Iga Świątek ma chłodne relacje ze swoją mamą Dorotą Świątek
Wirtualna Polska

To smutne, jak mama pogratulowała sukcesu Idze Świątek. W wywiadzie zdradziła wprost, dlaczego jej relacje z córką nie są najlepsze

Iga Świątek - mama

Iga Świątek - mama

Iga Świątek odebrała tytuł Najlepszego Sportowca Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat w 2023 roku. W jej imieniu statuetkę przyjął jej tata, siostra była na widowni, a co z mamą? Jakie tenisistka ma relacje z Dorotą Świątek?

Wirtualna Polska

Iga Świątek tenisa zaczęła uprawiać, idąc w ślady starszej o 3 lata siostry Agaty Świątek. Sport w ich domu był ważny z inspiracji ojca, Tomasza Świątka, który był olimpijczykiem i reprezentował nasz kraj we wioślarstwie w Seulu w 1988 roku. Obecnie gówniara z paletką, jak została nazwana w słynnych memach, jest na samym szczycie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W sobotę 7 stycznia Iga odebrała tytuł najlepszego sportowca Polski minionego roku podczas Balu Mistrzów Sportu, który organizuje co roku Przegląd sportowy. Nie mogła osobiście pojawić się na gali. Z dumą reprezentowali ją ojciec i siostra.

Przyznaję się, miałem przygotowane coś do powiedzenia, ale to jest tak niesamowite przeżycie dla mnie jako ojca, że szczerze mówiąc, odebrało mi trochę mowę. Jestem dumny z tego, co Iga osiągnęła. Sam zostałem kilkanaście razy zaskoczony. Liczyłem kiedyś, że zrobi takie wyniki, ale nie sądziłem, że zrobi to w jednym roku. Duma mnie jeszcze bardziej rozpiera, bo umiała się odnaleźć jako ambasadorka Polski. Wspierała parę inicjatyw. Jest przeciwna wojnie, która trwa na Ukrainie i głośno o tym mówi. Nie godzi się z tym, żeby tak było – powiedział ze sceny.

Świątek do swojego zwycięstwa odniosła się w przesłanym wcześniej nagraniu wideo.

Na widowni była też Agata, która nie ukryła wzruszenia. Dlaczego mama Igi Świątek nie pojawiła się na wydarzeniu?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jaki relacje ma Iga Świątek z mamą?

Najlepiej relacje, jakie ma Iga Świątek z mamą, obrazuje wywiad, którego kobieta udzieliła jakiś czas temu. Dorota Świątek nieco się otworzyła dla WP Sportowe Fakty. Jej słowa na temat udziału w karierze córki mogą zaskakiwać. Na pytanie dziennikarza, czy kibicuje Idze, powiedziała:

Ten etap już przerobiłam i to podwójnie. Natomiast oglądam większość transmisji z meczów córki. Iga jest już dorosła, niezależna i samodzielna. Nie musi jeździć na turnieje z mamusią. Ma swój team.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W jaki sposób mama tenisistki wspiera karierę córki? Dziennikarz przytoczył słowa siostry Igi, Agaty.

Siostra Igi, Agata, powiedziała kiedyś w wywiadzie dla TVN24, że „pozostaje pani w cieniu życia sportowego Igi, z którego sama się pani usunęła”. Lepiej stać z boku? – dopytywał.

Wirtualna Polska

Kobieta udzieliła obszernej odpowiedzi:

Nie czuję, bym wycofała się na własne życzenie z jej życia sportowego. Żeby kogoś wspierać, nie trzeba fizycznie przy nim być. Byłam mamą wielozadaniową i faktycznie dużo czasu stałam z boku… fotela stomatologicznego, aby zapewnić obydwu córkom wszechstronny rozwój osobisty. To pozwoliło im co roku cieszyć się wyjazdami na ferie zimowe i wakacje, a także podróżować po Polsce i Europie w celu realizacji ich pasji sportowych i podróżniczych. Pozwoliło na zaspakajanie ich wszelkich potrzeb i aspiracji. Nie tylko sportowych – wyznała.

