Szukaj

Meghan i Harry na cmentarzu uczcili smutne święto. Zdjęcia w błyskawicznym tempie obiegły świat

Meghan Markle i książę Harry

Meghan Markle i książę Harry

Meghan i Harry złożyli hołd poległym żołnierzom. Znaleźli własny sposób, aby uczcić Dzień Pamięci, tak ważny dla Brytyjczyków. Zobaczcie.

Dzień Pamięci, to święto obchodzone w krajach Wspólnoty Narodów oraz we Francji. Ma ono na celu uczcić poległych w wojnach żołnierzy. Obchodzone jest 11 listopada i upamiętnia podpisanie rozejmu kończącego I wojnę światową. W ten dzień o godzinie 11 cześć poległym oddawana jest w formie dwóch minut ciszy. W tym roku obchody zaczęły się w niedzielę 8 listopada. Dzień ten nazywany jest także Dniem Maku, z uwagi na zwyczaj noszenia w tym dniu sztucznych maków przypiętych do ubrania na znak pamięci. Przypinki te są sprzedawane przez Brytyjską Legię Królewską, a dochód przeznaczony jest na rzecz weteranów. Tym razem u boku rodziny królewskiej zabrakło Harry’ego i Meghan, ale oni nie zapomnieli o tak ważnym święcie.

Meghan i Harry uczcili Dzień Pamięci

W Anglii obchody Dnia Pamięci były dużo bardziej skromne niż zazwyczaj. Dzisiaj w Londynie odbyły się obchody Remembrance Sunday (Niedziela Pamięci), które poprzedzają Międzynarodowy Dzień Pamięci, który jest obchodzony 11 listopada.

Z powodu COVID-19 widzowie zostali poproszeni o trzymanie dystansu i uczestniczenie w minucie ciszy z progów własnych domów. Księżna Kate towarzyszyła księciu Williamowi, który złożył wieniec w Cenotafie, podobnie jak jego ojciec, książę Karol, który działał w imieniu królowej.

Aby zastosować się do zaleceń dotyczących bezpieczeństwa, Elżbieta II obserwowała wydarzenia z oddzielnego balkonu.

Jak się okazuje, Harry i Meghan, mimo że nie było ich w Londynie, odwiedzili Cmentarz Narodowy Los Angeles, by we własnym zakresie uczcić Dzień Pamięci. Para złożyła kwiaty, które księżna zerwała z ogrodu w Santa Barbara, na grobach dwóch żołnierzy ze Wspólnoty. Jeden z nich służył w Royal Australian Air Force, a drugi w Royal Canadian Artillery.

Położyli także wieniec na obelisku na cmentarzu, na którym znajduje się tablica z napisem „Pamięci ludzi, którzy ofiarowali swoje życie w obronie swojego kraju”. Książę Harry podpisał także wstęgę na bukiecie: „Dla wszystkich, którzy służyli i służą. Dziękuję”.

View this post on Instagram

The Duke and Duchess of Sussex are marking Remembrance Sunday in their own way this year. 🖤 Meghan and Harry privately visited the Los Angeles National Cemetery today to honor those who have died in the line of duty. The couple laid flowers that Meghan picked from their garden at the gravesites of 2 commonwealth soldiers, one who served in the Royal Australian Air Force and another who served in the Canadian Artillery. 🇦🇺🇨🇦 A wreath was also laid by the couple at an obelisk in the cemetery that features a plaque with the inscription, “In Memory of the Men Who Offered Their Lives in Defense of Their Country." Prince Harry also signed a message with the wreath that read, “To all of those who have served, and are serving. Thank you.” Poignantly, across from the cemetery is the US Veterans Affairs Greater Los Angeles Health Care System, where Meghan’s Grandfather, Alvin Ragland, went after serving in the U.S. Coast Guard. Remembrance Day has always been an incredibly important day for the Sussexes as Harry served in the British Army for 10 years. Was not expecting to see this! So happy they were able to mark the occasion in their own special way as they weren’t able to travel back to the U.K. due to COVID. 🥀 📸: @leemorganphoto

A post shared by Meghan Markle (@hrhofsussex) on

Przypomnijmy, że sam służył w armii przez 10 lat, dwukrotnie był w Afganistanie. Posiada stopnie majora, dowódcy porucznika i dowódcy eskadry. Po powrocie ze służby stworzył Invictus Games – rozgrywki dla kontuzjowanych i niepełnosprawnych weteranów.

Przemawiając w niedzielnym podcaście Declassified, książę mówił w poruszający sposób o znaczeniu oddawania hołdu poległym żołnierzom, nawet podczas pandemii. Powiedział: „Nawet kiedy nie możemy być razem, pamiętajmy”.

 


królowa Elżbieta II

królowa Elżbieta II

książę William

książę William

księżna Kate i Camila

księżna Kate i Camila

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×