Krzysztof Skiba schudł 30 kilogramów. Efekt jo-jo dopadł go ze zdwojoną siłą. Pokazał z jak dużą otyłością się mierzy

Krzysztof Skiba

Krzysztof Skiba

Krzysztof Skiba niedawno sporo schudł. Niestety dopadł go „efekt jo-jo”. Muzyk pokazał, jak jego ciało zmieniło się na przestrzeni miesięcy.

Krzysztof Skiba to legenda polskiej muzyki i opozycji. W latach 80. rozpoczął działalność opozycyjną przeciwko reżimowi PRL-u. Był jednym ze współorganizatorów anarchistycznego Ruchu Społeczeństwa Alternatywnego i Pomarańczowej Alternatywy Łódź. Za swoje akcje był prześladowany przez organy bezpieczeństwa państwowego. W 1988 roku powołał do życia zespół rockowy Big Cyc. Grupa do dziś wydała blisko dwadzieścia albumów studyjnych. Skiba próbował też sił jako publicysta, felietonista i aktor.

Przez niemal cały okres publicznej działalności muzyk zmagał się z nadwagą. Gdy dobił do 114 kilogramów, postanowił interweniować. W jednym z wywiadów wyznał:

Jedzenie po koncertach o 1 czy 2 w nocy nie było zdrowe. Jak się zrobi tak raz czy dwa, to nie ma dramatu, ale jak się tak żyje 30 lat, to trochę gorzej. Z rozmiaru XXXL wchodzę teraz w L. Postanowiłem wirusa pokonać na zdrowo. Wiedziałem, że czeka nas bezruch. Miałem już trochę tego brzuszka, schodziłem z wagi 114 kg, co przy moim wzroście jest już poważną sytuacją. Przeszedłem na radykalną, ale zdrową dietę. To się wiązało z kompletną abstynencją!

W rozmowie z Plejadą powiedział, że przez siedem miesięcy w ogóle nie ruszał zarówno słodyczy, jak i alkoholu, co przyniosło piorunujący efekt:

 Odstawiłem alkohol i słodycze na siedem miesięcy. Jak jest się na etapie redukcji, czyli tracenia kilogramów, to nie ma innego wyjścia. Ale wszystko jest dla ludzi. Teraz gdy już utrzymuję wagę, to mogę sobie na pewne rzeczy pozwolić. I zdarza mi się zjeść coś słodkiego i wypić niewielką ilość winka, ale tylko w dobrym towarzystwie.

Już wtedy Krzysztof zapowiedział jednak, że nie zamierza pozostawać na diecie do końca życia:

Ludzie najczęściej szukają prostych recept – odstawiają ziemniaki i makaron lub głodzą się i piją tylko wodę przez tydzień, licząc, że to da niesamowite efekty. Nie da. Ja teraz jem praktycznie wszystko. No może poza smalcem i golonką.

Niestety, podobnie jak wiele odchudzających się osób, również i jego dopadł „efekt jo-jo”, którego efektami pochwalił się za pośrednictwem Instagrama.

Krzysztof Skiba znów przytył. Jak teraz wygląda?

Krzysztof Skiba dodał na Instagramie dwa zdjęcia – na jednym widać go, gdy był świeżo po zakończeniu diety, na drugim z kolei widać jego obecną sylwetkę.

Krzyś HARMONIJKA. Myślałem, że mi to nigdy się nie przytrafi. Dopadł mnie efekt jojo niczym wygłodzony pies tłustą kiełbasę. Zdjęcie nr 1 to ja po zrzuceniu 30 kg. To nie jest efekt trików komputerowych. Zdjęcie nr 2 to ja po przybraniu 20 kg. Zwijam się jak HARMONIJKA. Czy też tak macie, że kilogramy Was doganiają? – podpisał fotki.

Jego metamorfozę możecie zobaczyć poniżej.

Jak widać, Skiba znów mocno przybrał na wadze. W komentarzach pojawiły się opinie innych osób, które zmagają się z „efektem jo-jo”. Nie zabrakło głosów innych gwiazd.

  • Niestety, teraz już tak . Od kiedy przestałem tańczyć białe tango – napisał Misiek Koterski.

  • Witam w klubie – dodał Antek Smykiewicz.

Również mierzyliście się z podobnymi problemami?


Metamorfoza Krzysztofa Skiby

Metamorfoza Krzysztofa Skiby

Krzysztof Skiba

Krzysztof Skiba

Krzysztof Skiba

Krzysztof Skiba

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×