Jakie obecnie mają relacje? Dorota Świątek odparła, że gratuluje Idze mailem, bo rozumie, że córka ma dużo spraw na głowie:

Zawsze gratuluję córce wygranych tytułów, najczęściej drogą mailową. Natomiast kontakt jest mocno ograniczony. Iga często przebywa za granicą, ma bardzo napięty terminarz i wiele obowiązków. Jest pochłonięta swoimi sprawami zawodowymi. Rozumiem to. Zresztą jako dorosła osoba sama określa i kształtuje relacje z innymi. Poza odległością i napiętym grafikiem na nasze relacje wpływają też czynniki rodzinne, ale nie chciałabym zgłębiać tematu. Tutaj postawmy kropkę.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wnioski pozostawiamy wam, jednak trzeba przyznać, że niezależnie co stoi za takim stanem rzeczy, cała rodzina trzyma klasę i nie rozdrapuje niczego publicznie.


`Dorota Świątek

Dorota Świątek

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Iga Świątek na ceremonii losowania grup WTA Finals

Iga Świątek na ceremonii losowania grup WTA Finals

Iga Świątek na ceremonii losowania grup WTA Finals

Iga Świątek na ceremonii losowania grup WTA Finals

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Komentarze

 • Gość pisze:

  Smutne to wszystko. Nie tak powinny wyglądać relacje.

  • Gość pisze:

   A skąd wiesz jak powinny?

  • Magda pisze:

   Co za debilna wypowiedź. Co cię to obchodzi jakie obie panie mają relacje?

  • S. pisze:

   A ja nie wywnioskowałam (nawet z tych paru fragmentów być może wyrwanych w jakimś celu z kontekstu), że muszą mieć złe relacje. Czy każdy musi lubić życie na świeczniku? Może ona nie lubi. I czy konieczne są życzenia i gratulacje składane wszem i wobec dużej publiki? Dziewczyna (Iga) poza ambicją i talentem ma dużo luzu, nie widać by brakowało jej poczucia własnej wartości, jest uśmiechnięta i otwarta na ludzi, to moim zdaniem świadczy o tym, że każde z rodziców wykonało swoja robotę wychowawczą porządnie. Nie szukajcie sensacji.

  • Www pisze:

   Dokladnie. Oschla bardzo ta relacja mama – corka.

  • Gość pisze:

   Tzn. Jak według Ciebie. Normalne relacji, między dorosłym, zajętym dzieckiem. Matka zawsze będzie dumna ze swojego dziecka. To, że nie podskakuje do góry, to też normalne, bo wie że ciężką pracą na sukces zapracowała, to nie był żaden fart.

  • Gość pisze:

   Kobiety podczas rozwodu dostają histerii, stają się mocno toksyczne dla bliskich patrz smaszcz
   Wtedy dla własnego zdrowia trzeba się od nich izolować

  • Gość pisze:

   Mamusia oschła jak matka Ani z Daleko od szosy zimny wychów wygadała pieniądze które włożyła w karierę własnej córki zal…. ściska? nie cieszy jej sukces córki tylko utwierdza wszystkich kto fundowal

 • Gość pisze:

  A mnie się wydaje że rodzice są w separacji a ponieważ ojciec jako były sportowiec jest bliżej niej to mama poszła w odstawkę

  • GośćSonia pisze:

   Tez tak mysle

  • DB pisze:

   Też tak sądzę.

  • Jaaa pisze:

   Skoro kochanka męża jest w medialnym teamie córki, córka kochance męża płaci, a jakby było mało, kochanka mieszka w mieszkaniu które Iga kupiła podobno dla siebie, to trudno o dobre relacje. Zwłaszcza, że to matka całe życie utrzymywała tę rodzinę i dzięki niej obie córki mogły trenować tenis. Tatuś był po prostu sportowcem, więcej czasu spędzał z wioslami niż z żoną. Starsza córka po kontuzji przestała uprawiać tenis, poszła w ślady matki na stomatologie.

  • Gość pisze:

   @Jaaa
   Tak mi się właśnie wydawało, że tak to wygląda. Ze matka zapierdziela żeby kasę zapewnić, a początki są kosztowne, za turnieje płacić, za sprzęt, wyjazdy, hotele, treningi. . Jak się zaczyna to trzeba płacić i to bardzo dużo płacić. A teraz córka trzyma z ojcem, a jak do tego dołożyć sytuację z kochanka, o której piszesz, to nie dziwię się, że matka czuje się zdradzona i porzucona, jak niepotrzebny kapeć.
   A wystarczyłoby, żeby Iga w wywiadach doceniła pomoc matki. Niefajne to…

  • Gość pisze:

   Mnie też tak się wydaje, na pewno bardzo kocha swoją córkę.

