Eurowizja 2021, drugi półfinał. Oto wszyscy uczestnicy. Z kim rywalizuje Rafał Brzozowski?

Eurowizja 2021: drugi półfinał

Eurowizja 2021: drugi półfinał

Emocje po pierwszym koncercie nie zdążyły jeszcze opaść, a to dopiero początek. Już dzisiaj odbędzie się drugi półfinał 65. Konkursu Piosenki Eurowizji.  Oto pełna lista państw, które wystąpią dzisiaj w hali Ahoy w Rotterdamie. 

Eurowizja 2021 zaczęła się 18 maja, a dzisiaj widzowie będą świadkami zmagań reprezentantów kolejnych 17 państw. W tym roku w konkursie udział wzięło łącznie 39 państw. Podczas drugiego półfinału wydarzenia widzowie będą mieli okazję wysłuchać utworu przygotowanego przez Rafała Brzozowskiego. Uczestnicy i ich piosenki znani są od kilku miesięcy, zatem czas, aby przybliżyć ich sylwetki. Na początek poznaj kandydatów i rywali reprezentanta Polski, którzy wystąpią w drugim półfinale.

Kolejność występów:

 1. San Marino – Senhit Adrenalina
 2. Estonia – Uku Suviste The Lucky One
 3. Czechy – Benny Cristo Omaga
 4. Grecja – Stefania Last Dance
 5. Austria – Vincent Bueno Amen 
 6. Polska – Rafał Brzozowski The Ride
 7. Mołdawia – Natalia Gordienko Sugar 
 8. Islandia – Daði og Gagnamagnið 10 Years
 9. Serbia – Hurricane Loco Loco
 10. Gruzja – Tornike Kipiani You
 11. Albania – Anxhela Peristeri Karma
 12. Portugalia – The Black Mamba Love Is On My Side
 13. Bułgaria – Victoria Growing Up Is Getting Old
 14. Finlandia – Blind Channel Dark Side
 15. Łotwa – Samanta Tīna The Moon Is Rising
 16. Szwajcaria – Gjon’s Tears Tout I’Univers
 17. Dania – Fyr & Flamme Øve os på hinanden

Skrót wszystkich piosenek:

Eurowizja 2021: San Marino – Senhit Adrenalina

San Marino w tym roku będzie reprezentować energiczna wokalistka Senhit. Gwiazda wykona utwór Adrenalina, do którego fragment nagrał znany raper, Flo Rida.

Piosenkarka w przeszłości reprezentowała już San Marino podczas Eurowizji. W 2011 roku uplasowała się na 16. miejscu. W jej chórku śpiewała polska wokalistka, Kasia Walczak.

Eurowizja 2021: Estonia – Uku Suviste The Lucky One

Uku Seviste podczas 65. Konkursu Piosenki Eurowizji wykona utwór The Lucky One, który napisał wspólnie z Sharon Vaughn. Muzyk urodził się 6 czerwca 1982 roku, a talent wokalny odziedziczył po matce, Heli Suviste-Polikarpus, która ukończyła Estońską Akademię Muzyki oraz Teatru na kierunku śpiewu klasycznego. Zachęcamy was do przesłuchania utworu reprezentanta Estonii:

Eurowizja 2021: Czechy – Benny Cristo Omaga

Benny Cristo powalczy w tym roku o wygraną dla Czech. Wokalista wykona utwór Omaga, którego tytuł nawiązuje do słów Oh my God, które w jego przypadku odnoszą się do zachwytu piękną dziewczyną, która nie odwzajemnia jego uczucia. Utwór napisano w języku angielskim, choć można usłyszeć w nim fragmenty po czesku.

Eurowizja 2021: Grecja – Stefania Last Dance

Stefania jest reprezentantką Grecji podczas konkursu Eurowizji 2021. Gwiazda wykona utwór Last Dance, który jest taneczną propozycją utrzymaną w klimacie popu lat 80. W środowisku muzycznym mawia się, że to kompozycja, której nie powstydziłaby się sama Dua Lipa. Piosenka bezpośrednio odnosi się do pandemii koronawirusa, a  gwiazda opowiada w niej o tym, jak czują się młodzi ludzie, którzy przez restrykcje tracą najlepsze lata życia.

