Wirtualna Polska

Maria Czubaszek zmagała się z ciężką chorobą. Dopiero po dwóch latach ujawniono jej sekret

Maria Czubaszek zmagała się z ciężką chorobą. Dopiero po dwóch latach ujawniono jej sekret

Maria Czubaszek choroba

Na co chorowała Maria Czubaszek?

Wirtualna Polska

Od śmierci znakomitej polskiej dziennikarki, Marii Czubaszek, minęły już dwa lata. Kontrowersyjna polska legenda była uwielbiana przez fanów i traktowana z ogromnym szacunkiem, a w mediach udzielała się do ostatnich chwil swojego życia. Do tej pory niewiele wiadomo było o przyczynach śmierci kochanej dziennikarki – dopiero teraz jej mąż wyjawił drastyczne szczegóły choroby, która wyniszczała organizm gwiazdy.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Okazuje się, że według Wojciecha Karolaka, Czubaszek zmagała się z anoreksją:

Zawsze jadła z obowiązku, jak na lekarstwo, jakby to była konieczność, a nie coś przyjemnego. Trzeba zjeść, bo jak się nie zje, to się umrze. Od paru lat powtarzałem jej, że wygląda jak szkielet, i moim zdaniem po prostu ma anoreksję. Nieraz przychodziła pokazać, że coś sobie kupiła. Z jednej strony podobało mi się, ale z drugiej – te ciuszki, zawieszone na jej smukłej figurce, wyglądały jak dziecinne – wyjawił wciąż opłakujący żonę mąż.

Pomoc dla gwiazdy przyszła niestety zbyt późno. Mąż wspomina, że próbował namawiać ją do jedzenia, ale było to jak walka z wiatrakami:

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Prosiłem więc, żeby zaczęła jeść, bo po prostu traci siły. I żeby jakoś obrzydzić jej tę szczupłość, mówiłem: „Pończochy masz luźne. Zobacz, jak to wygląda”. Tak naprawdę mi to nie przeszkadzało, ale chciałem przemówić jej do rozsądku. A ona na to: „Coś ty! Przecież ja jestem strasznie gruba!”. Myślę, że gdyby normalnie jadła, nie wbiła sobie do głowy, że jest za gruba, to nas wszystkich by przeżyła. Marysia odeszła z powodu ogólnego wycieńczenia organizmu, braku sił, odporności i komplikacji krążeniowych. Ale gdyby miała normalną masę ciała, to te przypadłości by jej nie zabiły. Przychodziłem do niej do szpitala i pierwsze, o co pytałem, to czy coś jadła. Oddawała mi nietknięty talerz i mówiła: „Zjedz sobie, jeśli masz ochotę” – wspomina.

Nic dziwnego, że Karolak tak długo nie chciał o tym mówić. Jego żona prawdopodobnie przez lata zmagała się z dramatem, który dotyka obecnie wiele młodych dziewcząt. Szkoda, że nie zdołano jej pomóc na czas…

Opublikowano ostatni wywiad z Marią Czubaszek. Opowiedziała w nim o śmierci

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Przyjaciele pożegnali Marię Czubaszek. Na pogrzebie były papierosy i… parówki [GALERIA]

Doradca prezydenta krytykuje Marię Czubaszek. Na Twitterze wybuchła burza. Zareagował sam Andrzej Duda

Wirtualna Polska


Maria Czubaszek:

Maria Czubaszek: "Przychylam się do opinii,że są dwa dni,którymi nie należy się przejmować. To wczoraj i jutro."

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Maria Czubaszek:

Maria Czubaszek: "A co do intuicji, to podejrzewam, że ja czegoś takiego w ogóle nie mam. Gdybym miała, tobym nie wyszła za pierwszego męża, bo by mi intuicja podpowiedział, że skoro przed ślubem nie był w moim typie, to i po ślubie nie będzie"

Maria Czubaszek:

Maria Czubaszek: "Maria Czubaszek: "A co do intuicji, to podejrzewam, że ja czegoś takiego w ogóle nie mam. Gdybym miała, tobym nie wyszła za pierwszego męża, bo by mi intuicja podpowiedział, że skoro przed ślubem nie był w moim typie, to i po ślubie nie będzie"

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×