co się z nim dzieje, gdy ten przestał odbierać telefon. Zawodnik mieszanych walki parał się również aktorstwem. Fani pokochali go dzięki roli w serialu TV Puls Lombard. Życie pod zastaw. Wystąpił też w następujących obrazach: IO, Asymetria, Inni ludzie, a jego kariera nabierała rozpędu.

Dziś Mateusza żegnają jego znajomi z branży i przyjaciele. Uczestniczka Królowych życia i zawodniczka MMA, Laluna Unique, opublikowała krótkie oświadczenie, ostrzegając w nim wszystkich przed wkraczaniem do świata freak fightów. Jej zdaniem to ten światek przyczynił się do tego, co spotkało młodego mężczyznę.

Pamiętajcie, są osoby, które hejt zniosą bez problemu, a są takie, że tego nie udźwigną. To już druga ofiara wejścia do świata freak fight. Pieniądz to nie wszystko. Zobaczcie, co świat freak fight robi z ludźmi. Po ostatnich dwóch występach Mateusza było już widać, że jest z nim bardzo źle. Mega przykre, to tylko człowiek. Spoczywaj w spokoju. Mateusz Murański. Amen – przekazała.

Laluna nie wspomniała przy tym o tym, w jak ciężkim stanie 29-latek był po ostatniej walce, którą stoczył w grudniu 2022 roku. Walczył wtedy z Pawłem Bombą – ps. „Scarface”.

Mateusz Murański nie żyje. Przed śmiercią był w szpitalu

Zawodnik po walce ze „Scarfacem” został przewieziony do szpitala, wskutek urazu krocza, przez który stracił świadomość. W pilnym oświadczeniu Mateusz tak mówił o tym, co mu się stało:

Po kopnięciu od Pawła Bomby, które wyszło, centralnie w moją strefę kroku już nie byłem sobą. Nie czułem nóg i czułem się sparaliżowany od pasa w dół. Po tym kopnięciu rozsypał się mój plan na walkę. Czułem bezradność, stopniową utratę świadomości i orientacji gdzie jestem, co tam robię, w jakiej formule się bijemy.

Początkowo usłyszał skrajnie złe informacje. Lekarze podejrzewali, że mogło dojść u niego do trwałego uszkodzenia cewki moczowej. Na szczęście personel placówki zrobił wszystko, by do tego nie doszło:

Pierwsze rokowania były bardzo niepokojące, bo mogło dojść do trwałego uszkodzenia cewki moczowej. Na szczęście wszystko będzie dobrze, czeka mnie farmakoterapia i muszę jeszcze przez 3 tygodnie odpoczywać i zapomnieć o treningach.

Murański planował powrócić do występów w oktagonie w połowie bieżącego roku…


Mateusz Murański nie żyje

Mateusz Murański nie żyje

Zbigniew Buczkowski, Mateusz Murański, SK:, , fot. Gałązka/AKPA

Zbigniew Buczkowski, Mateusz Murański

Mateusz Murański nie żyje

Mateusz Murański nie żyje

Komentarze

 • Gość pisze:

  Mam 18 letniego syna i nie wiem jak go mam ustrzec przed tym całym FAME. To co tam wyprawiacie to jakaś masakra . Zamiast starać się być wzorem to robicie wszystko aby was wyśmiewano, krytykowano . Czytam, że im większy klaun tym większa kasa . Nie można winić ludzi tylko spojrzeć na siebie . Kasę można zarobić normalnie w godnej nawet pięściami . Sami się wyzywacie gnoicie publicznie i żal za hejt ? Hejt jest odpowiedzią na postępowanie !

 • M.k.s pisze:

  Moja 9cio latka była nim oczarowana jako fanka lombardu w którym grał
  Szkoda chłopaka bo to stanowczo za wcześnie🥺

 • Gość pisze:

  Przykra sprawa ,też go lubiłam z filmu Lombard, niech spoczywa w pokoju

 • GośćBAB pisze:

  Bardzo fajny gościu moja córka mnie dzisiaj powiedziała że nie żyje gdzieś kiedyś w rocławiu spotkała jego przez przypadkowo i go poznała i ma z nim zdjęcie bardzo przeżywa że nie żyje 😭

 • Gość pisze:

  Bardzo a to bardzo szkoda mi tego chlopaka ..bardzo go lubilam z tego film Lombard …lekka ziemia oraz najszczersze wyrazy wspolczucia dla rodziny oraz znajomych

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×