Ewa Kluczkowska nie żyje. Przed śmiercią wysłała pożegnalnego SMS‑a do męża
Ewa Kluczkowska w latach 90. była redaktor naczelną jednej z łódzkich gazet. W Wiadomościach dnia pracowała przez wiele lat. Później pełniła funkcję zastępcy redaktora naczelnego w Rzeczpospolitej. Dziennikarka zmarła 12 kwietnia w szpitalu po długiej walce z chorobą. O wszystkim poinformował Jan Ordyński, wiceprzewodniczący Towarzystwa Dziennikarskiego oraz członek rady programowej Polskiego Radia.
13.04.2021 | aktual.: 13.04.2021 15:33
Ewa Kluczkowska nie żyje. Przed śmiercią wysłała SMS do męża
Ewa Kluczkowska miała 61 lat. Ostatnie chwile życia spędziła w szpitalu z dala od ukochanego męża. Mężczyzna w social mediach opublikował wiadomość o jej odejściu i wspominał o SMS-ie, którego wysłała mu chwilę wcześniej. Było to zaledwie jedno słowo.
https://www.facebook.com/jacek.kluczkowski/posts/3831943240217237
Dziennikarka cieszyła się wielkim uznaniem wśród redakcyjnych kolegów. Bardzo miło wspomina ją między innymi jej zastępca z Wiadomości dnia.
Kim była Ewa Kluczkowska?
Ewa Kluczkowska urodziła się w Piotrkowie Trybunalskim i od samego początku swojej dziennikarskiej kariery była związana z Łodzią. Chociaż studiowała filologię rosyjską, to postanowiła, że nie zostanie nauczycielką, ale swoje powołanie ostatecznie odnalazła w dziennikarstwie. W czasach studenckich współpracowała między innymi z Aleksandrem Kwaśniewskim. To właśnie wtedy pisała dla studenckiego magazynu Itd, którego były prezydent był redaktorem naczelnym.
W 1990 roku została zastępcą redaktora naczelnego w Wiadomościach dnia. Później zaproponowano jej tę samą posadę w Dzienniku Łódzkim, jednak nie przyjęła propozycji. Zdecydowała się wyjechać do Warszawy, gdzie została zastępcą naczelnego w Rzeczpospolitej oraz szefową działu społeczno-politycznego. Gdy prowadziła gazetę odniosła spory sukces, ponieważ tytuł razem z brytyjskim magazynem Guardian został uznany za najładniejszą pod kątem graficznym gazetę na świecie.
Kolejne lata spędziła u boku męża, który został ambasadorem na Ukrainie, a później w Kazachstanie.