  • TGośćAnna pisze:

   Co ty opowiadasz głupoty to jak ma się zachowywać matka ma ją za rączkę trzymać i głośno krzyczeć żeby wszyscy widzieli że jest dumna z córki ? To jest kobieta na poziomie wie jak postępować

 • Gość pisze:

  A może mamusia chciała mieć córkę lekarkę a nie sportowca ?

  • Gość pisze:

   g*wno wiesz. wstydź się.

  • Gość pisze:

   Myślę, ze mama zapieprzala od rana do wieczora, zeby była kasa na realizacje pasji.

  • Gość judi pisze:

   Gdyby chciała mieć córkę lekarza to by jej na zajęcia nie zapisywała. A tez tak myślę dzieci dorosły i matka juz niepotrzebna. Smutne to jest. Przecież to że jesteśmy dorośli nie znaczy, że nie możemy przytulić naszych mam. A do tego mąż, nie fajnie Iga. Napraw to dziewczyno !

  Wirtualna Polska
  Wirtualna Polska
 • Gość pisze:

  Nikt z nas nie wie jaka jest prawda nie nam oceniać ,jest to napewno bardzo przykre

 • Gość pisze:

  Oczywiście, ze jest nie tak. Mama kibicuje jej droga mailowa. Iga nie ma czasu do niej zadzwonić. Nie lubię Cię Iga.

  • Gość pisze:

   😂😂 bo ty wiesz jakie było całe dzieciństwo, żyłaś w jej domu itp żeby tak pisać teraz 🤦‍♀️

  • Gość pisze:

   Nie wiesz o co chodzi, a nie lubisz. Dziwne oceniasz ludzi, których nie znasz.

  • Gość pisze:

   Ja też nie lubię Igi . Wzięła od matki staranie, wieloletnie staranie i rani Jà każdego dnia Kochamy tenis w naszej rodzinie ale Igi nie lubimy

  • Gość pisze:

   Kogo to obchodzi.
   ciebie też nikt nie lubi !!!

  • Janusz pisze:

   Ta matka to okropny człowiek… Córka tyle osiągnęła, a matka? Niewątpliwie jest zazdrosna, narcyz jeden…Iga, nie potrzeba Ci jej.

  • Gość pisze:

   Matkę rozumiem doskonale kobieta z klasą .Na telefon do Matki powinien być zawsze czas.

  • Ala pisze:

   Trzeba znać prawdę ze źródła, a nie z plotek trochę dystansu a nie zaraz nie lubię cię Iga

  • Gość pisze:

   W pełni się z Tobą zgadzam

 • Zocha pisze:

  Skoro nikt z rodziny Igo nie mówi nic więcej to po co drapać? Postawmy kropkę

  • Gość pisze:

   Mała korekta.. Iga, nie została nazwana ,,gówniarą z paletką” w memach, tylko sama tak siebie nazwała przed ogłoszeniem wyników 😉

 • Gość pisze:

  Czyli co, jak mamusia zasuwała żeby Idze dać kasę „na rozwój” to było ok, a teraz jak kariera zrobiona i Igunia sama opłaca swoje rachunki to mamusia nie jest ok? Słabe…

  • Gość pisze:

   To nie powinno nikogo obchodzić. To jest sprawa rodzinna.

  • Gość pisze:

   Zgadzam się w stu procentach z twoja wypowiedzią

  • Gość pisze:

   Iga jest bardzo ambitną i inteligentna osoba jezali tak postępuje to znaczy że ma powody, adumnie reprentuje nasz kraj i swoją rodzinę i za to należą jej się słowa uznania a nie grzebanie i szukanie sensacji

 • Gość pisze:

  Coś w tych relacjach jest nie tak.

  • Dystans pisze:

   Jest sztywno, jak w oficjalnym komunikacie.

  • Gość pisze:

   W każdej rodzinie coś jest nie ma ideałów. Ludzie czy wy nie macie swoich spraw tylko zajmujecie się czyimś? Może warto popatrzeć na siebie a nie na innych…..

  • Gość pisze:

   Dla matki jest przykro jak dziecko tak Ją traktuje.Coś tatuś zawładnął córką.

  • Gość pisze:

   Napewno! Ale mimo wszystko ,inteligencja idzie w parze z rozumem a Ona(Iga) jest teraz osoba publiczna To jest Matka …która była i Jest!! I będzie i powinna Iga Ją,,uszanować,,
   Choćby pozdrowić to jest Obowiązek …publicznej osoby .jaka się stala..bo napewno jej nie skrzywdziła.
   Igę …nieładne takie podejście

  Wirtualna Polska
  Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×