Niesamowite jak wiele światowych gwiazd ma polskie korzenie. Nie spodziewaliśmy się aż tak długiej listy. Ile tu niespodzianek!

Gwiazdy, które mają polskie korzenie

Gwiazdy, które mają polskie korzenie

Wiele zagranicznych gwiazd może pochwalić się polskimi korzeniami. Jedni mówią o tym otwarcie, inni w przyszłości chcą odwiedzić swoją ojcowiznę, a kolejni unikają tego tematu jak ognia. Sprawdź, kto znalazł się na naszej liście sław spokrewnionych z Polakami.

Nie od dziś wiadomo, że nasi rodacy są obecni na całym świecie. Wielu z nich wyemigrowało do Stanów Zjednoczonych, aby wieść lepsze życie. Tam zakładali rodziny na wzór amerykański. Z czasem asymilowali się na tyle, że lokalne społeczności uznawały ich za rodowitych Amerykanów.

Na liście gwiazd, które mają polskie korzenie, nie brakuje czołowych nazwisk światowego show-biznesu.

Emily Ratajkowski – jej ojciec ma polskie korzenie

Emily Ratajkowski urodziła się 7 czerwca 1991 roku w Londynie. Jest popularną amerykańską modelką i aktorką.
Celebrytka jest córką malarza Johna Ratajkowskiego, który ma polskie korzenie. Jej matka, Kathleen Balgley natomiast jest Żydówką.
Emily Ratajkowski w ciąży

Emily Ratajkowski w ciąży

Natalie Portman – jej dziadkowie mieszkali w Rzeszowie

Natalie Portman urodziła się 9 czerwca 1981 roku w Jerozolimie. W wieku 13 lat wystąpiła w Leonie Zawodowcu. Rola w filmie przyniosła jej dużą popularność. Gwiazda ma na swoim koncie Oscara, Złoty Glob oraz nagrody BAFTA za pierwszoplanową rolę w Czarnym łabędziu.

Portman ma polskie korzenie dzięki rodzicom jej ojca, którzy mieszkali w Rzeszowie.

Natalie Portman w kreacji Dior – Cannes 2015

Natalie Portman w kreacji Dior – Cannes 2015

Scarlett Johanson ma polskich przodków

Scarlett Johansson na szklanym ekranie zadebiutowała jeszcze jako mała dziewczynka, jednak już wtedy udowodniła, że jej miejsce jest w show-biznesie. W 2003 roku została wyróżniona Złotym Globem za role Charlotte w filmie Między słowami Sofii Coppoli. Gwiazda jest również utalentowana wokalnie. W 2008 i 2009 roku na rynku muzycznym ukazały się je dwa albumy studyjne: Anywhere I Lay My Head oraz Break Up.
Aktorka nigdy nie wstydziła się swojego pochodzenia. W jednym z wywiadów przyznała, że jej krewni byli Żydami.
Wywodzimy się z polskich i chyba także rosyjskich Żydów. Moi przodkowie musieli emigrować z Polski w czasie II wojny światowej. I, jak zawsze w takich sytuacjach, była to dramatyczna decyzja. Ale zarówno ja, jak i mama wychowałyśmy się już w Stanach Zjednoczonych, jesteśmy związane z tą kulturą. Chociaż pamiętam z dzieciństwa, że mama wspominała czasem o naszych polskich krewnych. Jestem bardzo dumna ze swojego pochodzenia – powiedziała w wywiadzie udzielonym magazynowi Gala.
Johansson jak dotąd nie miała okazji odwiedzić Polski, jednak w trakcie wywiadu zdradziła, że chętnie odwiedziłaby ten kraj, najlepiej w okresie świąt Bożego Narodzenia.
Scarlett Johansson - Emmy 2018

Scarlett Johansson – Emmy 2018

Juliette Binoche – jej matka urodziła się w Częstochowie

Juliette Binoche jest jedną z najbardziej utytułowanych amerykańskich aktorek. Wystąpiła w ponad 60. produkcjach, a na swoim koncie ma m.in. Oscara, Europejską Nagrodę Filmową oraz nagrodę BAFTA.
Jej matka, Monique Stalens urodziła się w Częstochowie, dzięki czemu Juliette otrzymała miano honorowego obywatela tego miasta.

