Szukaj

Ewa Kluczkowska nie żyje. Przed śmiercią wysłała pożegnalnego SMS-a do męża

Ewa Kluczkowska nie żyje

Ewa Kluczkowska nie żyje

Ewa Kluczkowska nie żyje. Dziennikarka Rzeczpospolitej od lat zmagała się z ciężką chorobą. Smutne wieści 13 kwietnia obiegły media. Przed śmiercią wysłała mężowi pożegnalnego SMS-a. 

Ewa Kluczkowska w latach 90. była redaktor naczelną jednej z łódzkich gazet. W Wiadomościach dnia pracowała przez wiele lat. Później pełniła funkcję zastępcy redaktora naczelnego w Rzeczpospolitej. Dziennikarka zmarła 12 kwietnia w szpitalu po długiej walce z chorobą. O wszystkim poinformował Jan Ordyński, wiceprzewodniczący Towarzystwa Dziennikarskiego oraz członek rady programowej Polskiego Radia.

Dzisiaj rano umarła, po ciężkiej chorobie, Ewa Kluczkowska, koleżanka jeszcze z łódzkich czasów studenckich. Żona mojego serdecznego kolegi, Jacka Kluczkowskiego. (…) W Warszawie spotkaliśmy się gdy Ewa, w czasach Piotra Aleksandrowicza, trafiła do „Rzeczpospolitej”. Z powodzeniem kierowała działem społecznym. Potem została zastępczynią naczelnego Grzegorza Gaudena. Odeszliśmy z „Rzepy”, w następstwie pisowskiej czystki Lisickiego. (…) Żegnaj droga Ewo. Pozostawiłaś po sobie wiele dobrych wspomnień.

Ewa Kluczkowska nie żyje. Przed śmiercią wysłała SMS do męża

Ewa Kluczkowska miała 61 lat. Ostatnie chwile życia spędziła w szpitalu z dala od ukochanego męża. Mężczyzna w social mediach opublikował wiadomość o jej odejściu i wspominał o SMS-ie, którego wysłała mu chwilę wcześniej. Było to zaledwie jedno słowo.

Zostałem sam. Wczoraj wieczorem Ewa napisała mi ze szpitala po prostu „dobranoc”. Dziś rano odeszła we śnie. A tak wiele planowaliśmy jeszcze razem zrobić, tak wiele zobaczyć. Żegnaj Ewuniu, śpij spokojnie!

Zostałem sam. Wczoraj wieczorem Ewa napisała mi ze szpitala po prostu "Dobranoc". Dziś rano odeszła we śnie. A tak wiele planowaliśmy jeszcze razem zrobić, tak wiele zobaczyć. Żegnaj Ewuniu, śpij spokojnie!

Posted by Jacek Kluczkowski on Monday, April 12, 2021

Dziennikarka cieszyła się wielkim uznaniem wśród redakcyjnych kolegów. Bardzo miło wspomina ją między innymi jej zastępca z Wiadomości dnia.

Była znakomitą szefową. Wprawdzie bywała czasami gwałtowna i impulsywna, ale tak naprawdę miała złote serce i zawsze można było na nią liczyć. Miała doskonałą intuicję dziennikarską. Gazetę prowadziła pewną ręką, tak że zdobyła silną pozycję w Łodzi i regionie – wspomina Jacek Binkowski, który wtedy był jej zastępcą.

Kim była Ewa Kluczkowska?

Ewa Kluczkowska urodziła się w Piotrkowie Trybunalskim i od samego początku swojej dziennikarskiej kariery była związana z Łodzią. Chociaż studiowała filologię rosyjską, to postanowiła, że nie zostanie nauczycielką, ale swoje powołanie ostatecznie odnalazła w dziennikarstwie. W czasach studenckich współpracowała między innymi z Aleksandrem Kwaśniewskim. To właśnie wtedy pisała dla studenckiego magazynu Itd, którego były prezydent był redaktorem naczelnym.

W 1990 roku została zastępcą redaktora naczelnego w Wiadomościach dnia. Później zaproponowano jej tę samą posadę w Dzienniku Łódzkim, jednak nie przyjęła propozycji. Zdecydowała się wyjechać do Warszawy, gdzie została zastępcą naczelnego w Rzeczpospolitej oraz szefową działu społeczno-politycznego. Gdy prowadziła gazetę odniosła spory sukces, ponieważ tytuł razem z brytyjskim magazynem Guardian został uznany za najładniejszą pod kątem graficznym gazetę na świecie.

Kolejne lata spędziła u boku męża, który został ambasadorem na Ukrainie, a później w Kazachstanie.


Ewa Kluczkowska

Ewa Kluczkowska

Ewa Kluczkowska

Ewa Kluczkowska

Ewa Kluczkowska

Ewa Kluczkowska

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×