Wykryli koronawirusa u Grzegorza Krychowiaka, a mimo to zagra w meczu z Anglią. PZPN tłumaczy dlaczego

Grzegorz Krychowiak

Grzegorz Krychowiak

Paulo Sousa przeżywa trudne chwile. Pierwsze mecze polskiej reprezentacji, które poprowadził, to seria nieszczęść w drużynie. Mateusz Klich nie zagrał z powodu koronawirusa, a kontuzji nabawił się Robert Lewandowski. Do tego wszystkiego okazało się, że dopadł także Kamila Piątkowskiego oraz Grzegorza Krychowiaka. Czy któryś z nich ma szansę pojawić się w środę na Wembley?

Paulo Sousa nie ma łatwego startu jako selekcjoner reprezentacji naszego kraju w piłce nożnej. Najpierw koronawirus zepsuł mu szyki przed meczem z Węgrami, kiedy chciał postawić na utalentowanego Mateusza Klicha. Okazało się, że zawodnik ma pozytywny wynik testu i nie może zagrać.

Natomiast w niedzielnym meczu z Andorą kontuzji nabawił się Robert Lewandowski. Już wiadomo, że nie pojawi się w środowym meczu z Anglikami, a także opuści najbliższe pojedynki Bayernu Monachium. W internecie pojawił się oficjalny komunikat, z którego wynika, że gdyby zagrał w meczu eliminacyjnym, mógłby pogłębić uraz:

Badania kliniczne i obrazowe wykazały uszkodzenie więzadła pobocznego prawego kolana. Krótki czas pozostający do kolejnego meczu kadry wyklucza udział kapitana reprezentacji w tym spotkaniu. Wiązałoby się to ze zbyt dużym ryzykiem pogłębienia urazu. Taka decyzja jest jedyną słuszną, mając na uwadze zbliżający się turniej EURO 2020 – czytamy na stronie na laczynaspilka.pl.

To nie są dobre wieści dla kibiców i trenera. Do tego problemy w kadrze nie ustają. Przed pojedynkiem z Anglikami koronawirus dopadł także Kamila Piątkowskiego oraz Grzegorza Krychowiaka.

Przełom w sprawie Grzegorza Krychowiaka. Czy pojawi się w meczu z Anglikami?

COVID-19 stwierdzono u Grzegorza Krychowiaka i Kamila Piątkowskiego. Pierwszy ze sportowców jest ozdrowieńcem, podjęto więc rozmowy z UEFA, które mają wyjaśnić, czy jednak będzie mógł pojawić się w środę na Wembley:

Reprezentacja Polski przeszła kolejne testy na obecność koronawirusa. Niestety wyniki u Grzegorza Krychowiaka i Kamila Piątkowskiego są pozytywne. Z uwagi na fakt, że Krychowiak jest ozdrowieńcem podjęliśmy rozmowy z UEFA w celu wyjaśnienia sprawy i dopuszczenia do meczu.

Są nowe informacje. Okazuje się, że Krychowiaka poddano kolejnemu testowi, który pokazał wynik negatywny.

Mamy potwierdzenie, że test Grzegorza Krychowiaka jest negatywny i mamy nadzieję, że wkrótce do nas dołączy.

To oznacza, że zawodnik zyskuje szansę na występ w Anglii. Oto komunikat PZPN:

Zgodę na udział Grzegorza w meczu musi wydać UEFA. Jeżeli do tego dojdzie, Krychowiak dotrze do Londynu osobno, a w środę będzie do dyspozycji selekcjonera Paulo Sousy, który będzie mógł odetchnąć z ulgą, bo nie zabraknie jednego z kluczowych graczy.


Grzegorz Krychowiak i Wojtek Szczęsny

Grzegorz Krychowiak i Wojtek Szczęsny

Grzegorz Krychowiak i Wojtek Szczęsny

Grzegorz Krychowiak i Wojtek Szczęsny

Grzegorz Krychowiak ogolił głowę

Grzegorz Krychowiak ogolił głowę

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×