Smutne doniesienia o Jerzym Połomskim. Media obiegły fatalne informacje. „Jego stan zaczął się pogarszać”

Jerzy Połomski

Jerzy Połomski

Jerzy Połomski miesiąc temu trafił do domu opieki. 88-letni wokalista zamieszkał w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Wcześniej uskarżał się na niedosłuch. Okazuje się, że to niejedyne problemy zdrowotne, z którymi się zmagał.

Jerzy Połomski to jeden z najbardziej uznanych w kraju wokalistów i artystów estradowych. Jego kariera sceniczna trwała ponad sześć dekad. Na utworach, które śpiewał, wychowało się kilka pokoleń Polaków, a jego piosenki nadal są aktualne i chętnie śpiewane przez innych artystów. Ukończył Państwową Szkołę Teatralną w Warszawie i jako dyplomowany artysta powoli zaczął podbijać ówczesny show-biznes. Pierwsze kroki stawiał na deskach teatru Syrena-Buffo. Były to jeszcze lata 50. ubiegłego wieku. Szybko został doceniony przez widzów i zdecydował się spróbować sił w solowej karierze.

Piosenki Połomskiego szybko podbiły serca fanów. Zaczął pojawiać się na kolejnych festiwalach, gdzie odbierał zasłużone nagrody. Cały czas jednak jego serce związane było z teatrem, gdzie pojawiał się na gościnnych występach. Fani pokochali go za takie utwory jak: Bo z dziewczynami, Cała sala śpiewa z nami, Komu piosenkę, czy Nie zapomnisz nigdy.

Jerzy Połomski ma coraz poważniejsze problemy ze zdrowiem

Połomski podbił nie tylko serca Polaków, a przez lata kariery zwiedził spory kawałek świata, koncertując. Szczególną sympatią darzyła go Polonia zamieszkująca w USA i Kanadzie. Kilkanaście lat temu artysta zdecydował się na dłuższą przerwę w karierze. Wrócił w 2006 roku, nagrywając nową wersję piosenki, Bo z dziewczynami z udziałem zespołu Big Cyc. W 2019 całkowicie zniknął ze sceny, a przyczyną tego miały być pogłębiający się problemy ze słuchem.

Proszę mówić głośniej, bo mam niedosłuch. Nie mam zamiaru rezygnować ze sceny. Proszę na mnie spojrzeć, jestem pełen sił i zdrowia. Tacy jak ja nigdy się nie poddają i walczą do końca – mówił dwa lata temu w rozmowie z dziennikarzami Super Expressu, którzy odwiedzili go w jego mieszkaniu na Mokotowie.

Niedawno Super Express dowiedział się, że artysta zdecydował się na to, aby przeprowadzić się do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Samotne życie sprawiało mu ogromną trudność. Mieszkanie znajdowało się na czwartym piętrze, co stanowiło spore utrudnienie dla 88-letnigo piosenkarza, a pandemia koronawirusa dała mu się mocno we znaki. Jeszcze jakiś czas temu cieszył się świetną kondycją.

Mieszkał na ostatnim piętrze bez windy. Jeszcze nie tak dawno wskakiwał po schodach z dużą energią – zdradziła jedna z sąsiadek Połomskiego w rozmowie z Super Expressem.

Kobieta wyjawiła także, że niedosłuch nie był jedynym problemem, z jakim zmagał się piosenkarz. Pojawiły się u niego też kłopoty z pamięcią, które cały czas się nasilały.

Pan Jerzy od kilku lat ma problemy z pamięcią. W ostatnim czasie jego stan zdrowia zaczął się pogarszać. Były dni, kiedy nie był w stanie przypomnieć sobie, co robił dwie godziny wcześniej. W ostatnich miesiącach potrafił trzy razy w ciągu dnia iść do sklepu i kupić to samo, co miał zapisane na liście – zdradziła sąsiadka.

Wygląda na to, że zamieszkanie w Skolimowie było najrozsądniejszą decyzją. Tam wokalista nie musi martwić się o takie sprawy jak zakupy i ma całodobową specjalistyczną opiekę.


Jerzy Połomski o peruce. Wywiad 2016. Wikipedia

Jerzy Połomski o peruce. Wywiad 2016. Wikipedia

Jerzy Połomski o peruce. Wywiad 2016

Jerzy Połomski o peruce. Wywiad 2016

Jerzy Połomski o peruce. Wywiad

Jerzy Połomski o peruce. Wywiad

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×