Eurowizja 2021: Austria – Vincent Bueno Amen

Vincent Bueno miał reprezentować Austrię podczas konkursu Eurowizji w 2020 roku, jednak ten nie odbył się z powodu epidemii koronawirusa. Wstępnie miał zaprezentować utwór Amen, jednak w ciągu ostatniego roku zmienił zdanie. 20 maja na scenie w hali Ahoy wykona piosenkę pt. Amen, którą napisał Ashley Hicklin, który w środowisku muzycznym znany jest jako Bright Sparks. Posłuchajcie:

Eurowizja 2021: Polska – Rafał Brzozowski The Ride

Niemal do końca nie było wiadomo, kto będzie reprezentował Polskę podczas 65. Konkursu Piosenki Eurowizji. Ostateczny wybór padł na Rafała Brzozowskiego, który wykona w Rotterdamie utwór The Ride. Na drugiej próbie, która odbyła się w Holandii, zauważono, że muzyk nieco zmienił pierwotną wersję utworu. Miejmy nadzieję, że uda mu się nią podbić serca widzów, a oni będą ochoczo oddawać na niego swojego głosy.

Eurowizja 2021: Mołdawia – Natalia Gordienko Sugar

Natalia Gordienko będzie reprezentowała Mołdawię podczas tegorocznego konkursu Eurowizji. Wokalistka wykona utwór Sugar, którego premiera była transmitowana online. Klip do piosenki powstał w ekspresowym tempie – zdjęcia trwały zaledwie 22 godziny i wykorzystano w nim najnowsze technologie. Zobaczcie efekt końcowy prac wybitnych grafików:

Eurowizja 2021: Islandia – Daði og Gagnamagnið 10 Years

Daði Freyr wygrał preselekcje i miał reprezentować Islandię podczas konkursu Eurowizja 2020. Konkurs został odwołany, co nieco zniechęciło wokalistę. W udzielanych wywiadach wprost mówił, że jeżeli za rok będą organizowane preselekcje, na pewno nie weźmie w nich udziału. Muzyk wystąpi w tym roku z grupą Gagnamagnið, w skład którego wchodzi m.in. jego żona. W półfinale zaprezentują utwór 10 years.

Eurowizja 2021: Serbia – Hurricane Loco Loco

W tym roku widzowie z pewnością będą wyjątkowo skupieni na występie reprezentantek Serbii. W skład zespołu Hurricane wchodzą trzy piękne kobiety, na widok których, krew buzuje w żyłach. Utalentowane wokalistki wykonają utwór Loco Loco, który został napisany w ich ojczystym języku. Posłuchajcie:

Eurowizja 2021: Gruzja – Tornike Kipiani You

Tornike Kipiani, podobnie, jak reprezentant Islandii, miał reprezentować swoją ojczyznę podczas Eurowizji w 2020 roku. W tym roku otrzymał od nadawcy kolejną szansę na wykonanie swojego utworu na scenie w hali Ahoy w Rotterdamie. Choreografię do piosenki stworzyła wybitna tancerka baletowa, Miriam Aleksidze. Zachęcamy was do obejrzenia klipu:

Eurowizja 2021: Albania – Anxhela Peristeri Karma

Anxhela Peristeri została wybrana na reprezentantkę Albanii poprzez udział w 59. Festivali i Këngës, w którym pokonała 17 artystów. W przeszłości mieszkała w Grecji, gdzie wzięła udział w X Factorze, jednak mimo wielkiego talentu nie zrobiła tam kariery. Gwiazda wykona w Rotterdamie utwór Karma. Posłuchajcie:

Eurowizja 2021: Portugalia – The Black Mamba Love Is On My Side

Portugalię podczas konkursu Eurowizji 2021 reprezentować będzie grupa The Black Mamba, która wykona utwór pt. Love is on My Side w całości w języku angielskim. To pierwszy raz w historii kraju, gdy zespół reprezentujący Portugalię wykona utwór w obcym języku.

