Nie żyje dziennikarka TVP. Zmarła po ciężkiej chorobie
Śmierć zawsze przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie. Utrata bliskiej osoby jest ogromnym ciosem dla rodziny, jednak często równie boleśnie stratę odczuwają przyjaciele, współpracownicy i pracodawcy. Zwłaszcza gdy niespodziewanie odchodzi osoba, która wniosła do ludzkich żyć wiele dobrego.
01.09.2021 | aktual.: 04.09.2021 12:07
Dziennikarze Telewizji Polskiej w piątek pogrążyli się w żałobie. Zmarła wybitna dziennikarka, Izabela Pieczara, która w swojej pracy skupiała się przede wszystkim na dobru społeczeństwa.
Nie żyje Izabela Pieczara. Przyczyny śmierci
Izabela Pieczara była wieloletnią dziennikarką TVP3 Kraków. W swojej pracy skupiała się przede wszystkim na tematyce problemów społecznych i zagrożeń cywilizacyjnych. Prowadziła Magazyn Medyczny. Była również autorką licznych reportaży, felietonów, filmów dokumentalnych i audycji radiowych.
O tym, że zmarła, jako pierwsza poinformowała stacja, z którą była związana przez ostatnie lata.
Chwilę później ostatnie pożegnanie opublikowali koledzy z pracy Pieczary. Wszyscy byli zgodni co do tego, że była niezwykle życzliwym i empatycznym człowiekiem.
Izabela odeszła po długiej i ciężkiej chorobie 3 września. Ostatnie pożegnanie odbędzie się w piątek o godzinie 15 na krakowskim Salwatorze.
Kim była Izabela Pieczara?
Ukończyła Uniwersytet Jagielloński, a w późniejszych latach kariery zawodowej prowadziła telewizyjny Poczet Rektorów UJ, gdzie relacjonowała przebieg jubileuszy i świąt. Odpowiedzialna jest za powstanie cyklu audycji Leksykon Miast i Miasteczek, w którym omawiano tematykę związaną z Małopolską.
Pieczara mogła pochwalić się ogromnym dorobkiem. To jej przypisuje się stworzenie blisko 1500 programów telewizyjnych, które cieszyły się dużą popularnością wśród widzów Telewizji Polskiej.
Dziennikarka była wszechstronnie uzdolniona. Realizowała reportaże religijne, relacjonowała pielgrzymki papieskie oraz zajmowała się kręceniem filmów dokumentalnych o tematyce religijnej. Przed śmiercią stworzyła jeszcze film dokumentalny pt. Siostra Izabela.