Nie żyje dziennikarka TVP. Zmarła po ciężkiej chorobie

Nie żyje Izabela Pieczara

Nie żyje Izabela Pieczara

Izabela Pieczara nie żyje. Dziennikarka od lat była związana z Telewizją Polską. Jest oficjalne oświadczenie TVP3 Kraków.

Śmierć zawsze przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie. Utrata bliskiej osoby jest ogromnym ciosem dla rodziny, jednak często równie boleśnie stratę odczuwają przyjaciele, współpracownicy i pracodawcy. Zwłaszcza gdy niespodziewanie odchodzi osoba, która wniosła do ludzkich żyć wiele dobrego.

Dziennikarze Telewizji Polskiej w piątek pogrążyli się w żałobie. Zmarła wybitna dziennikarka, Izabela Pieczara, która w swojej pracy skupiała się przede wszystkim na dobru społeczeństwa.

Nie żyje Izabela Pieczara. Przyczyny śmierci

Izabela Pieczara była wieloletnią dziennikarką TVP3 Kraków. W swojej pracy skupiała się przede wszystkim na tematyce problemów społecznych i zagrożeń cywilizacyjnych. Prowadziła Magazyn Medyczny. Była również autorką licznych reportaży, felietonów, filmów dokumentalnych i audycji radiowych.

O tym, że zmarła, jako pierwsza poinformowała stacja, z którą była związana przez ostatnie lata.

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 3 września 2021 r. zmarła redaktor Izabela Pieczara. Wieloletnia dziennikarka Telewizji Kraków, autorka ok. 1500 programów telewizyjnych, wyjątkowo życzliwa dla wszystkich Koleżanka – napisano na profilu na Twitterze TVP3 Kraków.

Chwilę później ostatnie pożegnanie opublikowali koledzy z pracy Pieczary. Wszyscy byli zgodni co do tego, że była niezwykle życzliwym i empatycznym człowiekiem.

Pozostawiła po sobie nie tylko dorobek dziennikarski, lecz – przede wszystkim – pamięć o Jej empatii, optymizmie i niesieniu bezinteresownej pomocy wszystkim, którzy tego potrzebowali – napisano na stronie TVP3 Kraków.

Izabela odeszła po długiej i ciężkiej chorobie 3 września. Ostatnie pożegnanie odbędzie się w piątek o godzinie 15 na krakowskim Salwatorze.

Kim była Izabela Pieczara?

Ukończyła Uniwersytet Jagielloński, a w późniejszych latach kariery zawodowej prowadziła telewizyjny Poczet Rektorów UJ, gdzie relacjonowała przebieg jubileuszy i świąt. Odpowiedzialna jest za powstanie cyklu audycji Leksykon Miast i Miasteczek, w którym omawiano tematykę związaną z Małopolską.

Pieczara mogła pochwalić się ogromnym dorobkiem. To jej przypisuje się stworzenie blisko 1500 programów telewizyjnych, które cieszyły się dużą popularnością wśród widzów Telewizji Polskiej.

Dziennikarka była wszechstronnie uzdolniona. Realizowała reportaże religijne, relacjonowała pielgrzymki papieskie oraz zajmowała się kręceniem filmów dokumentalnych o tematyce religijnej. Przed śmiercią stworzyła jeszcze film dokumentalny pt. Siostra Izabela.


Nie żyje Izabela PieczaraNie żyje Izabela Pieczara

Nie żyje Izabela Pieczara

Komentarze

 • MALGORZATA K. pisze:

  Niezwykle ciepla, mila i zawsze serdeczna. Przez wiele lat wspolracowalam z Iza jako rzeczniczka uczelni. Nie moglam wczoraj uwierzyc, ze juz Jej nie na wsrod nas. Wielka strata i wielki zal. Zawsze zostanie w moim sercu. Skladam Rodzinie wyrazy glebokiego wspolczucia.

 • Gość pisze:

  Krakowskie Towarzystwo ” Amazonki” z wielkim bólem przyjęło wiadomość o śmierci Redaktor Izabeli Pieczara. Wielokrotnie nagrywała z nami wywiady do Magazynu Medycznego. Zawsze piękna, pełna energii i optymizmu. Niech spoczywa w pokoju. Rodzinie i Ńajblizszym składamy gorące wyrazy współczucia. W imieniu Zarządu-MARIA Borowiecka

 • MT pisze:

  Serdecznie współczuję Rodzinie! Ale też wszystkim którzy w swoim życiu spotkali Izabelę Pieczarę, bo wszyscy stracilismy Osobę wielce życzliwą, chętną do bezinteresownej pomocy, niezwykle ciepłą….

 • Czapla pisze:

  Z serca płynące kondolencje

 • Bożena L. pisze:

  Ogromny żal. Kondolencje dla Rodziny.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×