Eurowizja 2021: Bułgaria – Victoria Growing Up Is Getting Old

W tym roku Bułgarię będzie reprezentować Victoria, czyli Wiktorija Georgiewa. 24-letnia wokalistka 20 maja wykona utwór Growing Up Is Getting Old, poprzez który chciała cofnąć się do korzeni. Sama napisała tekst, a jego treść odnosi się bezpośrednio do jej przeżyć. Posłuchajcie:

Eurowizja 2021: Finlandia – Blind Channel Dark Side

W preselekcjach Finowie zadecydowali, że podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji ich kraj będzie reprezentował zespół Blind Channel.  Grupa została założona w 2013 roku i zasłynęła na scenie dzięki utworom z gatunku alternatywnego rocka. Sami artyści określają swoją muzykę jako violent pop.

Eurowizja 2021: Łotwa – Samanta Tīna The Moon Is Rising

Samanta Tīna jest pierwszą reprezentantką Łotwy, która została wybrana wewnętrznie. Gwiazda wygrała preselekcje w ubiegłym roku z piosenką Still Breathing. To był 6. raz, gdy starała się o występ podczas Eurowizji. W końcu jej talent został doceniony – podczas 65. Konkursu Piosenki Eurowizji zaprezentuje publiczności utwór The Moon Is Rising. Posłuchajcie:

Eurowizja 2021: Szwajcaria – Gjon’s Tears Tout I’Univers

Gjon’s Tears miał reprezentować Szwajcarię już podczas Eurowizji 2020, jednak wydarzenie zostało odwołane. Muzyk zaprezentuje w Rotterdamie utwór Tout l’Universe, który został wybrany na podstawie głosowania publiczności i jurorów.

Eurowizja 2021: Dania – Fyr & Flamme Øve os på hinanden

Fyr & Flamme Øve jest oficjalnym reprezentantem Danii podczas Eurowizji 2021. Grupę tworzą Jesper Groth oraz Laurits Emanuel. Zespół zadebiutował w ubiegłym roku, jednak w krótkim czasie zyskał grono wiernych fanów. Tworzą muzykę inspirowaną latami 80., która obecnie cieszy się bardzo dużą popularnością. Posłuchajcie:

Top 10 według bukmacherów

Bukmacherzy już od kilku tygodni obstawiają końcowy wynik Eurowizji 2021, ale i z uwagą śledzą poszczególne etapy konkursu. Kto z drugiego półfinału ma według nich największe szanse na miejsce w finale?

 1. Szwajcaria
 2. Bułgaria
 3. Islandia
 4. Grecja
 5. Finlandia
 6. San Marino
 7. Portugalia
 8. Serbia
 9. Albania
 10. Austria

Występ Rafała Brzozowskiego od początku spotyka się z dużą krytyką. Podobnie oceniają go bukmacherzy. We wspomnianym rankingu Polska zajmuje ostatnią, 17 lokatę.

Kto waszym zdaniem przejdzie do finału?


San Marino Eurowizja 2021 - Senhit, Adrenalina

San Marino Eurowizja 2021 - Senhit, Adrenalina

Eurowizja 2021: Estonia - Uku Suviste

Eurowizja 2021: Estonia - Uku Suviste

Czechy Eurowizja 2021 - Benny Cristo, Omaga

Czechy Eurowizja 2021 - Benny Cristo, Omaga

Komentarze

 • Gość pisze:

  prawda jest taka ze Alicja Szempinska powinna reprezentowac mloda piekna i jaki glos a tu co to jest na festynie to by sie zmiescil kto go wybral wstyd

 • Gośćjj pisze:

  Zjechali Brzozowskiego już na wstępie i poszło w świat. Niestety. A w radiu jak będą odtwarzać to będzie później na 1 miejscu listy przebojów.

 • ddd pisze:

  najbardziej podoba mi się estonia

 • Gość pisze:

  Bulgaria swietna. My nie mozemy glosowac na Polske. Poza tym trzeba byc fair, i glosowac na najlepsza piosenke, a nie na wykonawce tej samej narodowosci.

 • Gość pisze:

  Kto może niech głosuję. Na przekór hejterom.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×