Lisa Kudrow

Lisa Kudrow największą popularność zyskała dzięki roli Phoebe w serialu Przyjaciele, dzięki której trzymała nagrodę Emmy Award dla najlepszej aktorki drugoplanowej w serialu komediowym. Gwiazda zapisała się również na kartach Księgi rekordów Guinnessa u boku Jennifer AnistonCourteney Cox, jako jedna z najlepiej opłacanych aktorek telewizyjnych po tym, jak na jaw wyszło, że za jeden odcinek 10. sezonu Przyjaciół dostaje milion dolarów.
Aktorka jest żydówką polskiego pochodzenia. Do dnia dzisiejszego bliscy krewni jej ojca mieszkają w Gdyni.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Lisa Kudrow (@lisakudrow)

Gwyneth Paltrow – jej krewni pochodzili z Polski

Gwyneth Paltrow jest popularną amerykańską aktorką, reżyserką i scenarzystką filmową. Największą popualarność przyniosła jej rola Violi De Lesseps w filmie kostiumowym pt. Zakochany Szekpsir, za którą otrzymała m.in. Oscara i Złoty Glob.

Aktorka nigdy nie ukrywała swojego pochodzenia. W kilku wywiadach wspominała o tym, że ma żydowskie korzenie, jednak krewni jej ojca byli w większości imigrantami z Białorusi i Polski, a jej dziadek pochodził z Nowogrodu pod Łomżą i nosił nazwisko Paltrowicz.

Tori Spelling

Tori Spelling urodziła się 16 maja 1973 roku w Los Angeles w Kalifornii. Jest popularną aktorką pochodzenia żydowskiego, która największą popularność zdobyła dzięki roli Donny Martin w serialu Beverly Hills, 90210.

Gwiazda jest córką Aarona Spellinga, producenta telewizyjnego, który urodził się w rodzinie żydowskich emigrantów z Polski.

Tori Spelling ma polskie korzenie

Tori Spelling ma polskie korzenie

Eminem ma polskie korzenie

Eminem, a właściwie Marshall Bruce Mathers III jest jednym z najbardziej znanych amerykańskich raperów na całym świecie. Aż piętnaście razy zdobył Nagrodę Grammy oraz jest laureatem Oscara.

Jak się okazuje, muzyk ma polskie korzenie. Jego praprapradziadek, George Scheinert, urodził się w Polsce.

Eminem - Oscary 2020

Eminem – Oscary 2020

Martha Stewart ma rodzinę na Podkarpaciu

Martha Stewart jest jedną z najpopularniejszych osobowości telewizyjnych w Ameryce. Najpierw była modelką, jednak szybko zrezygnowała z kariery, aby rozkręcić swój biznes. Prowadziła niewielką firmę cateringową, po czym została maklerem i właścicielem ogromnej medialnej fortuny. Od lat uważana jest za specjalistkę od prowadzenia domu oraz prekursorką american lifestyle, czyli stylem życia typowym dla zamożnej części amerykańskiego społeczeństwa.

Stewart nigdy nie wstydziła się swojego pochodzenia. Jej rodzina mieszka na Podkarpaciu. Przed laty w jednym z prowadzonych przez siebie programów przygotowała wspólnie z mamą gołąbki.

Paul Wesley – jego rodzice są Polakami

Paul Wesley jest aktorem, który największą popularność zyskał dzięki Pamiętnikom wampirów. Niewiele osób jednak wie, że w rzeczywistości nazywa się Paweł Tomasz Wasilewski, a jego rodzice są Polakami. Mężczyzna urodził się w New Brunswick w stanie New Jersey. W naszym kraju mieszkają jeszcze jego dziadkowie, których chętnie odwiedza. Przy okazji kilkukrotnie wybrał się na Warsaw Comic-Con. Co ciekawe, 38-latek zagłosował w ostatnich wyborach prezydenckich na Rafała Trzaskowskiego.

Wiedzieliście, że te gwiazdy mają polskie korzenie?

Emily Ratajkowski w bikini

Emily Ratajkowski w bikini

Natalie Portman – Oscary 2020, kreacja: Chanel

Natalie Portman – Oscary 2020, kreacja: Chanel

Scarlett Johansson – Złote Globy 2020, kreacja: Armani

Scarlett Johansson – Złote Globy 2020, kreacja: Armani

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×