Coraz więcej gwiazd na liście zaszczepionych na COVID-19 bez kolejki. Wypłynęło OSIEM nowych nazwisk
Szczepienia na COVID-19 w Polsce rozpoczęły się w niedzielę, 27 grudnia. Z pierwszych 10 tysięcy dawek preparatu skorzystali lekarze i pracownicy szpitali. Program szczepień został podzielony na kilka etapów. Ministerstwo Zdrowia podało, że do zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi mają prawo w pierwszej kolejności osoby pracujące w sektorze ochrony zdrowia (etap 0). Dalej w kolejce (etap 1) są policjanci, strażacy, a także osoby powyżej 60. roku życia, zaczynając od najstarszych.
Żeby propagować szczepienia wśród społeczeństwa, postawiono na znane nazwiska. Wokół tego właśnie wybuchła niezła afera.
Które gwiazdy zaszczepiły się na Covid-19 poza kolejnością?
Wśród 18 osób, które przyjęły Comirnaty, a które zgodziły się zostać ambasadorami akcji szczepień, są znane osoby ze świata kultury i polityki. Na liście znalazł się były premier Leszek Miller. Polsat News podaje także, że poza kolejką są także Wiktor Zborowski i Krzysztof Materna. Pierwszą dawkę, według informacji podanych przez stację, przyjęli również Andrzej Seweryn i jego córka Maria.
Maria Seweryn tłumaczyła, że zawiozła na szczepienie ojca i w związku z tym, że szczepionka została otwarta a nikogo poza nimi nie było w przychodni, pielęgniarka zaproponowała jej przyjęcie szczepionki.
Wiadomo także, że zaszczepiona została także piosenkarka Magda Umer, przyjaciółka Krystyny Jandy, która także przyjęła wakcynę i nie obeszło się to bez szerokiego echa w sieci. Artystka wydała nawet specjalne oświadczenie:
Szczepionkę przyjął także Edward Miszczak, przyznając, że ma liczne choroby współistniejące. Dyrektor programowy TVN w głównym wydaniu Faktów TVN przyznał, że dostał telefon ze szpitala, w którym się leczył, że może dostać szczepionkę jeśli przyjedzie w ciągu godziny.
Według doniesień w mediach poza kolejnością zaszczepiony został także Michał Bajor.
Po upublicznieniu tej informacji premier Mateusz Morawiecki zlecił pilną kontrolę na WUM.
Pozostaje poczekać na rozwój wypadków i rozwianie pojawiających się kontrowersji przez premiera lub ministra zdrowia.