Szukaj

Jarosław Kret mocno schudł przez koronawirusa. Od lekarzy usłyszał, że był na krawędzi

Jarosław Kret

Jarosław Kret

Jarosław Kret chorował na koronawirusa. Pogodynek już powoli kończy swoją walkę z chorobą, która odebrała mu sporo zdrowia. Jak obecnie się czuje? Jakie skutki pozostawił Covid-19?

Pandemia koronawirusa cały czas jest ogromnym zagrożeniem. Ostatnie dane podawane przez Ministerstwo Zdrowia są wręcz zatrważające. Liczba chorych cały czas gwałtownie wzrasta. Choroba nie ominęła także świata show-biznesu. W mediach cały czas pojawiają się doniesienia o kolejnych gwiazdach, które walczą lub walczyły z zarażeniem. Covid-19 przeszli już między innymi: Dorota Gardias, Kasia Sokołowska, Maja Ostaszewska, Artur Barciś czy Maryla Rodowicz. Każdy z nich inaczej przechodził chorobę. Niektórzy z SARS-CoV-2 walczyli w domu, inni wymagali hospitalizacji.

Do gwiazd, które walczyły ze śmiertelnym wirusem, zalicza się Jarosław Kret. Pogodynek należał do tych osób, które miały wręcz książkowe objawy zarażenia. Zmagał się z bardzo wysoką gorączką, stracił węch i smak. Nie miał siły wstać z łóżka, ponieważ bolało go dosłownie całe ciało. Niestety nie mógł sam poradzić sobie z chorobą i wymagał opieki lekarzy. Chociaż ten czas spędził w domowej izolacji, to przyznaje, że nie było łatwo. W rozmowie z Super Expressem opowiedział, co się z nim działo.

Jarosław Kret opowiada o skutkach koronawirusa

W mediach dużo się mówi o bezobjawowym przejściu koronawirusa. Niestety Jarosław Kret na własnej skórze doświadczył wszystkich objawów tej choroby. W kryzysowym momencie nie miał nawet siły, żeby wstać z łóżka. Od lekarzy usłyszał, że był na krawędzi. Jak przeszedł Covid-19?

Miałem bardzo ostry stan Covid-owy i  w wyniku tego poszło zapalenie płuc, też bardzo ciężkie, rozległe i masywne. Wychodzę z tego. Muszę do końca tygodnia siedzieć w domu. Ale jestem pod opieką lekarzy. Teraz bez przerwy mam jakieś badania – mówi Jarosław Kret.

Pomimo złego stanu zdrowia pogodynek nie był hospitalizowany. Z chorobą musiał radzić sobie jedynie dzięki poradom lekarzy.

Nigdy w życiu tak ciężko nie chorowałem. Nie wiem więc, dlaczego nie wzięto mnie do szpitala – zastanawia się Jarosław Kret.

Choroba pozostawiła po sobie bardzo przykre skutki. Dziennikarz stracił sporo kilogramów, ponieważ nie był w stanie normalnie jeść.

Nagle dopadła mnie gorączka, podchodząca pod 40 st. Leżałem, będąc w kontakcie z lekarzami. Czekałem aż przejdzie. Człowiek nie miał na nic sił. Ja tylko piłem wodę i prawie nic nie jadłem. Schudłem 10 kg. Zrobienie sobie kanapki w ogóle nie wchodziło w grę – wspomina Kret.

Znany pogodynek najgorszy czas ma już za sobą. Nadal jednak nie doszedł do siebie, a rozmawiając z dziennikarzami Super Expressu, nie mógł powstrzymać kaszlu. Życzymy mu jak najszybszego powrotu do pełni sił.


Jarosław Kret - premiera Jak poślubić milionera

Jarosław Kret - premiera Jak poślubić milionera

Lenka Klimentova i Jarosław Kret w Tańcu z gwiazdami

Lenka Klimentova i Jarosław Kret w Tańcu z gwiazdami

Jarosław Kret - uczestnik

Jarosław Kret - uczestnik "Agent Gwiazdy 2"

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×